DOLAR31,0713% 0.26
EURO33,6817% 0.08
STERLIN39,4326% 0.17
FRANG35,2847% 0.19
ALTIN2.034,00% 0,84
BITCOIN1.607.658-0.291

Büyükşehir Yaz Spor Okulu’nda voleybola yoğun ilgi

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların ve gençlerin sporla daha çok ilgilenmelerini sağlamak amacıyla açtığı Yaz Spor Okulu’nda eğitimler başladı. Eğitimlere 11 branşa çok sayıda öğrenci katılırken, en çok ilgi gören branşların başında voleybol geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gençler için yapılan her çalışmaya büyük önem verdiklerini belirterek “Her alanda gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyükşehir Yaz Spor Okulu’nda voleybola yoğun ilgi

2022-2023 eğitim öğretim döneminin tamamlanıp yaz tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencileri spora özendirmek ve ilgilerini artırmak için harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi, açtığı Yaz Spor Okulu’nda gençlere hizmet vermeye devam ediyor. 3 Temmuz’da başlayan Yaz Spor Okulu’nda, atletizm, futbol, badminton, boks, güreş, halter, kano, kickboks, taekwondo, voleybol ve yelken branşlarında öğrencilere eğitimler veriliyor. 7-16 yaş arasında öğrencilerin katıldığı eğitimler branşında uzman antrenör ve eğitmenler tarafından veriliyor. En çok talep edilen spor branşlarının başında ise voleybol geliyor. Özellikle kız öğrenciler voleybol çalışmalarına büyük ilgi gösteriyor. Büyükşehir Belediyesi, spor tesisinde sürdürülen voleybol çalışmalarına 50 öğrenci katılıyor. Yaz spor okulu, Eylül ayının ilk haftasına kadar devam edecek.

‘DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gençler için yapılan her çalışmaya büyük önem verdiklerini belirterek “Gençlerimizin yaz döneminde sporla daha çok ilgilenmelerini ve bu konuda kendilerini geliştirip, profesyonel anlamda da spor branşlarında yer almalarını sağlamak amacıyla Yaz Spor Okulu’nda eğitimler veriyoruz. İstiyoruz ki gençlerimiz hayatları boyunca en az bir spor dalıyla ilgilensin ve yaşamlarının her anında spor yer alsın. Hatta kurslarda sporla tanışan gençlerimiz ileride madalyalar kazanan profesyonel sporcular haline gelsin. Bu noktada her alanda gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAP