DOLAR31,3820% 0.45
EURO34,0727% 0.53
STERLIN39,7995% 0.53
FRANG35,5400% 0.56
ALTIN2.102,95% 2,44
BITCOIN1.983.8731.674

Samsun Cumhurbaşkanlığı SKM açıldı

Samsun Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Özgen Nama, “22 yıllık demokrasinin rafa kalktığı, hukukun ayaklar altına alındığı, özgürlüklerin ortadan kalktığı yarı karanlık dönemin sona ereceği yüzyılın ilk adımı Samsun’dan atılacak” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Samsun Cumhurbaşkanlığı SKM açıldı

Samsun Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi, Atakum’da düzenlenen törenle hizmete açıldı. Millet İttifakı’nın bileşenlerinin yoğun ilgi gösterdiği açılışa; CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, SP Samsun İl Başkanı Salih Şen, DP Samsun İl Başkanı Mustafa Yaman, DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Cemal Demirel, Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Özgen Nama, CHP PM Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Av. Gülay Deveci, İBB Meclisi önceki dönem CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ve Millet İttifakı Samsun milletvekili adayları katıldı.

 

“SAMSUNLULARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Törenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Özgen Nama, “Burada sadece 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim ofisini açmıyoruz. İkinci yüzyılı tıpkı yüz yıl önce kurtuluşun, kuruluşun ilk adımının atıldığı bir kentte açmanın mutluluğunu ve sorumluluğunu içimde hissettim. Burada olduğum için kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum. İyi ki böyle bir açılışta bir aradayız. Bundan yüz yıl önce bu topraklara bağımsızlık, özgürlük müjdeleyicisi olan ilk Samsun olmuştur. İkinci yüzyıla da maalesef 22 yıllık demokrasinin rafa kalktığı, hukukun ayaklar altına alındığı, özgürlüklerin ortadan kalktığı yarı karanlık döneminin de sona ereceği yüzyılın ilk adımı da Samsun’dan atılacaktır. O yüzden Samsunlulara büyük görev düşüyor. Burada Samsunspor’un birinci lig kutlamasını görüyorum. Nasıl ki 11 yıl aradan sonra Samsunspor tekrar Süper Lig’e yükseldiyse, herhalde Samsunlular da 22 yıllık ara karanlık dönemi sona erdirmeye hazırdır. Bunu başaracağınızdan hiç şüphemiz yok. Başta Av. Gülay Deveci olmak üzere, bu koordinasyon merkezinde emek veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sizlerin de buraya ve Samsun halkının oylarına sahip çıkacağınızı biliyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun sizlere selamı var. Hepinize saygılar sunuyorum. İyi ki bir aradayız, iyi ki birlikteyiz” diye konuştu.

 

“TÜRKİYE KADERİNİ ELİNE ALDI”

Türkiye, 81 ilde tıpkı 1919’da olduğu gibi kaderini eline aldığını belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Türkiye artık kendi geleceğini kendisi tayin ediyor. Yüz yıllık cumhuriyet ve siyasi tarihimizde var olan tüm kadrolar, siyasi eğilimler bir çatının altında toplandılar ‘Geleceğimizi istiyoruz’ diyorlar. Türkiye bunu yüz yıl önce yapmıştı, şimdi bir daha tekrarlıyor. Önümüzdeki süreçte Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’i yeniden inşa edeceğiz. Türkiye’ye özellikle dışarıdan kast edenler, dize getireceklerini düşünenler ya da o konuda hayal kuranlar ilk adım kentini, onların gençlerini ve kadınlarını izlesinler. Yolumuz açık olsun” dedi.

 

“KARADENİZ BU SEÇİME DAMGASINI VURMALI”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önceki dönem CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ise Samsun’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek, “Sizlerle birlikte burada olmaktan çok mutluyum. Karadeniz bizim için çok önemli. Samsun, Karadeniz deyince akla gelen, bölgenin en büyük kentidir. Dolayısıyla Karadeniz’de oylarımızın çok yükselmesi gerekiyor. Karadeniz bu seçime damgasını vurmalı. Bunun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çok sayıda arkadaşımız İstanbul’dan buraya destek için geldi. Millet İttifakı ve bu ittifakı oluşturan partiler sadece seçimi kazanmak için bir araya gelmiş partiler değil. Bu beraberlik bir kaynaşma, birleşme, helalleşme ve kardeşleşme hareketidir. Bunu böyle kabul edelim. Bu ülkede bir grup insan başka grup insana rahatlıkla ‘Vatan haini’, ‘Terörist’ diyebilmektedir. Bütün bunları aşmamız gerekiyor. Bizim yapacak çok işimiz var. Ülkemizi içinde bulunduğu bu enkazdan hep birlikte çıkarmalıyız. Bu sadece bir partinin, bir kişinin yapabileceği bir iş değildir. Bütün millet olarak ayağa kalacağız ve bu işi halledeceğiz. Bu işin başlangıcı Samsun’du yeniden Samsun olacak” ifadelerini kullandı.

 

“BU İKTİDAR ARTIK GİDİCİ”

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Türkiye’nin zor dönemlerden geçtiği ve bu sürecin sona ermesi için hep birlikte çalışılması gerektiğini ifade ederek, “Artık yaşadığımız sıkıntılı günleri geride bırakmamıza çok az bir süre kaldı. Milletin huzuru için hiçbir şey yapmayan, insanların derdine derman olmayan bu iktidar artık gidici. Halil İbrahim soframızı genişleterek ve umutları yeşerterek ilerliyoruz. Türkiye’nin huzura erişmesine ve adalete olan özlemini dindirmeye çok az kaldı. Ülkemizin bolluk ve bereket içinde yaşaması için bize ihtiyacı var. Hep beraber büyüyerek ilerliyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmaya ve Millet İttifakı’nı iktidar yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin bize ihtiyacı var. Hep birlikte başaracağız” dedi.

 

“YENİDEN KURTULUŞUNUN GÜNÜ”

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, seçimlere çok az bir süre kala Millet İttifakı olarak çalışmalara daha da yoğunlaştıklarını dile getirerek, “Önümüzde çok kritik bir seçim var. Millet İttifakı olarak var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkemizin geleceği için bu denli önemli olan Mayıs gününe kadar var gücümüzle çalışmaya ve mücadele etmeyi sürdüreceğiz.  14 Mayıs, Türkiye’nin yeniden kurtuluşunun günüdür. Bu azim ve kararlılıkla da hedeflerimize emin adım yürüyoruz” diye konuştu.

 

MEMLEKET PARTİSİ’NDEN İSTİFA EDEREK CHP’YE KATILDI

Açılışta, Memleket Partisi üyeliğinden ve Samsun Milletvekili adaylığından istifa eden Doğukan Ekiz’i kürsüye davet eden CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Ekiz’e partinin rozetini taktı. Ekiz, “Mesele memleket meselesi olmuştur. Atatürk’ün ışığında gençlerle birlikte CHP’de olacağız” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP