Connect with us
30Agustos

Gündem

Hancıoğlu: “Atatürk’e düşmanlık; Samsun’a düşmanlıktır, Cumhuriyet’e düşmanlıktır!”

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu’nun, Samsun’un İlkadım ilçesindeki Asri Mezarlık içerisinde bulunan Şehitlik Anıtı’nın kaidesinde yer alan ve üzerinde 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla Samsun’a çıkan Atatürk ve 18 silah arkadaşının isimleri ile Dumlupınar şehitlerinin isimlerinin bulunduğu levhaların kaldırılmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Published

on

Hancıoğlu, Şehitlik Anıtı rezaletine tepki gösterdi:

Atatürk’e düşmanlık; Samsun’a düşmanlıktır, Cumhuriyet’e düşmanlıktır!

Samsun’un İlkadım ilçesindeki Asri Mezarlık içerisinde bulunan Şehitlik Anıtı’nın kaidesinde yer alan ve üzerinde 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla Samsun’a çıkan Atatürk ve 18 silah arkadaşının isimleri ile Dumlupınar şehitlerinin isimlerinin bulunduğu levhaların kaldırılmasına tepki gösteren CHP’li Hancıoğlu “Atatürk’e düşmanlık; Samsun’a düşmanlıktır, Cumhuriyet’e düşmanlıktır! Samsunlular, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarına asla geçit vermeyecek” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Şehitlik Anıtı’nda, Atatürk ve Samsun’a birlikte çıktığı 18 silah arkadaşının isimlerinin bulunduğu levhanın, yapılan bakım işlemi sonrasında yerine konulmamasını, Samsun’u Atatürk’ten soyutlama, Atatürk’ün bu kentte bıraktığı izleri silme çabalarının son örneği olarak değerlendiriyoruz. Adı Milli Mücadele ve Mustafa Kemal Atatürk’le özdeşleşmiş olan Samsun’da şimdi bunu yapanlar, geçen yıl da 19 Mayıs’ı Mustafa Kemal’den soyutlamaya, onu yok saymaya çalışmışlardı.

Yapılan bütün bu işler, Samsun halkının tahammül sınırlarını zorlamaktadır. Bu hatanın sorumluları, çıkıp derhal Samsunlulardan özür dilemeli ve anıtı eski kimliğine kavuşturmalıdır.

Şunu herkes çok iyi bilsin ki; Atatürk’e düşmanlık, Samsun’a düşmanlıktır, Cumhuriyet’e düşmanlıktır! 19 Mayıs 1919 ruhunu büyük bir onurla ve gururla taşıyan Samsunlular, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarına asla geçit vermeyecek!”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Saadet Partisi İl Yönetiminden Başkan Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Demirtaş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Salih Şen İlkadım’ın vizyon sahibi başkanı ile hizmet ritmini yakalayacağını ifade etti.

Published

on

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu nazik ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Sizin de daha önce belirttiğiniz şekilde, öznemizin İlkadım olması kaydıyla, her yerde her zaman sevgili hemşerilerimize faydası olacak her konuda istişare etmek için mutlaka bir araya gelebilmemizin uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Projeler hakkında bilgiler verdi”

Devam eden projelerden Kimsesizler Evi,Hasta ve Refakatçi Evi, İlkkule, İlkadım Kart hakkında Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen’e bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıktığı projelerde ilçe halkından da önemli destekler görüyoruz. İlçemize yatırım ve hizmet yolunda el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ise Başkan Necattin Demirtaş’a kendisine gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Gündem

Dernek Başkanı Çavdar ve yönetim kurulundan Havza Kaymakamı Nayman’a ziyareti

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve yönetim kurulu üyeleri bir süre önce Havza Kaymakamlığına atanan ve görevine başlayan Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Published

on

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman; “ Bu makam Halkla en yakın önemli birim olan muhtarlarımızın kapısıdır. İlçenin huzur ve güvenliğini sağlamak ve sorunlara çözüm aramak için hep birlikte çalışacağız dedi. Sizleri ve mahallelerimiz tanımış olmam benim için bir avantaj. Ziyaretinizden ötürü sizlere teşekkür ederim”dedi.

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar; “Şahsım ve tüm muhtarlarımız adına ilçemize hoş geldiniz der yeni görevinizde başarılar dilerim. Muhtarlar olarak vatandaşın dertleriyle dertleşmek sorunlarına çözüm bulmak her an yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Birlikte daha güzel hizmetler için çalışacağımıza inancımız tamdır. Sizin ile daha önce çalışmış olmak bizler içinde önemli bir avantaj.” dedi.

Ziyaretin sonunda Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve dernek yöneticileri tarafından Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’a üzerinde ismi yazılı olan bir kama hediye edildi.

Ziyarete Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Bekir Erdem, İcadiye Mahallesi Muhtarı Metin Aysan ve Demiryurt Mahalle Muhtarı Cemil katıldı.

Continue Reading

Gündem

CHP Samsun İl Başkanlığı Kavak’ta esnafla buluştu

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Kavak İlçe Başkanı Şakir Altun, İl ve İlçe Yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen esnaf ziyaretinde Kavak esnaflarının dertleri ve sıkıntıları dinlenildi.

Published

on

Söz konusu ziyaretler ile ilgili açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel;

“Kavak ziyaret programımızda gördük ki ilçemizde de esnafımızın durumu kötü. “Siftah yapamadım dükkanımı kapattım” diyen esnaflarımızı gördük içimiz yandı. Esnafımızı çok karamsar, umutsuz ve çaresiz durumda gördük.

Kavak ilçesi çevre ilçelerde dahil küçük sanayi sitesi olmayan tek ilçemiz. 18 yıldır küçük sanayi sitesi inşası adeta yılan hikayesine dönmüş her seçim döneminde gerek belediye başkan adayları gerek AKP Milletvekili adayları Kavak’a gelmiş bu sefer hallediyoruz demiş fakat ortada ne sanayi sitesinin yeri var ne de adı.

Sanayi esnafı küçük köhne binaların altında kaldırımların üzerinde rızkını kazanmaya çalışırken şehri yönetenler halen yıllardır süregelen bu talebi görmezden gelmekteler.

Gene Samsun’da birçok ilçemizde araç muayene istasyonları varken Kavak’a 3 ile 6 ayda bir seyyar araç muayene istasyonu gelmekte. Vatandaş traktörünü tarım aracını muayene ettirmek için gelecek seyyar istasyondan medet beklerken diğer taraftan da muayeneden geçti diye yazılan trafik cezaları ile karşı karşıya kalmaktadır.

Kavak ziyaretimizde bir kez daha üzülerek gördük ki AKP Kavak’ı unutmuş öyle görünüyor ki bir dahaki seçime kadar da hatırlamayacak. Biz Kavaklı hemşerilerimizim yanında olmaya devam edeceğiz. Sıkıntılarına sıkıntımız dertlerine derdimiz diyerek mağduriyetlerini her platformda savunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Continue Reading

Trendler