Connect with us
30Agustos

Gündem

Yusuf Ziya Yılmaz: “Vatandaşımızın, esnafımızın, üreticimizin yanındayız”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 19 Mayıs ve Bafra ilçelerinde programlar gerçekleştirdi.

Published

on

İlçe belediyelerini ve teşkilatlarını ziyaret eden Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, oda, sanayi kuruluşları temsilcileri ve esnafla bir araya geldi. Belediye ve teşkilat buluşmalarında parti çalışmaları, yerel yönetim hizmetleri, projeler, halka en iyi hizmet noktasında istişarelerde bulunuldu. Esnaf ve Bafra Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime katkı sağlayan firmaları da gezen Yılmaz, üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı, önerileri dinledi.

Programlarda açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, pandemi sürecinde dünyanın sıkıntılı bir süreç geçirdiğini, hayatı, ülkeleri olumsuz etkilediğini söyledi.

DAHA GÜZEL GÜNLER İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

“Zor günleri alınan önlemlerle hep birlikte aşacağız” diyen Yılmaz, “Bir çok vatandaşımız pandemide hayatını kaybetti, zorlu tedavi süreçleri geçirdi. Ailelerimizin üzüntülerini, acılarını paylaşıyoruz. Sağlık sorunlarının yanında ülkeler, insanlar ekonomik olarak sıkıntılar yaşadı. Hamd olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti her bir vatandaşımızın, esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin yanında oldu. Salgının başladığı günden bu yana 661 milyar liralık kaynak aktarıldı. Sıkıntılar yok mu, elbette var ama hepsini el ele, gönül gönüle vererek geride bırakacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde daha güzel günler için mücadele edeceğiz.” dedi.

Yılmaz, büyük mücadele döneminde pandeminin etkisini azaltarak ekonomi, istihdam ve üretim noktasında sağlam adımlarla ilerlemeye devam edileceğinin de altını çizdi.

HALKIMIZA EN İYİ HİZMET TEK HEDEF

Yerel yönetimlerin her zaman halkın yanında olduğunu ifade eden Yılmaz, “AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak büyük bir koordinasyon içerisinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Belediyelerimizin yaptığı çalışmalar, destekler, projelerle halkımıza en iyi hizmet noktasında bir eksik bırakmak istemiyoruz. Özellikle gönül belediyeciliğinin altını çizmek istiyorum. Halkımızla gönül köprülerinin sağlam bir şekilde kurulması, şehirlerimizin, ilçelerimizin, beldelerimizin en iyi hizmeti almasının üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Tüm belediye başkanlarımızın gösterdiği hassasiyet ve başarı halkımızın takdiriyle onurlandırılacaktır.”

Parti teşkilatlarının özverili çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini vurgulayan Yılmaz, istişare ve ortak akıl ile tüm hassasiyetleri gözeterek çalışmaların artarak devam edeceğini kaydetti. İlçe gezilerinde 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, AK Parti Samsun İl Başkanlığı Yerel Yönetimler Başkanı Mahmut İşbilir, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Gökhan Üstüntaş, Özlem Maraş, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven, AK Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz ve teşkilat üyeleri yer aldı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Saadet Partisi İl Yönetiminden Başkan Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Demirtaş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Salih Şen İlkadım’ın vizyon sahibi başkanı ile hizmet ritmini yakalayacağını ifade etti.

Published

on

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu nazik ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Sizin de daha önce belirttiğiniz şekilde, öznemizin İlkadım olması kaydıyla, her yerde her zaman sevgili hemşerilerimize faydası olacak her konuda istişare etmek için mutlaka bir araya gelebilmemizin uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Projeler hakkında bilgiler verdi”

Devam eden projelerden Kimsesizler Evi,Hasta ve Refakatçi Evi, İlkkule, İlkadım Kart hakkında Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen’e bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıktığı projelerde ilçe halkından da önemli destekler görüyoruz. İlçemize yatırım ve hizmet yolunda el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ise Başkan Necattin Demirtaş’a kendisine gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Gündem

Dernek Başkanı Çavdar ve yönetim kurulundan Havza Kaymakamı Nayman’a ziyareti

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve yönetim kurulu üyeleri bir süre önce Havza Kaymakamlığına atanan ve görevine başlayan Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Published

on

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman; “ Bu makam Halkla en yakın önemli birim olan muhtarlarımızın kapısıdır. İlçenin huzur ve güvenliğini sağlamak ve sorunlara çözüm aramak için hep birlikte çalışacağız dedi. Sizleri ve mahallelerimiz tanımış olmam benim için bir avantaj. Ziyaretinizden ötürü sizlere teşekkür ederim”dedi.

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar; “Şahsım ve tüm muhtarlarımız adına ilçemize hoş geldiniz der yeni görevinizde başarılar dilerim. Muhtarlar olarak vatandaşın dertleriyle dertleşmek sorunlarına çözüm bulmak her an yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Birlikte daha güzel hizmetler için çalışacağımıza inancımız tamdır. Sizin ile daha önce çalışmış olmak bizler içinde önemli bir avantaj.” dedi.

Ziyaretin sonunda Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve dernek yöneticileri tarafından Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’a üzerinde ismi yazılı olan bir kama hediye edildi.

Ziyarete Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Bekir Erdem, İcadiye Mahallesi Muhtarı Metin Aysan ve Demiryurt Mahalle Muhtarı Cemil katıldı.

Continue Reading

Gündem

CHP Samsun İl Başkanlığı Kavak’ta esnafla buluştu

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Kavak İlçe Başkanı Şakir Altun, İl ve İlçe Yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen esnaf ziyaretinde Kavak esnaflarının dertleri ve sıkıntıları dinlenildi.

Published

on

Söz konusu ziyaretler ile ilgili açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel;

“Kavak ziyaret programımızda gördük ki ilçemizde de esnafımızın durumu kötü. “Siftah yapamadım dükkanımı kapattım” diyen esnaflarımızı gördük içimiz yandı. Esnafımızı çok karamsar, umutsuz ve çaresiz durumda gördük.

Kavak ilçesi çevre ilçelerde dahil küçük sanayi sitesi olmayan tek ilçemiz. 18 yıldır küçük sanayi sitesi inşası adeta yılan hikayesine dönmüş her seçim döneminde gerek belediye başkan adayları gerek AKP Milletvekili adayları Kavak’a gelmiş bu sefer hallediyoruz demiş fakat ortada ne sanayi sitesinin yeri var ne de adı.

Sanayi esnafı küçük köhne binaların altında kaldırımların üzerinde rızkını kazanmaya çalışırken şehri yönetenler halen yıllardır süregelen bu talebi görmezden gelmekteler.

Gene Samsun’da birçok ilçemizde araç muayene istasyonları varken Kavak’a 3 ile 6 ayda bir seyyar araç muayene istasyonu gelmekte. Vatandaş traktörünü tarım aracını muayene ettirmek için gelecek seyyar istasyondan medet beklerken diğer taraftan da muayeneden geçti diye yazılan trafik cezaları ile karşı karşıya kalmaktadır.

Kavak ziyaretimizde bir kez daha üzülerek gördük ki AKP Kavak’ı unutmuş öyle görünüyor ki bir dahaki seçime kadar da hatırlamayacak. Biz Kavaklı hemşerilerimizim yanında olmaya devam edeceğiz. Sıkıntılarına sıkıntımız dertlerine derdimiz diyerek mağduriyetlerini her platformda savunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Continue Reading

Trendler