DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Yapacağınız İş Ne Olursa Olsun En İyisi Olun

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.sınıf muhasebe sınıfı öğrencileri “Tacirin Belediyeye Karşı Sorumlulukları” dersi kapsamında İlkadım Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Başkan Demirtaş, “Yapacağınız iş ne olursa olsun işinizin en iyisi olun” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yapacağınız İş Ne Olursa Olsun En İyisi Olun

Tacirin belediyeye karşı sorumlulukları arasında, işyeri açma ve çalışma ruhsatı alma; İlan ve reklam vergisi ödeme; Çevre temizlik vergisi beyan ve ödemesi; Hafta tatili çalışma ruhsatı alma; Vergi kevhası asma gibi işlemler hakkında İlkadım Belediyesi’ne muhasebe finansman alan ders öğretmenleri Yasemen Akgün ve Oğuz Özdemir’le birlikte gelen Piri Reis’li öğrenciler İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’la Belediye Meclis Salonu’nda bir araya geldiler. Karşılıklı soru cevap şeklinde geçen buluşmada öğrencilere ikramlarda bulunarak teorik bilginin yanında uygulama hakkında bilgiler aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, burada tecrübelerini paylaşırken, gençlere nasihatlerde bulundu.

“Yaptığım işi devletime bir borç olarak görüyorum”

Günün her saatinde bana ulaşabilirsiniz diyerek öğrencilere seslenen Başkan Demirtaş,” Böyle bir buluşmada bir araya geldiğim için çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Çalıştıktan sonra netice muhakkak alınır. Azmeden, emek verip çok çalışan, muhakkak emeklerinin karşılığını alıyor bir şekilde. Mesela ben şu an belediyemiz için çalışıyorum, her günü yeni bir başlangıç olarak görüp motive oluyorum, bu beni diri tutuyor. ‘Bir belediye başkanı nasıl en iyi olabilir?’ ilkesiyle hareket ediyorum. Ben biraz da şu anda yaptığım işi devletime olan bir borç olarak görüyorum. Sizleri burada güven ve rahat içinde yaşatmak için tüm imkanlarımız ile yanınızdayız. Sizden tek beklentimiz var; başarılı olmanız. Başarınızı ise güzel ülkemizin faydasına işler için kullanmanız” diye konuştu.

Ziyaret etkinliği toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

YORUM YAP