DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

 Şenol Kul: Terme’de değişim başladı

AK Parti Terme Belediye Başkan aday adayı Şenol Kul, katıldığı televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Terme’de “Değişim başladı” diyen Kul, akıl ve bilim ışığındaki projelerin eyleme dökülmediği sürece ilçenin potansiyel olarak yerinde kalacağını ifade ederek, “Termeli her şeyden önce kendisine güvenmeli, eksiklikler yerine potansiyeli konuşmalı. Bizler çözüm odaklı olmalıyız” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
 Şenol Kul: Terme’de değişim başladı

Samsun’un Terme ilçesinde AK Parti’den aday adayı olan Şenol Kul, Kanal S televizyonunda Gürkan Sarıkaya’nın sunduğu ‘Günaydın Samsun’ kuşağında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aday adayı sürecinde yaşananlar ile seçim çalışmalarına değinen Şenol Kul, Terme’de değişimin başladığını söyledi.

İşte Şenol Kul’un açıklamalarından satır başları:

DOĞDUĞUMUZ TOPRAĞA BORCUMNUZ VAR
35 yıllık bir turizmci ve dünyanın 75 ülkesini ve yüzlerce şehrini gezmiş, incelemiş bir insan olarak ifade etmeliyim ki doğduğumuz topraklara borcumuz var. Bu borcu ödeme zamanı geldi. Aslında benim adaylık planım yoktu. Samimi ve dürüstce söylüyorum. Etrafımızdaki insanlar sadece kendi hayalleri için yaşamıyorlar. Toplumdan kopuk değiller. Herkesin hayali vardır. O hayalin peşinde giderse kendi özel hayali olur. Ama benim toplumla ilgili hayalim var. Ben Terme halkının isteği üzerine, oradan gelen talep üzerine, Terme halkının ortak hayalleri olan somut projeleri hayata geçirmek için bu yola girmek zorunda hissettim kendimi.

MAKAMLARDA İZ BIRAKMAK ÖNEMLİ
Ben 5 yıl siyasete ara vermiştim, turizm sektöründeydim ve Terme’de pek sık bulunuyordum. İnsanların bir makama nasıl geldiği değil, nasıl gittiği, giderken de bıraktığı iz önemli. 5 yıl geçmesine rağmen bugün insanlar her gördüğü yerde bizi kucaklıyorsa, bu sorumluluktan kaçamayız düşüncesiyle aday adayı oldum. Ben üzerine düşeni yaptım. Bundan sonra halkım ve partimizim bileceği iş ve Allah’ın takdiri. Bize iş düşerse bilgi birikimimizle neyimiz var ise Terme’nin gelecek vizyonu için yapmaya hazırım.

TERME KONUŞAN DEĞİL KONUŞULAN İLÇE OLMALI
Benim bütün derdim Terme’nin bugünü değil gelecekte hak ettiğine inandığı yere kavuşması. Terme konuşan değil konuşulan bir ilçe olmalı. Samsun’un gülen yüzü, Karadeniz’in parlayan yıldızı olmalı. Allah Terme’ye her şeyi vermiş. Denizi, ırmağı, gölü, ovası, tarihi var.  Yani her şey var. Her şeyin olduğu yerde bu potansiyeli kullanmayı bırakın, farkında bile değiliz.

TERME HAZİNENİN ÜZERİNDE
Eğer hayalleriniz varsa, bu hayalleri somut projelere dönüştüremiyorsanız ve eyleme dökemiyorsanız o rüya olarak kalır. Terme’de parayla alınamayacak çok büyük özellikler var. Şöyle söyleyeyim biz hazinenin üzerinde oturmuşuz, sağa-sola bakıyoruz orda ne var diye. Bakmamız gereken yer aslında Terme’dir. Bizler bir araya gelmeliyiz, akıl ve bilim ışığındaki projeleri konuşmalıyız. O projeleri konuşarak eyleme dökmediğimiz sürece Terme potansiyel olarak orada kalır.

DEĞİŞİM BAŞLADI
Terme’de değişim başladı aslında. Eski ve görev yapan belediye başkanlarına, Ali Kılıç başkana teşekkür ediyorum. Herkes elinden geleni yapmıştır ama ben diyom ki belediyecilik sadece yol yapmak bina yapmak değildir. Terme’nin hakettiği bir üst lige çıkmasıdır. Bunun içinde vizyoner projelere ihtiyacımız var. Sadece belediyecilik yaparak olmaz.  Bunun yanında Terme için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Terme’nin ortak paydasında birleşerek aramızdaki her türlü farkı bir kenara bırakarak  ilçemiz için mücadele etmeliyiz.

TERME KAZANDIĞINDA SAMSUN KAZANACAK
Terme kendi gücüyle Samsun’un gülen yüzü olup Karadeniz’in parlayan yıldızı olması için Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Mehmet Muş, Orhan Kırcalı, Ersan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir, il başkanımız Mehmet Köse’yi yanımıza katmazsak biz Terme’de Terme Belediyesi’nin gücüyle  ancak yapabileceklerimizi yaparız. Bakın bu kadar iddialı konuşuyorum; Terme kazandığında Samsun kazanacak, Samsun kazandığında Terme kazanacak. Biz bunun bilinci içerisindeyiz.

TERME KARAYOLUNDAN YILDA 35 MİLYON KİŞİ GEÇİYOR
Bir turizmci olarak Terme’nin en büyük avantajı ulaşamdır. Terme  ulaşım üzerinde bulunuyor.  Karayollarından aldığım veriye göre Terme üzerindeki karayolundan yılda 35 milyon kişi geçiyor.  Bakın bugün Karadeniz turları Terme’den geçiyor. Ama ben diyom ki; ne turist Terme’nin farkında ne de Terme turistin farkında. Biz burdayız, gelseler, mola verseler, yemek yeseler, Sülün’le fotoğraf çektirseler, tarihi camimizi ziyaret etseler bu bile bize yeter.

ÇÖZÜM YERİNE SUÇLU ARIYORUZ
Terme herşeyden önce kendisine güvenmeli.  Başka yerleri konuşmak yerine, Terme’nin eksikliklerini potansiyelini konuşmalıyız. Çözüm odaklı olmalıyız. Biz sorun çıktığında çözüm aramak yerine suçlu arıyoruz. Hep sonuçları konuşuyoruz.  O Sonuçları ortaya koyan nedenleri sebepleri ortadan kaldırmazsanız hep aynı sonuçları elde edersiniz. Orada günah keçisi ilan edip vicdanımızı rahatlatmak yerine elimizi taşın altına koymalıyız. Terme’de çok büyük potansiyel var. Termeli çok değerli insanlardır,  onların ihtiyacı olan önlerine takip edecekleri bir vizyonun konulması gerekir.

TERME KENDİNE GÜVENSİN
Terme Türkiye’nin her alanında konuşacağı bir ilçe olmayı hak ediyor ve olacak. Bunu ben başlatırım, bitiremeyebilirim. Ali başkan başlatır bitiremeyebilir. Bu bir süreçtir. Ama o yola girmemiz için somut projeleri ortaya koymamız lazım. Baraj 2016 yılında ihalesi oldu, devam ediyor, bitmedi ama bitecek. Bulvar yolu, çevre yolu bitecek, ırmak ıslahı bitecek, Millet Bahçesi yapılacak. Bunların hepsi olacak.  Ben olsam da olacak olmasam da olacak.  Termeli vatandaşlarımız kendisine güvensin, birlik ve beraberlik içerisinde olsun.  Bizim adımız farklı ama soyadımız Terme. Biz Samsunluyuz, Termeliyiz ve hak ettiğimiz yere geleceğiz. Benin sloganlarımın en önemlisi olduğu için söylüyorum; Terme suyla barışmalı, denize kavuşmalı

VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
Bu arada Terme Belediye Başkan aday adayı Şenol Kul, televizyon programı öncesinde  vatandaşların kendisi için düzenlediği kahvaltı programına katıldı. Burada vatandaşlarla sohbet eden Şenol Kul, Terme’nin her şeye layık olduğunu, partisinin aday gösterip başkan seçilmesi halinde ilçenin kalkınmasına yönelik projeleri tek tek hayata geçirerek halkın hayatını kolaylaştıracağını söyledi.

YORUM YAP