DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.982.4411.405

Erasmus+ projesinin değerlendirme toplantısı Samsun’da yapıldı

Avrupa Birliği’nin Erasmus+ programı tarafından finanse edilen ve gençlere yönelik olarak hazırlanan, 18 ay süreli “Fırsatı kısıtlı gençlere finansal okuryazarlık konusunda dijital eğitim” projesinin 2. uluslararası ortaklar toplantısı Samsun’da gerçekleştirildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erasmus+ projesinin değerlendirme toplantısı Samsun’da yapıldı

Avrupa Birliği’nin Erasmus+ programı tarafından finanse edilen ve gençlere yönelik olarak hazırlanan, Türkiye, Bulgaristan ve İspanya’dan eğitim kurumları, sivil toplum örgütü ve özel sektörden ortağı bulunan “Fırsatı kısıtlı gençlere finansal okuryazarlık konusunda dijital eğitim” projesinin 2. uluslararası ortaklar toplantısı Havza Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Atakum Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılışı konuşmasını ve değerlendirme konuşmasını yapan Havza Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Görevlisi aynı zamanda AB Projeleri Koordinatörü Seyit Ahmet Dikmen; “Bu bireylerin birçoğunun para biriktirme ve varlık oluşturma becerisine sahip olması gerekir, ancak çoğu zaman finansal okuryazarlık becerileri ve yetenekleri yoktur. Proje ile gençlere problem çözme, seçim yapma, karar verme, hedef belirleme, öz düzenleme, hedefe ulaşma, öz yeterlilik, öz farkındalık ve savunuculuk yeteneklerini kazandırarak onları geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz. Motivasyonumuz bu gençlerin finansal bilgilerini teşvik ederek, parayı farklı biçimlerde, kullanımlarda ve işlevlerde anlamlandırma ve manipüle etme becerilerini geliştirmek, buna günlük finansal meselelerle başa çıkma ve ihtiyaçları karşılamak için doğru seçimleri yapma becerilerini geliştirmek.” Dedi.

Konuşmanın ardından toplantıya Bulgaristan, İspanya ve Türkiye’den katılan proje ortaklarının proje koordinatörleri tarafından yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirme ve değerlendirmeler yapılarak uygulanacak yönetmeler ile eğitim programları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

YORUM YAP