DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.982.4411.405

Karaaslan, Bm Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkani Erdoğan’a Eşlik Etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, BM 78. Genel Kurulu’na katılmak üzere New York’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ziyaretlerinde eşlik etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Karaaslan, Bm Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkani Erdoğan’a Eşlik Etti

“Güvenin Yeniden Tesisi ve Küresel Dayanışmanın Yeniden Canlandırılması: 2030 Gündemi ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Yönelik Eyleme, Herkes için Barış, Refah, Gelişim ve Sürdürülebilirlik Doğrultusunda Hız Verilmesi” temasıyla gerçekleştirilen Genel Kurul’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM kürsüsünden 13. kez çok güçlü mesajlar verdiğini belirten Karaaslan, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurul hitabı yine Asya’dan Afrika’ya kadar tüm dünyanın yakından takip ettiği, bölgesel ve küresel gelişmelerle ilgili değerlendirmelerini ve krizlerin çözümü noktasındaki önerilerini içeren çok kapsamlı bir konuşmaydı. Sn. Cumhurbaşkanımızın dünya barışı, herkes için güven ve refah vurgusu ile ‘Dünya Beşten Büyüktür. Daha Adil Bir Dünya Mümkündür.’ ifadesi bu sene de Genel Kurul görüşmelerine damgasını vurdu. Karabağ’dan Kafkasya’ya, Suriye’den KKTC’ye, Fas’tan Libya’ya kadar çok geniş bir coğrafyanın meselelerini gündeme getiren Sayın Cumhurbaşkanımız gıda krizi, iklim değişikliği, mülteci meselesi, sürdürülebilirlik, ailenin korunması, ırkçılık, yabancı düşmanlığı gibi konularda dünyanın bir kez daha dikkatini çekti. Genel Kurul kürsüsünden dünyanın gözünün içine bakarak küresel sistem için reform ve adalet çağrısını yineledi, insanlığın refahının sağlanması yolunda ülkemizin tavrını paylaştı. Biz de heyet olarak Genel Kurul salonundan bu tarihi anlara şahitlik etmenin gururunu yaşadık.” diye konuştu.

“Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı İmza Töreni”ne katıldıktan sonra açıklama yapan Karaaslan, “Çevre konusundaki çalışmalara her zaman en güçlü desteği veren Sn. Cumhurbaşkanımızın, kısa sürede küresel bir çevre hareketine ve dünya markasına dönüşen Sıfır Atık Hareketi’nin öncüsü Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi’nin imzaları ile Küresel Sıfır Atık Hareketi uluslararası bireysel katılıma açıldı. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanındaki tüm çevre dostlarını, ilk imzayı Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın attığı Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı’nı imzalamaya ve Sıfır Atık gönüllüsü olmaya davet ediyorum.” dedi.

New York temasları kapsamında, Genel Kurul görüşmeleri dışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Devlet Başkanlarıyla ve Bakanların mevkidaşları ile görüşmelerinin, iş insanları, yatırımcılar, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle istişarelerin Türkiye için çok verimli sonuçları olacağına inandıklarını belirten Karaaslan, “New York programımız, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun dünyaya tanıtılması, insanlığın karşı karşıya olduğu sorunların çözümüyle ilgili ülkemizin aldığı inisiyatiflerin paylaşılması anlamında büyük önem taşıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM YAP