DOLAR32,8433% 0.07
EURO35,2116% -0.04
STERLIN41,6529% -0.15
FRANG36,8271% 0.01
ALTIN2.492,28% 0,10
BITCOIN64.896,01-0.455

Tekkeköy’de Yeşil Devrim: Başkan Togar, 61 Parkla Çevreyi Renklendiriyor!

İlçenin çehresini değiştiren çalışmalara imza atan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Samsun’un en çok yeşil alan, park ve spor tesisi yapan belediyesi olmanın haklı gururunu paylaşıyoruz. Son 10 yılda 61 adet park ve yeşil alanı ilçemize kazandırdık” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tekkeköy’de Yeşil Devrim: Başkan Togar, 61 Parkla Çevreyi Renklendiriyor!

Tekkeköy Belediyesi gelecek nesillere yemyeşil bir ilçe bırakmak adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçenin dört bir yanını yeşilin tüm tonlarıyla renklendirmek, çocuklar, gençler ve ailelerin zaman geçirebileceği yaşam alanları oluşturmak üzere yapılan çalışmalar ilçe halkından takdir topluyor.

İlçede yeşile dönüşümü başlatan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, kente değer katacak çalışmalar yürütüyor. 10 yılda yapılanlar hakkında bilgiler veren Başkan Togar, “Bugüne kadar ilçemizin merkezinden kırsal mahallelerine kadar oyun alanları, kamelyaları, spor aletleri gibi farklı malzemelerle donattığımız 61 yeni parkımız ve 110 bin metrekarenin üzerinde bir alanı halkımızın hizmetine sunduk. En çok nüfusu barındıran 19 Mayıs Mahallemizde bu rakam 20 bin metrekarenin üzerinde ve yeni nesillere yemyeşil bir çehre bırakabilmek için 68 bin fidanı da toprakla buluşturduk” diye konuştu.

Kent merkezinde yer alan Nostalji Parkı’nın da bu alanda yapılan özel çalışmalardan biri olduğunu belirten Togar, “Yaptığımız tüm park ve yeşil alanların en özellerinden birisi ise Nostalji Parkımız. Kent merkezimizdeki eski gar binalarımızı tarihin ve doğanın eşsiz büyüleyici güzellikleri içerisinde bir asırlık çınar ağaçları gölgesinde adeta botanik bahçesine dönüştürdük. Asırlık tren istasyonumuzun tarihi dokusuna zarar vermeden restore ederek turizme kazandırdığımız bu çalışmamız insanlarımız için kentin içinde nefes alabilecekleri bir yaşam alanı olarak hizmet vermeyi sürdürüyor” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.