DOLAR31,3767% 0.01
EURO34,0915% 0.03
STERLIN39,8426% 0.15
FRANG35,5382% 0.01
ALTIN2.101,07% 0,00
BITCOIN1.983.2021.414

Terme’de Hayaller Gerçek Oluyor

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın ve Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi birlikteliğinde, Terme için yeni bir çağ başlıyor. Karma Organize Sanayi Bölgesi Terme, ekonomik bir devrime hazırlanıyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Terme’de Hayaller Gerçek Oluyor

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın vizyoner liderliği altında, Terme ilçesi kalkınmanın ve yenilenmenin eşiğinde. Başkan Kılıç, müjdeyi Terme Sanayi Esnafı’nın düzenlediği programda verdi: “Terme’de artık işsizlik, yatırım sıkıntısı kalmayacak!”

Başkan Kılıç’ın ifadeleriyle, Terme Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çalışmaları tüm hızıyla sürerken, ilçe için yeni bir tarih yazılıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen bu projeler, Terme’nin yüzünü geleceğe dönük olarak değiştirecek.

MÜTEŞEBBİS HEYET PROTOKOLÜ İMZALANDI

Terme Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Sanayi esnafıyla yaptığı programda 20 milyon TL’lik ortak kullanıma ait ‘Terme Cazibe Merkezi’ni yeni sanayi sitesinde esnafın hizmetine sunmaktan, yıllardır kanayan yarayı çözmüş olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek şu müjdeyi verdi:

“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından yer tahsisi başvurusu kabul edilerek onaylanan OSB’miz için Kurucu Müteşebbis Heyetin oluşturulması için ön protokolümüzü Samsun Valimiz Sayın Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirdiğimiz toplantıda; Samsun Büyükşehir Belediyesi, Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Terme Belediyesi olarak istihdamın ve yatırımın simgesi Termemizin yıllardır umudu olan Karma OSB kurucular protokolünü imzaladık.

ARAZİ ONAYI TAMAM!

Karma OSB’miz için arazi onayı alındı. Terme Karma OSB için kurucu müteşebbis heyet kuruldu. Çok yakında istihdamın kapılarını aralayacak bu büyük yatırım için yatırımcılarımızdan ön başvuruları alacağız. Çok şükür mücadelelerimiz sonuç verdi”

BAŞKAN KILIÇ’TAN BÜYÜK VİZYON

2019 seçim döneminde söz verdiği projeleri bir bir hayata geçiren Başkan Kılıç’ın yenilikçi vizyonuyla hayata geçen Terme Karma OSB ilçenin geleceği için büyük bir fırsat. Bu yatırımın, ilçeye en az 1 Milyar TL yatırım getireceğini ve en az 3000 kişilik istihdam yaratılacak bu yatırımlar Terme’nin ekonomisine büyük bir ivme kazandıracak.

TERME’NİN GELECEĞİ İÇİN DEV ADIMLAR

Ali Kılıç ve ekibi, ilçenin stratejik konumu, verimli toprakları ve çalışkan insanlarından yola çıkarak, Terme’yi hem bölgesel hem de ulusal düzeyde önemli bir merkez haline getirmeyi hedefliyor. Bu proje, Terme’nin sadece bölgesel değil, ulusal ekonomide de söz sahibi bir merkez olmasının kapılarını aralıyor.

TERME’NİN YÜZYILI BAŞLIYOR

Başkan Ali Kılıç’ın dediği gibi, bu projelerle birlikte Terme’nin yüzyılı başlıyor. Terme, Başkan Kılıç’ın önderliğinde, sanayiden tarıma, ekonomiden istihdama kadar her alanda büyük bir dönüşüm ve gelişim gösteriyor. Terme’nin bu büyük dönüşümü, Başkan Kılıç’ın vizyonu ve kararlı liderliği sayesinde tüm hızıyla devam ediyor.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç mesajında emeği geçenlere de, “Terme yüzyılının başlangıcı anlamına gelen projelerimiz ilk kez gündeme geldiği andan itibaren her türlü desteğini veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ticaret eski Bakanımız ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş ile hayallerin gerçekleşmesine büyük katkılar sağlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcılarımız Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekillerimiz Orhan Kırcalı, Ersan Aksu ve AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Fuat Köktaş’a, Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekci’ye, Terme Esnafa Sanatkarlar Odası Başkanı Barış Aktepe’ye, Terme’deki tüm sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, yönetim kurulu üyelerine huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum” sözleriyle şükranlarını sundu.

Sanayi esnafı programına çok sayıda esnaf katılırken, yapılan hizmetler ve bugün müjdesi verilen Karma OSB kurucular protokulünü imzalanması haberi için teşekkür ettiler.

YORUM YAP