DOLAR32,1864% 0
EURO34,8594% -0.04
STERLIN40,8915% -0.16
FRANG35,2122% 0.22
ALTIN2.417,19% -1,81
BITCOIN67.026,00-3.504

Samsun’da içme suyundaki koku tedirgin ediyor!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Samsun’da içme suyundaki koku tedirgin ediyor!

Samsun’da son günlerde içme sularından gelen kötü koku, vatandaşın tepkisine neden oldu. Samsun’daki vatandaşlar içme sularından gelen kötü kokulardan şikayetçi. Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresinden yapılan açıklamada gelen kötü kokunun mevsim geçişleri sebebiyle olduğu, insan sağlığına zarar veren bir durumun olmadığı belirtilmişti.

Ancak vatandaşlar, kokunun son derece rahatsız edici boyutlara ulaştığını, kendi sağlıklarından endişe ettiklerini belirtti. SUYU KAYNATARAK KULLANIYORLAR Koku geldiği halde mecbur kaldıkları için suları kullandıklarını belirten vatandaşlar, yemek yaparken, temizlik yaparken kullandıkları içme sularını, kaynatıp süzgeçten geçirdikleri halde, endişe ederek tükettiklerini dile getirdi.

“İNSAN SAĞLIĞINA BİR ZARARI YOK DEMEKLE OLMAZ” ‘Bu kokunun insan sağlığına bir zararı yok’ demekle olmaz, insanların güvenmesi lazım.’ diyen bir vatandaş, “O suyu kendileri içiyorlar mı da bize içirecekler. Kaynaktıp içiyoruz ya da içmiyoruz.

Geçiçi çözüm buluyoruz. Bu durum bir an önce çözüme kavuşturulmalı” ifadelerini kullandı. “MANTIKLI BİR AÇIKLAMA OLARAK GÖRMÜYORUM Başka bir vatandaş ise, “Bu kokunun nasıl insan sağlığına zararı olmaz? Bunun mantıklı bir açıklaması olması lazım. Yaptıkları açıklamayı mantıklı bir açıklama olarak görmüyorum. İlgili mercilere gidip, şikayetler dile getirilmeli” dedi.

YORUM YAP