Bizimle iletişime geçin

Gündem

SEZGİN GÜMÜŞ: “SAMSUN ÖRNEK OLDU”

Yayınlandı:

on

Kanal Nok Genel Yayın Yönetmeni Samet Gürcü, İstanbul’da SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş ile bir araya geldi. Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Kanal Nok Genel Yayın Yönetmeni Samet Gürcü’nün sorularını yanıtladı.

EMİN ADIMLARLA HEDEFE YÜRÜYORUZ İstanbul’da Samsun adına sivil toplum kuruluşları olarak bir çok etkinlik yapan SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, ” Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin muhtelif şehirlerinde yaşayan Samsunlu hemşehrilerimize iktisadi hayattan içtimai hayatta, siyasete kadar bir ve beraber olması, kollektif hareket etme kabiliyetini kazanması ve bu anlamda da Samsun’un gerek Türkiye’de gerekse dünyadaki en güçlü lobisini oluşturmak amacıyla kurulmuş emin adımlarla hedefine doğru yürüyen Türkiye’nin ilk ve en büyük hemşehri konfederasyonudur.” dedi.

SALONLARA SIĞMAZ BİR HEMŞEHRİ HAREKETİ İçtimai alanda çeşitli etkinlikler yaptıklarını dile getiren Gümüş, “Bünyemize 11 federasyonumuz bağlı. Samsun’dan İstanbul’a, Kocaeli’ne kadar, Trakya’ya kadar. Onlara bağlı da 500’ün üzerinde köy, ilçe ve belde derneklerimiz var. Gerek SAMKON’un, gerekse de bağlı ilçe ve belde derneklerimizin Türkiye’nin dört bir tarafında yaz sezonlarında yaz etkinliklerinde, kış sezonlarında kış etkinliklerinde, alan etkinliklerinde alanlara, salon etkinliklerinde salonlara sığmaz bir hemşehri hareketidir.” diye konuştu.

SAMSUN ÖRNEK OLDU ‘Kader çeşitli nedenlerle hemşehrilerimizi Türkiye’nin muhtelif yerlerine göç etmek zorunda bırakmış’ diyen Gümüş,”Bundan 25 sene öncesine kadar Ankara’da yaşayan Samsunlular birbirinden bir haber, İstanbul’da yaşayan Samsunlular birbirlerinden habersiz yaşarken, bizim yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde insanlar birbirlerini tanımaya başladılar, kaynaşmaya başladılar.

Birbirleriyle dayanışmaya başladılar. Bu dayanışma içtimai hayattan iktisadi hayata kadar özellikle ekonomik hayat son derece önemli. Bünyemizde seneler evvel benim kurucu genel başkanı olduğum Samsunlu Yönetici ve Sanayici İşadamları Derneğimizin (SAYSİAD) yapmış olduğu çalışmalar neticesinde birbirinden bir haber ticari faaliyet gösteren Samsunlu hemşehrilerimiz SAYSİAD’ın çalışmaları ile birbirleri ile çalışmaya başlamış, sektörel benzerlik gösteren hemşehrilerimiz de aynı sektörde ikili, üçlü, dörtlü konsorsiyumlarla önemli ticari beraberlikler sağlamıştır.

Yapmış olduğumuz bu çalışmaların yarattığı sinerji Samsun’a kadar gitmiş, kimi hemşehrilerimiz de Samsun’da yatırım yapmaya başlamışlardır. Hemşehri toplulukları mücadelesinde Samsun yapmış olduğu çalışmalarla model oluşturmuş, örnek oluşturmuş, diğer hemşehri gruplarının da gıptayla takip ettiği bir hemşehri hareketine dönüşmüştür.” diye sözlerine ekledi.

KENETLENDİK Sezgin Gümüş, “Biz seneler evvel bir avuç insanla yola çıktık. Azdık ama özgül ağırlığımız çok fazlaydı. İnandık, birbirimize güvendik, kenetlendik ve bu noktaya geldik.” dedi. SAMSUNSPOR SAMSUN’UN NAZLI GELİNİDİR Samsunspor’un hemşehri grubunun duygusal tarafı olduğunu belirten Gümüş,”Samsunspor, Samsun’un adeta bir nazlı gelinidir. Başarılı olduğu zaman bizi mutlu eder, başarısız olduğu zaman da mutlu oluruz.

Son yıllarda özellikle de Yıldırım Holding’in Samsunspor’umuza sahip çıkmasıyla beraber, inanıyorum ki çok kısa zamanda layık olduğu yere gelecek. ” diye konuştu. HEMŞEHRİLERİMİZİN EMRİNE AMADEYİZ Bütün hemşehrilerimi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum diyen Gümüş, “Bir Samsun var Samsun’da ama birkaç Samsun var gurbette.

Biz de gurbetteki Samsunluların sesi olmaya çalışıyoruz. Ne vesileyle olursa olsun, ne sebeple olursa olsun İstanbul’da bize gelebilirler, çayımızı içebilirler. Varsa sıkıntıları, gücümüzün yettiği yere kadar, nefesimizin yettiği yere kadar bütün hemşehrilerimizin emrine amadeyiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Başkan Demirtaş; 20 Ocak 1989 Türk Futbolunun kara günüdür

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün 20 Ocak 1989’da Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesinde yaptığı kazada hayatını kaybeden futbolcuları 32.’inci yıldönümünde yayımladığı mesaj ile andı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

“1989 yılı Samsunspor tarihinin en kara günüdür”

Kazanın 32. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 20 Ocak 1989 günü yaşanan kazanın Samsunspor tarihinin en kara günü olduğu belirtti. Meydana gelen o elim ve üzücü kazada hayatını kaybeden Samsunsporlu oyuncularımızı ve emektarlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. 20 Ocak, Samsunsporumuzun tarihindeki en acı gün olarak hafızalarımıza kazındı. Kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan o elim kazanın 32’inci yılında, sadece Samsunsporumuza emek verenlerin değil, tüm spor camiasının ve futbol severlerin hafızasında yaşayacaktır.

“Saygıyla Anıyoruz”

Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Demirtaş, “ 20 Ocak 1989’da Süper Lig (o dönemki adıyla 1. Lig) müsabakası için Malatya’ya doğru hareket eden Samsunspor kafilesi, Samsun’un Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışmış ve Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Bu elim kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor;  saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Hasan Togar Samsun basını ile buluştu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlamak vesilesi ile Samsun basını ile buluştu.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Kutlukent Grand Premium Düğün Salonu’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensubuyla bir araya geldi.

Okumaya devam et

Gündem

Son yolculuklarına iş arkadaşları uğurladı

Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü emekçilerini taşıyan servis aracının kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren Kenan Demir ve Halim Türk’ü törenle son yolculuğuna uğurlandı. Belediye hizmet binası önünde gerçekleştirilen törende Atakum Belediyesi emekçileri, kaybettikleri mesai arkadaşları ile vedalaştı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerini sabah mesaisine taşıyan servis aracının Mevlana Mahallesi Serhat Caddesi’nde kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren belediye emekçileri Kenan Demir ve Halim Türk son yolculuğuna uğurlandı. Atakum Belediyesi emekçileri, belediye hizmet binası önünde kılınan cenaze namazında mesai arkadaşları Kenan Demir için son görevlerini yerine getirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışma arkadaşları Demir’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutunu omuzlarında taşıdı. Kenan Demir’in cenazesi İlkadım Derecik Mezarlığı’nda toprağa verildi. Aynı kazada yaşamını yitiren Halim Türk’ün cenazesi ise kılınan cenaze namazının ardından Çarşamba Göğceli Mezarlığı’na defnedildi.

CENAZE TÖRENİNE GENİŞ KATILIM

Cenaze törenine; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, eşi Av. Gülay Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Cumhuriyet Halk Partisi Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Atakum Belediye Meclisi üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl ve İlçe örgütlerinin yöneticilerinin yanı sıra Atakum Belediyesi çalışanları katıldı.

Okumaya devam et

Trendler