DOLAR31,2160% 0.08
EURO33,7715% -0.12
STERLIN39,5032% 0
FRANG35,4469% 0.09
ALTIN2.033,05% 0,00
BITCOIN1.840.1004.366

Beton yollarla ulaşım altyapısı güçleniyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, kentteki ulaşım altyapısının güçlendirilmesi için yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Beton yollarla ulaşım altyapısı güçleniyor

Bu kapsamda Tekkeköy ilçesindeki 1718’inci Cadde’de, yapılan beton yol çalışmasıyla vatandaşlara daha kaliteli bir ulaşım imkanı sağlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kentimizin dört bir yanında yaptığımız beton yollar ile ulaşım altyapımızı daha güçlü hale getiriyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi,gerek kent merkezi gerek kırsal bölgelerde bulunan mahallelerde gerçekleştirdiği yol çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yol Yapım ve Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından kentin dört bir yanında ulaşım problemleritek tek çözülüyor. Bu kapsamda Tekkeköy ilçesinde fabrikaların bulunduğu bölgede geçiş güzergahında yer alan 1718’inci Cadde’de beton yol çalışması gerçekleştirildi. Yapılan beton kaplama uygulamasıyla caddedeki ulaşım altyapısı daha güçlü hale getirildi.

‘ÖNCE ALTYAPI ARDINDAN BETON YOL YAPILDI’

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım ve Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı Tekkeköy Şube Şefi Mustafa Gür, “Sanayi bölgesinde bulunan 1718’inciCadde’de bir çalışma gerçekleştirdik. Bu yolumuz şehrimizdeki birçok fabrikanın bulunduğu bölgeden geçen bir yol. Burada hızlı bir şekilde özel bir çalışma gerçekleştirdik. Öncelikle yolun altyapı çalışmalarını tamamladık ardından beton yolumuzu yapmaya başladık. Hızlı bir şekilde de beton yol kaplamasını yaparak çalışmalarımızı tamamladık. Vatandaşlarımız artık daha güvenli bir şekilde yolumuzu kullanabilecekler” diye konuştu.

‘UZUN VADELİ KALICI ÇÖZÜM’

Kentin dört bir yanında ekiplerin yol çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehrimizin ulaşım altyapısını güncellemek için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Beton yollar, ulaşım sorunlarına uzun vadeli kalıcı çözüm sunanbir uygulama. Yaptığımız beton yollar ile ulaşım altyapımızı daha güçlü hale getiriyoruz. Tekkeköy ilçemizde fabrikalarımızın bulunduğu güzergah da olan bu caddemizde de beton kaplama çalışması gerçekleştirdik. Burada ulaşımı daha konforu hale getirdik. Daha dayanıklı olan beton yolları yaparak vatandaşlarımıza uzun yıllar hizmet verecek bir yol ağı da oluşturmuş oluyoruz” dedi.

YORUM YAP