Bizimle iletişime geçin
AK Parti Samsun

Yerel Yönetim

Atakum, Asya’ya nefes oldu

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, SMA savaşçısı 21 aylık Asya Demir’in tedavi masraflarını karşılamak için yapılan canlı yayına katıldı. Hem bağış yapan hem de minik Asya’ya nefes olmak için bağış toplayan Başkan Deveci’nin yayınına Atakumlulardan ve Atakum Belediyesi personelinden büyük destek geldi.

Yayınlandı:

on

Omurilikte bulunan ön boynuz motor sinir hücrelerini etkileyerek hareket kabiliyetini kısıtlayan bunun yanı sıra nefes almayı ve görmeyi de etkileyen bir kas hastalığı olan SMA (Spinal Muskuler Atrofi) TİP-1 ile savaşan 21 aylık Asya Demir için düzenlenen yardım kampanyasına Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de destek oldu. Kampanyada sembolik olarak 50 TL’den satışa çıkarılan lalelerden yaklaşık 2 bin 300 tanesi, hayırseverler tarafından satın alındı. İki saatten fazla süren canlı yayında 120 bin TL’ye yakın bağış yapıldı.

AÇIK ARTIRMAYLA SAMSUNSPOR FORMASI 

Gönüllü Ali Tepe’nin sunuculuğunu yaptığı sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan programa konuk olan Başkan Deveci, hem bağış yaptı hem de bağış yapmaya teşvik etti. İki saatten fazla süren canlı yayında 120 bin TL’ye yakın bağış yapıldı. Başta Av. Gülay Deveci de olmak üzere; Atakum Belediyesi personeli, Samsunlu iş adamları, Atakumlu esnaflar ve yurttaşlar minik Asya’ya destek için adeta seferber oldu. Almanya, Hollanda, Avusturya, Kanada gibi dünyanın birçok ülkesinden de katılımın olduğu yayında, Atakumlu hayırsever Sevinç Aydın’ın Asya için bağışladığı imzalı Samsunspor forması da açık artırma usulü satışa çıkarıldı. Heyecanlı bir açık artırmadan sonra forma 6 bin 750 TL’ye yeni sahibinin oldu. 

ASYAMIZ HAYATA TUTUNSUN

SMA hastalığına karşı hem Dünya Sağlık Örgütü’nün hem de devletlerin duyarlı olması gerektiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Keşke böyle olmasa. Keşke sosyal devlet buna benzer hastalıkların tedavisini üstlense. Bizi ve aileleri buna benzer tablolarla karşı karşıya getirmese. 21. yüzyılda devletin bu hastalıklara duyarsız kalmamalı. SMA hastalığı gibi hastalıkların ilaçları dünyanın her yerinde çok pahalı. Özellikle ailelerin ödeme gücünü aşıyor. Dünya Sağlık Örgütü biraz da bunun için var. Örneğin bu ilaçların üretimini Dünya Sağlık Örgütü üstlenebilir. İhtiyacı olan ülkeler de daha az ücretle veya ücretsiz olarak bunu temin edebilir. Sağlık Bakanlığı’na da çağrı yapmak istiyorum. Asyalarımızı hayata tutunduralım. Asyalarımızın ailelerini zor durumda bırakmayalım” dedi.

BAŞKAN DEVECİ’DEN ÇAĞRI:

“BAHÇESİNİ LALELERLE DOLDURALIM” 

Atakumlularla birlikte minik Asya’nın bahçesini lalelerle süslemek istediklerini söyleyen Başkan Deveci, “Masamda şu anda güzel Asyamızın fotoğrafı var. Zeytin gözleriyle bana bakıyor. Samsunluların dayanışma ruhu kuvvetlidir. Biz pandemi başladığından bu yana maske, dezenfektan, gıda yardımlarının tümünü Samsunlu hayırseverler sayesinde yapıyoruz ve sadece köprü görevi görüyoruz. Yaklaşık bir yıldır Samsunlular ihtiyaç sahibi ailelerden ellerini çekmediler. Asya’ya nefes olmalıyız. Ailesini bu zor durumdan çıkarmalıyız. Bu bizim için yurttaşlık görevi; aynı zamanda kutsal bir görev. Küçük bir kızımızı hayata tutundurmaya gayret ediyoruz. Küçük bağışlarımızla koca bir dünyayı, Asya’yı kurtarabiliriz. Tüm yurttaşlarımıza, değerli komşularımıza tekrar çağrı yapıyorum: Asya’ya sahip çıkalım, sağlığına kavuşturalım. Asya’nın evinin bahçesini lalelerle dolduralım” ifadelerini kullandı. 

MİNİK ASYA’NIN 60 GÜNÜ KALDI 

Günden güne eriyen ve nefes almakta güçlük Asya’nın tedavisi yoğun bakımda devam ederken, aile ve gönüllüler sosyal medya üzerinden 2.2 milyon dolarlık ilacı temin edip Asya’yı sağlığına kavuşturmak için mücadele ediyor. Yurtdışında satışı gerçekleştirilen ilacın kullanılabilmesi için 13 kilogram veya 2 yaş sınırı bulunuyor. Minik savaşçı Asya’nın ise bu ilacı alabilmesi ve faydasını görebilmesi için son 60 günü kaldı. 

NASIL BAĞIŞ YAPILIR?

Ailenin valilik onaylı ve yasal prosedürleri tamamlanmış Ziraat Bankası TR53 0001 0021 4896 7096 3850 01 numaralı Asya Demir adına kayıtlı hesabına bağış yapılabiliyor. @asyayasasin isimli İnstagram hesabı üzerinden de diğer ödeme yöntemlerine ulaşılabiliyor. 

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Yönetim

İlkadım Belediyesi bayram mesaisinde tüm alanda çalışmalara devam ediyor

Sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendiren İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, Ramazan Ayı boyunca sürdürdüğü çalışmalarına Bayramda da ara vermeden devam ediyor.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Vefa Sosyal Destek ekipleri, başta olmak üzere, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bayram boyunca saha çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ramazan boyunca yürütülen temizlik çalışmaları ile şehri bayrama hazırlayan ekipler, bayram süresince de yoğun mesai harcamaya devam ediyor. Gece gündüz aralıksız çalışan belediye ekipleri 10 çöp aracı, 10 yıkama aracı, 2 açık kasalı damperli araç, 2 çöp taksi ve 2 süpürge aracı 250 personel  İlkadım’da bayram boyunca girilmedik cadde ve sokak bırakmayacak.

“Bayram boyunca çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz”

Şehir temizliğiyle ilgili süreci yakından takip ettiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Gündüz nüfusu gece nüfusunun iki katı olan bir şehirde temizlik hizmetini yürütüyoruz. Temiz İlkadım  sloganına yakışır çalışmalar yürütmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bayram boyunca da aynı hassasiyetle çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Öncelikle tüm vatandaşlarımızın bilmesini isterim ki Covid 19 salgının yayılmasını önlemek adına tüm tedbirleri alıyoruz. Bu tedbirler altında bir Ramazan Bayramı geçiriyoruz. Vaka sayımızdaki düşüş yerini rahat tavırlara bırakmasın. Henüz salgın geçmiş değil, hemşehrilerimizden ricamız maske takıp, sosyal mesafeye dikkat etsinler. Virüs ülkemizi terk edinceye kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah yüz yüze hasbihal edeceğimiz sağlıklı günlere kavuşuruz. Temiz bir İlkadım için Bayram günlerinde de mesai gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

Başkan Doğan bayramda yaşlıları ve şehit ailelerini unutmadı

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Ramazan Bayramı münasebetiyle ilçede yaşayan yaşlıları ve şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden ile birlikte yaşlıları ve vatan uğruna evlatlarını toprağa vermiş olan şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel günlerinden biri olan Ramazan Bayramı’nın bu yıl da korona virüs salgını sebebiyle evlerde geçeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bayramlar kardeşlik duygularının pekiştiği; sevgi, dayanışma, yardımlaşma ve huzur ortamını içinde barındıran yegâne günlerdir. Salgın sebebiyle bu yıl Ramazan Bayramı’mızı sevdiklerimizden uzakta geçireceğiz. Büyüklerimizin ellerini öpemeyecek, akraba ziyaretleri gerçekleştiremeyeceğiz. Sağlımız için evlerde kalmamız gereken günlerden geçiyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle bir sonraki bayramı sevdiklerimizle yan yana, neşe ve sevinç içinde geçireceğiz” dedi.

“Büyüklerimiz bizim için çok değerli”

İlçede yaşayan büyüklere ve şehit ailelerine bayram ziyaretinde bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Büyüklerimiz bizim için çok kıymetliler. Onların hayır dualarını almak, yüzlerinde bir nebze tebessüm oluşturabilmek bizim için çok değerli. Biz de bayramımız buruk geçmesin, büyüklerimiz bizler için ne kadar önemli ve kıymetli olduklarını bir kez daha hatırlasınlar diye onları ziyaret ettik. Vatan uğruna evlatlarını toprağa vermiş şehit ailelerimizin bayramını kutladık ve şehitlerimizi dualarla andık. Al bayrağımızın altında huzurlu bir şekilde bayramımızı kutlayabiliyorsak aziz şehitlerimiz sayesindedir. Bugün ilk kıblemiz, Müslümanların mabedi Mescid-i Aksa’dan gelen şehit haberlerini üzüntü ile takip ediyoruz. Dualarımız Müslüman kardeşlerimizle birlikte. Yapılan insanlık dışı saldırıları kınıyorum. Bayrama ulaştığımız bugünlerde Rabbim tüm Müslüman kardeşlerimizi korusun” şeklinde konuştu

“Ramazan Bayramı’mız mübarek olsun”

Tüm İslam Âleminin bayramını kutlayan Başkan Doğan, “Mübarek Ramazan Bayramı’mızın tüm İslam Âlemine sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Başta tüm Çarşambalı hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin, milletimizin ve tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, hayırlı bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

Lösemili çocuklara çifte bayram!

LÖSAM Yönetim Kurul Üyesi Müjgan Yüce ve idari yönetimin başlattığı destek etkinliğine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’da katılım sağlayarak bayram öncesi lösemili çocukların yüzleri güldürüldü.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği’nde kalan çocuklar bayram öncesi oyuncaklarla sevindirildi. Çocukların sahip olmak istedikleri oyuncaklar önceden belirlenerek koronavirüs tedbirleri eşliğinde istedikleri oyuncaklara sahip olan miniklerin yüzlerindeki sevinç herkesi mutlu etti.

“Eğlenceli anılar biriktirmelerine vesile oluyoruz”

Lösemili çocukları tedavi sürecindeki zorluklardan bir an olsun uzaklaşmalarını hedeflediklerini söyleyen LÖSAM Yönetim Kurul Üyesi Müjgan Yüce, “Lösemili çocuklar küçük bedenlerine rağmen çok ağır tedaviler almak durumunda kalıyorlar. Bu tedaviler ister istemez psikolojilerini olumsuz yönde etkiliyor. Çocuklarımızın hastanenin acı yönlerinden ve mutsuz oldukları o anlardan uzaklaştıracak çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu gün burada çocuklarımıza Ramazan bayramı öncesi bir sürpriz yaparak tedavilerinin zorlu süreçlerinde eğlenceli anılar biriktirmelerine vesile olmak istedik. Onların yüzlerindeki gülümseme her şeye değiyor. Minik yüreklere dokunmak adına yapmış olduğumuz bu etkinliğe katkı ve destek veren, bizleri yalnız bırakmayan  İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Yüzlerindeki gülümse her şeye değer”

Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini yaşadığımız günlerde bayram süresince uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı, özellikle bayram sevincini yüreklerinde bambaşka duygularla taşıyan çocuklarımız için daha zor bir durum olduğunu  ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Çocuklarımız alıştıkları bayram coşkusunu bu bayram daha az yaşayabilecekler. Bu sebeple biz de bayram öncesi Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneğini (LÖSAM) başlatmış olduğu kampanya destek vererek onların yüzlerini bir nebze olsun güldürmek istedik. Kendilerine hazırlanan giysi, oyuncak ve gıda paketinde oluşan hediyeleri ulaştırdık. İnşallah çok daha sağlıklı günlerde birlikte olacağız. Bu bayram biraz sıkılacağız ama inşallah daha nice coşku dolu bayram sevinçlerini hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Okumaya devam et

Trendler