DOLAR32,2050% 0.06
EURO34,9612% 0.28
STERLIN40,9672% 0.05
FRANG35,2413% 0.3
ALTIN2.424,38% -1,52
BITCOIN68.172,61-2.781

Başkan Demirtaş: “Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine biz ulaştıralım”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kurban paylaşmak demektir; mutluluğumuzu, soframızı, kurbanlarımızı paylaşarak bayramın, tüm Müslümanlar ve insanlık için gerçek manasıyla bir bayram havasında geçmesi için bayramı öncesinden ”Kurbanınız Sevince Dönüşsün” sloganıyla başlattığımız kampanya ile kurbanlarınızı ihtiyaç sahibi ailelere biz ulaştıralım “dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Demirtaş: “Kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine biz ulaştıralım”

Paylaşmanın, yardımlaşmanın hakim olduğu Anadolu topraklarında bayramların, bayram anlayışı içinde kutlanması, özellikle yardımlaşma, paylaşma gibi toplumsal birlik ve beraberlik ile ihtiyaç sahibi ailelerimizi sevindirecek ”Kurbanınız Sevince Dönüşsün” kampanyası hakkında bilgiler aktaran Başkan Demirtaş, Bu yıl Sosyal Yardım Müdürlüğümüz tarafından ilçemizde belirlene 4 binin üzerindeki  ihtiyaç sahibi ailenin de  yüzlerini güldürecek olan ”Kurbanınız Sevince Dönüşsün’ü” büyüterek bu bayramda’da herkesin hissesine iyilik düşmesini istiyoruz. Şeffaf ve oturmuş bir sistemle vekâletle kurban kesmek isteyen hemşerilerimizin kurbanlarını keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı düşünüyoruz. Pandemi dolayısıyla sosyal mesafenin önem arz ettiği günlerde hemşerilerimizden ricamız güvenilir bir şekilde sağlıklı bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirmelerini istiyoruz. Kurbanın temel öğesi paylaşmak. Kurban ibadetini başlatmış olduğumuz kampanya aracılığıyla yerine getirmek isteyen hemşerilerimiz ister getirdiği hissesi ile isterse de  kurbanlık bağışlayacak olan vatandaşlarımız için küçük baş kurban veya büyükbaş kurban hisselerinin kesimlerin yapacağız.23 Temmuz akşamı bitecek olan kampanyamıza Sosyal Yardım Müdürlüğümüz üzerinde yada 0553 007 84 95 yardım hattımızdan bizlere ulaşarak bağış yapmak isteyen vatandaşlarımızdan vekaletlerini de alınarak kalpleri mutmain bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirmiş olacağız” dedi.

“Soğuk hava depolarında muhafaza edeceğiz”

Kurbanlar ise parçalandıktan sonra paketlenecek, kemiksiz et ve kemikli et şeklinde 3’ er kiloluk ambalajlarda vakumlanarak -18 soğuk hava depolarında dondurulup muhafaza edilir hale getirileceğini sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş,  “Dondurulmuş kurban bağışları; Sosyal Yardım Müdürlüğümüzün sistemi üzerinden, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Başta büyüklerimizi, ihtiyaç sahiplerini, yakınlarımızı, ayrıca ülkemizi güvenli bir geleceğe ulaştırmak için gözlerini kırpmadan tehditlere karşı koyan, milletimizin, huzur ve güvenliği için canını veren şehitlerimizin ailelerini ve gazilerimizi de bu güzel bayram gününde ziyaret ederek sevindirelim, onları unutmadığımızı gösterelim” diye konuştu.

YORUM YAP