DOLAR32,8628% 0.15
EURO35,2800% 0.13
STERLIN41,6776% 0
FRANG36,8940% 0.2
ALTIN2.496,45% 0,27
BITCOIN64.508,00-1.198

Mhp Samsun’da Cumhur İttifakının Zaferine Odaklandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı ile basın mensupları bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mhp Samsun’da Cumhur İttifakının Zaferine Odaklandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Osman Kandıra, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan YAŞAR,  İlçe Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla Bayraktepe tesislerinde kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sohbet havasında gerçekleşen birliktelikte, MHP Samsun İl Başkanı Osman KANDIRA, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırarak, istek ve önerileri dinledi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ile 18 Martta randevulaşmasının siyasi bir mesaj olduğunu vurgulayan Osman KANDIRA, “ Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 18 Mart Şehitleri Anma Gününde terör örgütüyle arasına mesafe koymayan bir siyasi partiyle bir araya gelme düşüncesi siyasi bir mesajdı. Bu toplantı ileri bir tarihe ertelense bile verdiği mesaj gayet açıktır. Yine Millet ittifakı göreve gelirse ilk yapacakları şeylerin savunma sanayisinin engellenmesi, İHA ve SİHA’larımızın görevden çekilmesi olacağını açıkladılar. Ülkemizin savunma sanayisinde millileşmesi ve vatanımızı tek şehit vermeden koruyan İHA ve SİHAlarımızdan kimlerin rahatsız olacağını iyice tespit etmeli. İnanıyorum ki halkımız bunları gözleyerek 14 Mayıs’ta oyunu Cumhur İttifakından yana kullanacak.” dedi.

Milletvekili seçimlerinde AK Parti ile ortak listeden girilecek mi sorusuna cevap veren KANDIRA, “Göreve geldikten sonra hızlıca bir yapılanma sürecine girdik. Yeni ilçe başkanları atandı, İl yönetiminde görev değişimleri oldu. Genç, dinamik ve çalışkan il ve ilçe yöneticilerimizle beraber 9 Milletvekilini de MHP’den Ankara’ya gönderme hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda bize bir bilgi gelmedi. Bu konuda kararı verecek olan Genel Merkezimizdir. Ancak şundan eminiz ki Samsun’da Cumhur İttifakı kazanan taraf olacak” dedi.

Aday adaylıkları süreci hakkında konuşma yapan Başkan KANDIRA, “21 Mart tarihine kadar aday adaylıkları sürecimiz devam etmektedir. Partimize bir teveccüh var. Bu süreçte aday adaylarıyla devamlı iletişim halindeyiz. Aday adaylıklarını duyurmak isteyen tüm arkadaşlarımız parti binamızda basın toplantısı düzenleyebilir. Başvuruların bitmesinin akabinde Çarşamba gününden itibaren bu arkadaşlarımız sahaya çıkacak. Bu süreçte bize desteklerini esirgemeyen yerel ve ulusal basın mensuplarına teşekkür

YORUM YAP