Bizimle iletişime geçin
AK Parti Samsun

Gündem

“1 Mayıs’ta ayrımcılık değil, ikramiye istiyoruz”

Çalışanlar Birliği Sendikalar Konfederasyonuna(Çalışan-Sen) bağlı Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, basına yazılı açıklama yaparak “memura 1 Mayıs’ı bayram etmek istiyorsanız ve memurun gerçekten o günü bayram havasında geçirmesini istiyorsanız ve bu konuda da gerçekten samimi iseniz, o zaman o güne özel tüm memurlara bir(1) maaş tutarında ikramiye ödensin” dedi.

Yayınlandı:

on

Aile İçerisinde Kardeşler Arasında Ayrımcılık Olmamalı! Biz 1 Mayıs’ta ayrımcılık değil, ikramiye istiyoruz.

Devlet kamu çalışanları arasında ayrımcılık yapmaktadır. Biz 1 Mayıs’ta ayrımcılık değil, ikramiye istiyoruz. Kamuda çalışan daimi işçiler yılda dört(4), taşerondan kadroya geçen sürekli işçiler yılda iki(2), yine iş kur üzerinden kamu kurumlarına işçi kadrosunda çalıştırılan işçiler de yılda iki(2) ve yine son olarak emeklilerimiz yılda iki(2) kez ikramiye alırken, memura emek ve dayanışma bayramında dahi bir(1) kere ikramiyeye verilmemesi eşit işe, eşit ücret kavramı ile bağdaşmadığı gibi, yapılan bu uygulama hukuken de adalet ilkesi ile de örtüşmemektedir. Memur ve işçi arasında tıpkı bir ailede iki kardeş arasında yapılan ayrımcılık gibi ayrım yapılmaktadır. Bu Sebeple hiç olmazsa yılda bir kez de olsa, memura 1 Mayıs’ı bayram etmek istiyor, memurun gerçekten o günü bayram havasında geçirmesini istiyorsanız ve bu konuda da gerçekten samimi iseniz, bu adaletsizliği az da olsa gidermek istiyorsanız, o güne özel tüm memurlara bir(1) maaş tutarında ikramiye ödensin” dedi. 

Çay kaşığı ile memura verilen zamlar, enflasyonun artması ve gelir vergisindeki adaletsizlik nedeni ile maaşlar eridi.

Fevzi Gül, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Memurlara ENFLASYONUN BİLE ALTINDA VERİLEN ZAMLAR eridi. Hepinizin malumu olduğu üzere Covit 19 salgın hastalık sebebi ve son zamanlarda piyasalarda görülen ekonomik sıkıntılar nedeniyle a’dan z’ye her şeye zam yapıldı. Bunun üzerine gelir vergisindeki adaletsizlik eklenince, memurların aldığı zamlar eridi. Özellikle büyük kentlerde yaşayan memurların yaşama koşulları daha da ağırlaştı. Ev kiralarının yükselmesi, özellikle elektrik, su, doğalgaz ve diğer tüketim maddelerinin fiyatlarının artması nedeniyle memurlar zorunlu ihtiyaç maddelerini karşılayamayacak duruma geldi.

Bütün memurlar bankalardan aldığı kredi borçlarıyla yaşıyor. Ve sürekli bir döngü halinde de borcu yine başka bir borçla kapatarak geçinmeye çalışmaktadırlar. Anne ve babalar çocuklarını okutmakta aciz kalıyorlar. Memurların içinde bulunduğu zor koşullar nedeniyle 1 Mayıs emekçi bayramında memurlara da yılda bir defa bir maaş tutarında ikramiye ödenmesini istiyoruz. 1 Mayıs Emekçi Bayramında ödenecek olan bu ikramiyeler memurların içinde bulunduğu bu ekonomik sıkıntıyı bir nebze olsun gidereceğini düşünüyoruz. Memurların insanca yaşayabilecekleri koşulların sağlanması Anayasal bir haktır. 

Eşitlik Bunun Neresinde?

Bu ülkede herkese ikramiye var, ama bir emeği ile geçinen memura gelince kasada para yok deniyor. Yapılan bu uygulama hukuken de adalet ilkesi ile de bağdaşmamaktadır. Devletimizin kamuda çalışan işçilere ve emeklilerine ikramiye ödemesi çok güzel ve memnuniyet vericidir. Ancak; bu sevincin de yarım kalmaması için, sadece işçi ve emekliye değil, kamuda çalışan tüm memurlara da ikramiye ödenmesi gerekmektedir. 

Devlet Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza Sesleniyorum;

Gül, Buradan Sayın Devlet Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; bir ailede baba nasıl ailenin reisi ise, siz de bu devletin başı ve reisiniz. Bir baba nasıl evde evlatları arasında ayrımcılık yapmıyor ise, sizin de milletin reisi, devletin ve çalışanların başı olarak, çalışanlar arasında böyle bir ayrımcılık yapmayacağınız kanaatini taşımakta ve tüm memur çalışanlara da ikramiyenin verilebilmesi için gereken hassasiyeti göstereceğinize inanmaktayız. Bu vesile ile çalışanların yani bizlerin taleplerine kulak verilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle, emeği ile geçinenlerin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı” Kutlu Olsun” dedi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Başkan Aksu’dan Ramazan Bayramı mesajı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Başkan Aksu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakıyoruz. Allah’a sonsuz şükürler olsun ki bir Ramazan Bayramı’na daha bizleri kavuşturdu. Kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberliği çok güçlü olan bir millet olarak her zaman sevgiyle karşıladığımız Ramazan Bayramı sevincini gönül isterdi ki geçmiş yıllarda olduğu gibi bir araya gelip muhabbetle kucaklaşarak yaşayalım. Ancak geçen yıl olduğu gibi bu yıl da koronavirüs nedeniyle bayramı farklı duygular içerisinde yaşayacağız. Aramızda mesafeler olacak fakat muhabbetimiz, bayramlaşmamız gönülden gönüle devam edecek. İnşallah en kısa sürede bu sıkıntılı süreci birlikte aşıp, sağlıklı günlere kavuşacağız. 

Her zaman olduğu gibi Ramazan ayı boyunca da milletimizle dayanışma içerisinde olmaya çalıştık. Ayrım yapmaksızın ulaşabildiğimiz herkese yardım eli uzatmanın çabası içinde olduk. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için mesai harcadık.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, pandemi sürecinin başından itibaren milletimizin refahı ve sağlığı için yoğun bir çaba ortaya koydu. Pek çok ülke sağlık konusunda vatandaşlarına tam anlamıyla hizmet veremez konuma gelirken Türkiye, zorlu pandemi şartlarına rağmen ekonomik desteklerin yanı sıra yeni hastaneler hizmete açarak her bir vatandaşımız için seferber oldu. Tüm bunların yanında aşılamada da ülkemiz en çok aşılama yapılan 10 ülke arasında 24,9 milyon aşı ile 7. sırada yer alıyor. Yerli aşı üretimi konusunda da çalışmalar devam ediyor. Tam kapanma sürecinde ve alınan tedbirlerle hem Samsun hem de ülkemiz genelinde vaka oranlarının hayli düştüğünü görüyoruz. Hepimizin sağlığı için aynı hassasiyetle tedbirlere ve kurallara uymaya devam edelim. Sağlıklı, güzel günlere hep birlikte ulaşalım. Unutmayalım; hep birlikte başaracağız. 

Türkiye, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Savunma sanayii, Milli Teknoloji Hamlesi, sağlık, spor, tarım, ulaşım, eğitim, enerji gibi daha pek çok alanda yapılan atılımlarla büyük ve güçlü Türkiye hedefine kararlılıkla yürüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize devasa eserler kazandırmak için çalışacağız. Diğer yandan da terör örgütlerini yok etmek için mücadelemiz devam ediyor. Hem sınırlarımız içerisinde hem de sınır ötesi harekatlarımızda terör örgütlerine ağır darbe vuruldu. 

Tabi Ramazan Bayramı’na buruk girmemizin nedenlerinden biri de ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve müslümanların İsrail tarafından maruz kaldığı saldırılar. Sn. Cumhurbaşkanımız, BM Genel Kurulu başta olmak üzere yaptığı konuşmalarda Filistin halkının uğradığı haksızlığı ve zulmün son bulması için diğer ülkelere çağrı yaptı. Ne gariptir ki dünya bu zülme sessiz kalıyor. Ancak biz Türkiye olarak kardeşlerimizin yanındayız. 

Bu düşüncelerle hemşehrilerimin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, gönüllere ve hanelere saadet, tüm insanlığa huzur getirmesini diliyorum. 

Okumaya devam et

Gündem

Neslihan Hancıoğlu Ramazan Bayramı mesajı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Ramazan Bayramı mesajı yayınladı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Hancıoğlu bayram mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sabır, ibadet, rahmet ve bereket ayı olarak kabul ettiğimiz, toplumsal dayanışma ruhunun en güçlü biçimde hayat bulduğu bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, bayrama kavuşuyoruz.

Maalesef bu bayram, tıpkı geçtiğimiz bayramda olduğu gibi sevdiklerimizden uzakta olacak, ne yazık ki birbirimizle kucaklaşamayacağız.

Fakat yakın bir gelecekte kavuşacağımız sağlıklı ve güzel günlerin umudu, bizlere bu duruma katlanma gücü veriyor.

Kardeşlik duygularımızın, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, paylaşma ve dayanışma ruhunun pekiştiği bu değerli günlerde en büyük arzumuz, tüm insanlığın aynı duyguları yaşayabilmesidir.

Bu Ramazan Bayramı’yla birlikte, ayrımcılığın son bulduğu, herkesin sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularıyla birbirine sarıldığı, sevincine, hüznüne ortak olabildiği günlerin de geleceğine inanıyor; milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

Okumaya devam et

Gündem

Havza Belediye Başkanı Özdemir’den mezarlık ziyareti

Havza’da Ramazan Bayramı arifesi nedeni ile Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve beraberindekiler ilçe mezarlığı ziyaret edildi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Havza bir dahaki bayramlar için bu bayram evde kalalım.” Dedi.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Havza Belediyesi tarafından düzenlenen ziyarette sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile boş kalan kabristanda Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Havza Belediyesi olarak bayram boyunca halkımızın huzuru için her türlü tedbiri aldık. Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bayram boyunca görevlerinin başında olacak. Bu yıl bir birimize misafir olmadan ve sarılmadan bir bayram daha yaşayacağız. Ama inşallah önümüzdeki yıl büyüklerimizin ellerini öpeceğimiz ve sarılarak birlik ve beraberliğimizi göstereceğimiz bayramları tekrar göreceğiz. Bunun için biraz daha sabırlı olmak lazım. Havza bir dahaki bayramlar için bu bayram evde kalalım. Bu vesile ile tüm İslam aleminin, ülkemizin ve Havzalı hemşirelerimizin Ramazan Bayramını kutlarım” dedi.

Başkan Özdemir daha sonra ise ilk olarak Şehit Piyade Onbaşı Onur Yavan’ın kabrini ziyaret ederek dua etti ve burada bulunan ailesi ile bayramlaştı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir mezarlık ziyaretinin son bölümünde ise yaklaşık 3 ay önce geçirdiği bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden “Yol arkadaşım” dediği Havza Belediyesi Makam Şoförü Osman Altınışık’ın kabrini ziyaret ederek dua etti.

Başkan Özdemir’e kabristan ziyaretinde Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt, Havza Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Kızılay Havza İlçe Temsilciliği Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu, Muharip Gaziler Havza İlçe Temsilcisi Harun Saat, Memur İlçe Temsilcisi Numan Kurt ve görevliler katıldılar.

Okumaya devam et

Trendler