DOLAR31,1063% 0
EURO33,8223% -0.05
STERLIN39,5384% 0.01
FRANG35,3601% 0.02
ALTIN2.031,34% -0,04
BITCOIN1.708.0364.596

Havza Belediye Başkanı Özdemir’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havza Belediye Başkanı Özdemir’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “15 Temmuz hain darbe girişimi; ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisidir. Ülkemizin istiklaline ve istikbaline yapılan bu alçakça saldırıyı unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. FETÖ mensupları ve iş birlikçileri tarafından ülkemizin maruz kaldığı alçak darbe girişimi, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir.”dedi

Başkan Özdemir mesajının devamında; “15 Temmuz; devlet içine sızmış, kendisine emanet edilen devletin silahlarını kendi vatandaşlarına kullanmaktan çekinmeyen, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen hainlere karşı, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir demokrasi zaferidir. 15 Temmuz gecesi aziz milletimiz; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inerek vatanını her ne pahasına olursa olsun koruyacağını, yeri geldiğinde kahramanlık destanı yazmaya hazır olduğunu göstermiştir. Ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için o gece hiç tereddüt etmeden sokaklara dökülerek hain darbecilere vücudunu siper eden ve korkusuzca tanklara karşı çıkan aziz milletimiz gelecek kuşaklara da eşsiz bir örnek sergilemiştir. Bu uğurda canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayacak, onların ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında durarak kapımızı ve gönlümüzü onlara her daim açık tutacağız.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Özdemir mesajının son bölümünde;  “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzün yedinci  seneyi devriyesinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Havza’da da tek yürek olarak dünyaya Türk Milletinin inancını ve kararlılığını bir kez daha göstereceğiz. Havza ve Havzalılar her zaman devletinin ve milletinin yanındadır. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı ilçemizde o gün Havzalı hemşerilerimizin gönlünde yanan özgürlük ve bağımsızlık ateşi 15 Temmuz’da yeniden yandı. Bu vesile ile bizler için büyük ilham kaynağı olan, ülkemizin istiklali ve istikbali için canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor. Gazilerimize de acil şifalar dileyerek, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

YORUM YAP