DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.982.4411.405

Şenol Kul: Global düşünüp yerel hareket edeceğiz

AK Parti Terme Belediye Başkan aday adayı Şenol Kul, havasıyla, doğasıyla, deniziyle, geçmişiyle, tarihiyle birçok güzellikleri içinde barındıran Terme’yi “Global düşün, yerel hareket et” mantığıyla turizm şehri yapmak için projeler geliştirdiklerini söyledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şenol Kul: Global düşünüp yerel hareket edeceğiz

Samsun’un AK Parti Terme Belediye Başkan aday adayı olarak seçim çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren Şenol Kul, başkan seçilmesi halinde vizyon projelerin yanı sıra 35 yıllık uluslararası turizm rehberi tecrübesiyle ilçeyi turizm şehri haline getireceklerini  söyledi.

GLOBAL DÜŞÜN YEREL HAREKET ET
Seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaretlerde havasıyla, doğasıyla, deniziyle, geçmişiyle, tarihiyle birçok güzellikleri içinde barındıran Terme’nin turizmden hakettiği payı alması gerektiğini ifade eden Şenol Kul, “Önceki belediye başkanlığı döneminde bunun adımlarını atmış ve  45 kilometrelik ‘Mavi Bayrak’lı sahil bandını turizme kazandırmıştık. Şimdi yeni hamleler başlatıyoruz. Terme’yi ‘Global düşün yerel hareket et’ mantığıyla önemli bir turizm destinasyonu haline getireceğiz. Bu konuda Terme’nin kültürel özelliklerini kullanacağız, önemli tarih ve günlerde özel çalışmalarla bölgeyi hareketlendireceğiz. Turizm uygulamaları geliştirilecek, halkımız da bunun sosyal ve ekonomik etkilerini kısa sürede görecek” dedi.

TURİZMDEN GELİR ELDE EDİLECEK
Turizm sektörünün birçok kent için önemli bir gelir kaynağı olduğuna dikkat çeken Şenol Kul, “Samsun Karadeniz’in giriş kapısı ve Terme’nin ortasından geçen karayolundan da yılda yaklaşık 40 milyon kişi mola vermeden geçip gidiyor. Böylesine bir potansiyel varken bu durumu mutlaka avantaja çevirmeliyiz. Konaklama, yeme-içme, giyim, hediyelik eşya ve benzeri ürünler tasarlayarak ve yerel unsurları içine katarak önemli bir gelir kaynağı yaratılabilir. Bu konudaki plan ve projelerimizi hayata geçirerek Terme’ye hem çok önemli bir gelir kaynağı yaratmış olacağız hem de ilçemizi turizmde de marka şehir yapacağız” ifadelerini kullandı.

EV ZİYARETLERİNE DEVAM
AK Parti Terme Belediye Başkan aday adayı Şenol Kul, bir yandan Terme’nin kalkınmasına yönelik projeler geliştirirken, gece de ev ziyaretlerine devam ediyor. Yunus Emre Mahallesi’nde Emrah Çamyar’ın evine konuk olan Kul, burada da Terme’nin gelişmesi ve daha yaşanılır bir hale getirilmesi için insan odaklı projelerini anlattı.

YORUM YAP