DOLAR 28,8760 % -0.2
EURO 31,5760 % -0.63
STERLIN 36,5293 % -0.57
FRANG 32,9896 % -0.37
ALTIN 1.891,72 % -0,51
BITCOIN 1.093.703 -1.14

Oltan Köleoğlu Enerjiden Afyon’daki yangınla ilgili açıklama

Oltan Köleoğlu Enerji, Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde bulunan biyokütle enerji santralinde çıkan yangın ile ilgili açıklama yaparak, yangının kontrol altına alınmasında büyük bir fedakarlıkları olan yöre halkına, çiftçilere, yetkililere ve ilgili kurumlara teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Oltan Köleoğlu Enerjiden Afyon’daki yangınla ilgili açıklama

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde biyokütle enerji tesisinde depo bölgesinde çıkan yangın sonrası çalışmalar sürüyor. Konuyla ilgili olarak Oltan Köleoğlu Enerji tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada;

“Afyonkarahisar ili Çay ilçesinde bulunan Biyokütle Tesisimizde dün akşam saatlerinde çıkan yangın, tarımsal atık olarak değerlendirdiğimiz ağaç köklerinin, odun ve tomrukların depolandığı alanda başlamıştır.

“Yangın, yanma ihtimali oldukça düşük olan, toprağı yoğun ve nem oranı yüksek ağaç köklerinin olduğu alanda ve 4 farklı noktada aynı anda çıkmıştır.” Jandarma ve olay yeri inceleme ekipleri yangının çıkış nedenini incelenmeye devam etmektedirler.

Herhangi bir can kaybının olmadığı yangında olağanüstü yangın sistemlerine sahip olmamız yangını 2 saat içinde kontrol altına almamızı sağlamış olup tesise sıçrama olmamıştır.

Yangının kontrol altına alınmasında “büyük bir fedakarlıkla çalışan, bizlere yıllardır ürünlerini veren yöre halkına, çiftçilerimize, devletimize, yerel yönetimlerimize, tedarikçilerimize ve çalışanlarımıza” sonsuz teşekkürler.

Konuya ilişkin süreci önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağımızı belirtiriz.” ifadelerine yer verildi.

YORUM YAP