Connect with us
30Agustos

Yerel Yönetim

Çarşamba Belediyesi Spor Akademisi’nin “POMEM” başarısı

Çarşamba Belediyesi Spor Akademisi Hazırlık Kursu öğrencilerinden, 27. Dönem POMEM Kadınlar Spor Mülakatında parkuru başarıyla tamamlayan kursiyerler, Belediye Başkanı Doğan’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. Başkan Doğan “Gençlerimizin başarısı gurur kaynağımız” dedi.

Published

on

Çarşamba Belediyesi Spor Akademisi Hazırlık Kursu öğrencilerinden 73’ü, 27. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kadın spor mülakatına girerek 56 kişi parkuru başarıyla tamamladı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, gençleri tebrik ederek başarılarının daim olmasını diledi.

“Gençlerimizi tebrik ediyorum”

Belediye Başkanı Halit Doğan, “Spor Akademisi Hazırlık Kurslarımızda POMEM spor mülakatlarına hazırlanan kadın kursiyerlerimizden 56’sı, parkuru başarı ile tamamladılar. Başarıları bizleri çok mutlu etti. Çok emek gösterdiler, karşılığını alıyorlar. Rabbim haklarında hayırlısını eylesin. Erkek kursiyerlerimiz de geçtiğimiz günlerde mülakatlara girdi. 136 kursiyerimizin, 125’i parkuru başarıyla tamamlayarak bizleri gururlandırdı. Önlerinde sözlü mülakatlar var, inşallah onu da başarıyla tamamlayarak hayallerine biraz daha yaklaşacaklar. Parkuru geçemeyen kardeşlerimiz de üzülmesinler, tekrar hazırlanıp İnşallah onlar da emeklerinin karşılıklarını alacaklar” dedi.

Başkan Doğan’a çiçekli teşekkür

Spor mülakatlarını başarıyla tamamlayan kursiyerler, Belediye Başkanı Halit Doğan’ı ziyaret ederek desteklerinden dolayı kendisine çiçek takdiminde bulundular.

Kursiyerlere teşekkür eden Başkan Doğan, “Parkuru başarıyla tamamlayan kardeşlerimiz belediyemizi ziyaret ettiler, nazik hediyeleri için çok teşekkür ediyorum. Gençlerimizin mutluluğunu görmek bizi daha da mutlu ediyor. Gençlerimizin hayalleri için çabaladığını görmek, onların yaşamlarına dokunabilmek bizim için çok değerli. Bu anlamda belediyemiz kurslarında hazırlanan, hedefleri için azimle çabalayan kardeşlerimi tekrar tebrik ediyorum. Başarıları daim olsun” şeklinde konuştu.

Kursiyerler POMEM hazırlık süreçlerini anlattı

Çarşamba Belediyesi Spor Akademisi Hazırlık Kurslarında mülakatlara hazırlanan öğrenciler hazırlık süreçlerine dair açıklamalarda bulundular.

Rabia Bal, “Spor Akademisi Hazırlık Kurslarında 4-5 aydır POMEM mülakatlarına hazırlanıyorum. İlk parkura çıktığımda çok zorlandım. 67 saniyeyle başladığım parkur çalışmalarını, mülakatlarda 48 saniye yaparak başarıyla tamamladım. Belediye Başkanımız Halit Doğan’a ve hocalarımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldular.”

Kübra Karakaya, “Belediyemizin açtığı kurslarda 6 ay önce başladım mülakatlara hazırlanmaya. Çok sakatlıklar ve morluklar yaşadım. Ama her düştüğümde daha da iyisini yapmak için azimle çalıştım. Çok şükür parkura girdiğimde 48 saniyeyle tamamladım. Belediye başkanımız ve hocalarımız, hepsi bizimle çok ilgilendi. Çalışmalarımızı hep desteklediler. Çok teşekkür ediyorum tekrardan, çok mutlu olduk. Önümüzde sözlü mülakatlar var, onlara hazırlanıyoruz şimdi. Hakkımızda hayırlısı olsun, inşallah başarıyla tamamlarız” ifadelerini kullandı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Yönetim

Havza’da hayırsever iş insanı tarafından yaptırılan Cami ibadete açıldı

Havza’da büyük kısmı hayırsever iş insanının tarafından kendi mahallesinde yaptırılan cami dualar ile ibadete açıldı.

Published

on

Yaklaşık 800 bin lira mal olan ve bunun 700 bin lirasını Çiftlik Mahallesi sakinlerinden Mustafa Dursun tarafından karşılanarak yaptırılan Çiftlik Mahallesi Emiruşağı yerleşkesindeki cami düzenlenen tören ve okunan dualar ile ibadete açıldı.

170 metrekare alan üzerinde, 325 metrekare kullanım alanı olan, bodrum üstü iki katlı Emiruşağı Caminin açılış programı okunan mevlit ile başladı.

Camide kılınan namazın ardından düzenlenen törende konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir  hayırsever iş insanı Mustafa Dursun’a ve ailesine teşekkür ederek; “İnşallah değerli insanımızın yapmış olduğu bu cami bir çok gencimizin de eğitimine katkı sunacak ve uzun yıllar hizmet verecek. Kendisinden ve ailesinden Allah razı olsun.” Dedi.

20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya; “Kardeşimiz güzel bir eser yaptırdı. Şimdi sıra sizlerde bu hayrın yerini bulması için cemaatinin olması geriyor. Camilerimize boş bırakmayalım. Dursun ailesinden Allah razı olsun ve niyetlerini kabul etsin.”dedi.

Konuşmaların ardından Dursun ailesi adına Adem Dursun’a Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya ve Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan tarafından plaket takdim edildi.

Adem Dursun ise Havza Belediyesi ve Havza Müftülüğüne yapmış oldukları yardımlar ve desteklerden ötürü teşekkür ederek; “Ben Çiftlikliyim ve burada büyüdüm. Bizlere böylesi hayırlı bir işi nasip eden Allah’ıma şükürler olsun. İnşallah bu tür yardımlarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

Konuşmaların ardından Havza Müftü Vekili Kavak Müftüsü Yakup Belen tarafından okunan duanın ardından kesilen kurdele ile cami ibadete açıldı.

Açılış sonrası programa katılanlara yemek ikramında bulunuldu.

Açılış törenine Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, MHP Havza İlçe Başkanı Ferhat Gültekin, 20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza Müftü Vekili Kavak Müftüsü Yakup Belen, Havza Halkla İlişkiler müdürü Zeki Kurt, Hayırsever İş İnsanı Mustafa Dursun ve ailesi ile mahalle sakinleri katıldı.

Continue Reading

Yerel Yönetim

Genç girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, girişimcilerin mevcut işletme kapasitelerini artırmaları için ortak tasarım atölyesi kuruyor. İş geliştirme merkezinin yanındaki alanda yapımı süren atölye, 2022 yılında hizmete girecek. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini, üretim, istihdam ve pazarlama konusunda özellikle genç girişimcilere bu atölyenin önemli destek sağlayacağını söyledi.

Published

on

Kent ekonomisini geliştirmek amacıyla gençleri girişimciliğe teşvik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, destekleriyle üretim, istihdam ve ihracata katkı vermelerini sağlıyor. Canik ilçesi Derebahçe Mahallesi’ndeki iş geliştirme merkezinin yanındaki alanda girişimciler için yeni bir yatırıma başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ortak kullanım ve tasarım atölyesi inşa ediyor. Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın mali destekleriyle yapılan yatırım, 18 ayda tamamlanacak. 

“GİRİŞİMCİLERE HAYIRLI OLSUN”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini ve onları cesaretlendirdiklerini ifade etti. Atölyenin girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmesine önemli katkılar sunacağını söyleyen Başkan Demir, “İş fikri olup işletme sermayesi eksikliği sebebiyle yatırım yapamayan çok girişimcimiz var. Üretim, istihdam ve pazarlama konusunda hevesli girişimcilerin ellerinden tutmamız, onlara destek olmalıyız. Bu nedenle de onlar için atölye kurma kararı aldık. İnşaatına geçen ay başladık ve çalışmalar hızla sürüyor. Hizmete girdiğinde girişimcilerimiz, makine parkına fazla masraf yapmak zorunda kalmayacak. Şimdiden şehrimize ve genç girişimcilerimize hayırlı olsun“ açıklamasında bulundu. 

2022’DE HİZMETE GİRECEK

Atölyenin donatımı ve makine parkıyla ilgili ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getiren Başkan Mustafa Demir, “Şehrimizin girişimci ve iş insanlarına tam teşekküllü bir atölye kazandırıyoruz. Verimli ve etkin kullanılması için en uygun işletme modelini tesis edeceğimiz atölyede CNC makineleri dahil ihtiyaç duyulan her türlü donanıma sahip olacak. Firmalarımızın üretim kapasitesini ve rekabetçiliğini artırmada büyük rol oynayacak ortak tasarım atölyesinde prototipler de yapılabilecek” İfadelerini kullandı.

Continue Reading

Yerel Yönetim

Halim Batur Kulüpleri arası futbol turnuvası başlıyor

İlkadım Belediyesi, sağlıklı bir yaşam için gençleri sporda buluşturan spor kulüplerine yönelik geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden “Halim Batur” anısına düzenleyeceği kulüpler arası futbol turnuvası ile ilçede spora olan ilgiyi yeşil sahalara taşıyor.

Published

on

Derebahçe Mahallesi’nde adının verildiği, Halim Batur Spor Kompleksinde 25 Eylül Cumartesi günü saat:12.00’de oynanacak ilk maçla başlayacak olan Halim Batur Kulüpler arası futbol turnuvasında 13 kulüp şampiyonluk kupası için yeşil sahalarda kıyasıya mücadele edecek. Covid-19 salgınına karşı en üst seviyede önlemlerin alınarak başlatılacak futbol turnuvasında şampiyon 26 Eylül Pazar günü oynanacak olan final maçı müsabakası ile belli olacak.

“Spor ve vefa adına önemli bir etkinlik”

Turnuvaya katılan tüm takımlara fair play ve centilmence mücadele etmelerini dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Her yaştan nesilleri bir arada spor yönlendirmek adına çok anlamlı bir etkinlik düzenledik. Geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden Yol-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanlığı Denetim Kurulu üyesi Halim Batur adını unutmadık. Bu turnuvada, ona karşı bitmeyen vefamızı gösteriyor. Öncelikle bir sakatlık olmaması, sporcunun centilmen ruhunun hiç kaybedilmediği maçların yeşil sahalara yansıyacağı turnuvamıza katılım sağlayan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Trendler