DOLAR31,2160% 0.08
EURO33,7715% -0.12
STERLIN39,5032% 0
FRANG35,4469% 0.09
ALTIN2.033,05% 0,00
BITCOIN1.840.1004.366

Yılmaz’dan Mevlid Kandili Mesajı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yılmaz’dan Mevlid Kandili Mesajı

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ‘in doğum yıldönümünü bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde kutlamanın huzuru, mutluluğu içindeyiz.

Kutlu nebinin doğumu, insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden birisidir. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek; bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlâkın egemen olacağı manevî bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamberimiz gerek hayat tarzı gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmış, yol gösterici olmuştur.

Yüce dinimiz İslam’ın gayesi, erdemli birey, faziletli toplum ve huzurlu bir dünya inşa etmektir. Bu gayeye uygun bir hayatın en önemli göstergesi de iman ve istikamettir. Dünyevi ve uhrevi boyutuyla hayatı anlamlandırma hususunda en büyük imkân olan iman, her türlü batıl düşünce ve anlayıştan kalbi arındırarak samimiyetle âlemlerin Rabbine bağlanmaktır.

Allah’ın peygamberleri aracılığıyla vazettiği bütün hüküm ve değerler, bizzat insanın yeryüzünde ilahi bir kararla var edilmesinin, dolayısıyla varoluş gayesinin tezahürleridir.

İman ve istikamet hususunda müminler için en güzel örnek, hiç şüphesiz Peygamber Efendimizdir. Cenab-ı Hak, inanç, ibadet ve ahlakta istikametin yolunu göstermek için rahmetinin bir tecellisi olarak onu insanlığa rehber seçmiş; sırat-ı müstakimin ve güzel ahlakın gerektirdiği davranışları onun şahsında insanlığa öğretmiştir. Bu hakikat, Kur’an-ı Kerim’de “(Ey Muhammed) Hikmet dolu Kuran’a andolsun ki, sen elbette dosdoğru bir yol üzere gönderilenlerdensin.” ayetiyle açıkça beyan edilmiştir.

O’nun hayatı sadece ümmeti için değil, kendisinden sonra gelen tüm insanlık için de en güzel rehberdir. Sünnet-i seniyye’yi merkeze koymadan İslam’ın yaşanması mümkün değildir. Bir Müslümanın O’nun örnek hayatıyla olan bağı ne kadar güçlü ne kadar muhkem ve ne kadar kavi ise diniyle olan bağı da o derece güçlüdür, o derece sağlamdır.

Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)’in dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyor, tüm İslam âleminin kadilini tebrik ederken, birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

YORUM YAP