DOLAR31,0797% 0.29
EURO33,6716% 0.07
STERLIN39,4319% 0.17
FRANG35,2737% 0.17
ALTIN2.026,18% 0,46
BITCOIN1.605.423-0.631

Fahrettin Koca kimdir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca nereli, kaç yaşında?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca merak edilen isimler arasında bulunuyor. Koronavirüs sürecinde yaptığı açıklamaları yakından takip eden vatandaşlar Fahrettin Koca’nın kaç yaşında ve nereli olduğunu merak ediyorlar. İşte 1965 doğumlu Bakan Fahrettin Koca’nın biyografisi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fahrettin Koca kimdir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca nereli, kaç yaşında?
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde yer alan Dr. Fahrettin Koca, yeni kabinede de yer almayı başardı. Konyalı bakan Koca, geçen dönem özellikle pandemi sürecini başarıyla yürütmüştü 

 

Dr. Fahrettin Koca, 2 Ocak 1965’te Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1988’de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak, 1995’te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. 

Çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu. Kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye’nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi. Başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürüttü.

Evli ve dört çocuk babası olan Koca’nın Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcısı, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneği’nin Başkanı ve Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanıdır. 

YORUM YAP