DOLAR31,1326% 0.08
EURO33,8162% 0.01
STERLIN39,4922% 0
FRANG35,3740% 0.06
ALTIN2.033,20% 0,06
BITCOIN1.706.1605.019

TÜGVA Samsun. İl Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun 4. Olağan İl Genel Kurulu, Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda geniş katılımla gerçekleştirildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
TÜGVA Samsun. İl Olağan Genel Kurulu Yapıldı

TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı/Teşkilat Koordinatörü Zafer KARAMAĞARA, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı/Spor Koordinatörü Enes KAYABAŞI, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı/Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR, AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Mücahit YILMAZ kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri (STK) ve TÜGVA üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen genel kurul, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

TÜGVA’nın geleceğinde büyük rol oynayacağına işaret eden Beşinci, “TÜGVA’nın mücadelesi hakkaniyet, insaniyet, ahlakiyat mücadelesidir. Cumhurbaşkanı’mızın 2023, 2053 ve 2071 hedefleri bu gençlik için milat olmuştur. Vakit geceyi gündüze katma vaktidir. Bu bilinçle ve ruhla gece gündüz çalışacağız.Daha güçlü bir gençlik için yeni başlangıçlar, yeni heyecanlar Gençlik için durmaksızın çalışan ve emek veren Samsun 4. İl Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdik. Yeni yönetim kurulumuzun Samsun gençliğimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilcisi Mustafa DEMİR, Her bir gencimize hizmet etmeyi; Peygamberimizin, “Ey Ali, senin vesilenle bir kişinin hidayet bulması dünya ve içindekilerden daha hayırlıdır” buyruğuna ve müjdesine erişmek olarak gördük.Bu şuur ve bilinçle Güzide kentimiz Samsun’da;Bayrağımızı 17 ilçemizin 14’üne kadar ulaştırdık.Her ilçemizde aynı özveri, aynı gayret, aynı samimiyet ile aktif faaliyet yürütüldü.5 Yılı aşkındır yürüttüğüm, yürütmekten onur duyduğum TÜGVA İl temsilciliği görevini, değerli dostum, yol arkadaşım, Dr. Serhat Erail hocama gönül rahatlığıyla devrediyorum. Bu görevi bizden daha iyi yapacağına, bayrağı daha ileri taşıyacağına hiç şüphem yok. Bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen tüm büyüklerime, bizlere omuz atmış, bugüne dek bizimle görev almış tüm kardeşlerime hürmetlerimi sunuyorum. Bilmeden kırdık ve incittiysek affola. Başka Serhat hocam olmak üzere yeni yönetimde vazife alacak tüm kardeşlerime de muvaffakiyetler diliyorum.”

TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı/Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİRFikri İlmi Araştırmalar Merkezi Kurucusu İhsan ŞENOACAK’ın da konuşma yaptığı kongrede, TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Mustafa DEMİR görevini Dr. Serhat ERAİL’e teslim etti.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilciliği görevini teslim alan Dr. Serhat ERAİL, “TÜGVA; sayın cumhurbaşkanımızın tabiriyle Türkiye’mizin “Muhafazakâr Devrimci Gençleri” nin otağıdır. TÜGVA asla durağanlığın yeri değildir, TÜGVA gencin olduğu, aksiyonun olduğu her yerdedir. TÜGVA belki birbirini bile tanımayan, aynı idealler uğrunda mücadele eden milyonlarca gencin davasıdır. Böyle bir davanın ferdi olmayı tamamıyla Allah’ın bizlere bir lütfu olarak görüyoruz. TÜGVA’da genç olmanın ne demek olduğunu ve TÜGVA’dan nelerin beklendiğini gayet iyi biliyoruz.Ve omuz omuza yürümekten onur duyduğum, kıymetli ağabeyimMustafa Demir başkanıma ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

TÜGVA SamsunYönetim Kurulu; İl Temsilcisi Dr. Serhat ERAİL, İl Teşkilat Koordinatörü Miraç ÇÖLGEZER, Ortaokul Koordinatörü Osman AYDIN, Lise Koordinatörü Enver ŞAHİN, Üniversite Koordinatörü Mustafa Hüseyin YAZICI, Kadın ve Aile Koordinatörü Sena CANTAŞ, Çalışan Gençlik Koordinatörü Volkan POLAT, Spor Koordinatörü Tolga ÇEKAĞA, Eğitim Koordinatörü Mehmet YORULMAZ olarak belirlenmiştir.

YORUM YAP