Bizimle iletişime geçin

Gündem

Atakum’un Başarılı bürokratını Canik Belediyesi Kaptı

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin görevden aldığı başarılı bürokratı Canik Belediyesi kaptı

Yayınlandı:

on

Uzun Yıllar Atakum Belediyesi Yapı-Kontrol Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci tarafından görevden alınan Ali Altunsoy’u, Canik Belediyesi kapmıştı. Canik Belediyesinde bir süredir Yapı-Kontrol Müdürü olarak görev yapan Altunsoy, Canik Belediye Başkan Yardımcısı oldu.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, göreve gelir gelmez İshak Taşçı döneminde çalışan işçilere mobing yapmaya ve haksız fesihlerle işten çıkarmaya başlamış, kendisinden önceki dönemin liyakatli kadrolarını da görevden alarak, bu kadroları gerek şehir dışından, gerekse Samsun genelinden Atakum’a getirdiği eş, dost ve akrabalarıyla doldurmaya başlamıştı. Başkan Deveci’nin zulmüne uğrayanlardan biri de Altunsoy’du. Ali Altunsoy’un görevden alınmasıyla birlikte Atakum ilçesinin yatırımcıları büyük tepki göstermiş ve bir kısmı da ilçeye yatırım yapmaktan vazgeçmişti.

Atakumlular, Altunsoy gibi başarılı bir bürokratı görevden alan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’ye tepki gösterirken, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı da Atakum’un bu başarılı bürokratını kadrosuna katmak için girişimde bulunmuştu. Bir süredir Canik Belediyesinde Yapı Kontrol Müdürü olarak görev yapan Ali ALtunsoy, Canik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Başkan Deveci’nin liyakat sahibi kadroları pasifize etmeye ve hizmetten alıkoymaya çalışmasına bir örnek de Atakum Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Salih Livaoğlu. Hukuksuz şekilde Başkan Yardımcılığı elinden alınan Livaoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından, geçtiğimiz günlerde Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak atanmıştı.

KAYNAK: Samet Gürcü/Kanal Nok

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Başkan Demirtaş; 20 Ocak 1989 Türk Futbolunun kara günüdür

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün 20 Ocak 1989’da Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesinde yaptığı kazada hayatını kaybeden futbolcuları 32.’inci yıldönümünde yayımladığı mesaj ile andı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

“1989 yılı Samsunspor tarihinin en kara günüdür”

Kazanın 32. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 20 Ocak 1989 günü yaşanan kazanın Samsunspor tarihinin en kara günü olduğu belirtti. Meydana gelen o elim ve üzücü kazada hayatını kaybeden Samsunsporlu oyuncularımızı ve emektarlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. 20 Ocak, Samsunsporumuzun tarihindeki en acı gün olarak hafızalarımıza kazındı. Kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan o elim kazanın 32’inci yılında, sadece Samsunsporumuza emek verenlerin değil, tüm spor camiasının ve futbol severlerin hafızasında yaşayacaktır.

“Saygıyla Anıyoruz”

Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Demirtaş, “ 20 Ocak 1989’da Süper Lig (o dönemki adıyla 1. Lig) müsabakası için Malatya’ya doğru hareket eden Samsunspor kafilesi, Samsun’un Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışmış ve Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Bu elim kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor;  saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Hasan Togar Samsun basını ile buluştu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlamak vesilesi ile Samsun basını ile buluştu.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Kutlukent Grand Premium Düğün Salonu’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensubuyla bir araya geldi.

Okumaya devam et

Gündem

Son yolculuklarına iş arkadaşları uğurladı

Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü emekçilerini taşıyan servis aracının kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren Kenan Demir ve Halim Türk’ü törenle son yolculuğuna uğurlandı. Belediye hizmet binası önünde gerçekleştirilen törende Atakum Belediyesi emekçileri, kaybettikleri mesai arkadaşları ile vedalaştı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerini sabah mesaisine taşıyan servis aracının Mevlana Mahallesi Serhat Caddesi’nde kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren belediye emekçileri Kenan Demir ve Halim Türk son yolculuğuna uğurlandı. Atakum Belediyesi emekçileri, belediye hizmet binası önünde kılınan cenaze namazında mesai arkadaşları Kenan Demir için son görevlerini yerine getirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışma arkadaşları Demir’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutunu omuzlarında taşıdı. Kenan Demir’in cenazesi İlkadım Derecik Mezarlığı’nda toprağa verildi. Aynı kazada yaşamını yitiren Halim Türk’ün cenazesi ise kılınan cenaze namazının ardından Çarşamba Göğceli Mezarlığı’na defnedildi.

CENAZE TÖRENİNE GENİŞ KATILIM

Cenaze törenine; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, eşi Av. Gülay Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Cumhuriyet Halk Partisi Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Atakum Belediye Meclisi üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl ve İlçe örgütlerinin yöneticilerinin yanı sıra Atakum Belediyesi çalışanları katıldı.

Okumaya devam et

Trendler