Bizimle iletişime geçin

Gündem

“Samsun yatırımlardan en iyi şekilde istifade edecek”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyeyi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’a önem verdiğini bir kez daha anladıklarını ifade eden Başkan Demir, bunun büyük bir artı olduğunu ve yatırımlardan en iyi şekilde istifade edeceklerini kaydetti.

Yayınlandı:

on

Samsun 7.Olağan İl Kongresi’nde güven tazeleyen İl Başkanı Ersan Aksu, yönetim kurulu üyeleriyle teşkilat toplantısı düzenledi. Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda yapılan toplantıya katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, il yönetimini tebrik ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Kongrenin çok güzel bir ambiyans ve organizasyonla sona erdiğini dile getiren Başkan Mustafa Demir, “7. olağan kongremizi yaparken bu arada da sayın Cumhurbaşkanımızı da ağırlamış olduk. Yoğun ve güzel bir gündü. Gençlik ve kadın kollarımız müthiş bir performans gösterdi. Orada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kongre ile tazelenme ve yenilenme gerçekleşmiş oldu. Heyecanınızı görüp hissettim. Bu heyecanın da işin ehemmiyetinden kaynaklandığını biliyor, 2001 yılında kurucu il başkanı olarak yaşadığım heyecanı sizinle birlikte yeniden yaşadığımı bilmenizi istiyorum” diyerek, “Yönetimimize yeni gelen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Hangi kayıt ve şart altında olursak olalım, ben özellikle kurucu il başkanlığı hüviyetimle hepinizin emeğinin faydalı olması için yanınızdayım. Bu benim görevim. Hepimiz kendi isteğimizle buradayız. Arzu olmadan yapamaz, başarılı olamayız. Dolayısıyla yapabileceğimizi de yapma noktasında birlikte hareket etmeliyiz. Bilinç ve dava şuurunu ortaya koyarsak başarılı oluruz. Allah hepimizi yürüdüğümüz bu kutlu yolda muvaffak eylesin“ dedi.


Samsun’un Türkiye’de de ne kadar önemli bir şehir olduğunu bir kez daha yaşayarak gördüklerinin altını çizen Başkan Demir, “Kongre öncesinde AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Bölge Koordinatörü Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Samsun İl Koordinatörü Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ve bölge illerinden gelen il başkanlarımızla bir araya gelme imkanımız oldu. İnanın bana Samsun’un durumu ve konumu çok farklı. Birçok kongrede heyecan yaşıyorlar ama Samsun’daki heyecanları çok farklıydı. Kongre ve gar açılışından sonra sayın Cumhurbaşkanımız, belediyemizi ziyaret etti. Orada 1.5 saat birlikte olduk. Sohbet ettikten sonra havaalanına kadar beraber gittik. Şehrimizle ilgili arz etmemiz gereken konuları arz ettik. Partinin kurulduğu ilk günkü heyecanını taşıdığına tanıklık ederek Samsun’dan beklentileriyle bizlerin omzuna büyük bir yük yükledi. Omuzlarımızdaki yükü ve sorumluluğunu iliklerimize kadar hissediyoruz“ diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’a büyük bir sevgi duyduğuna da değinen Başkan Mustafa Demir, “Bütün samimiyetimle söylüyorum. Kurucu il başkanlığımdan bugüne kadar Samsun söz konusu olduğunda Sayın Cumhurbaşkanımızın duyarsız kaldığı bir konu hatırlamıyorum. Kendisine bir talep iletildiğinde mutlaka not aldırır ve takip eder. Buna 20 yılda çok şahit oldum. Bu Samsun için büyük bir artıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Samsun’a verdiği önemi iyi anlamak lazım. Samsun bundan en iyi şekilde istifade etmeye devam edecek. Ama bu karşılıklıdır. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana Türkiye’de en büyük gücü veren illerden bir tanesiyiz. Dünyada herhangi bir ülke değiliz. Türkiye’de de Samsun çok önemli bir şehir. Gayretimiz Samsun’dan Türkiye’ye, Türkiye’den de dünyaya yansıyor“ ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Başkan Demirtaş; 20 Ocak 1989 Türk Futbolunun kara günüdür

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün 20 Ocak 1989’da Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesinde yaptığı kazada hayatını kaybeden futbolcuları 32.’inci yıldönümünde yayımladığı mesaj ile andı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

“1989 yılı Samsunspor tarihinin en kara günüdür”

Kazanın 32. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 20 Ocak 1989 günü yaşanan kazanın Samsunspor tarihinin en kara günü olduğu belirtti. Meydana gelen o elim ve üzücü kazada hayatını kaybeden Samsunsporlu oyuncularımızı ve emektarlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. 20 Ocak, Samsunsporumuzun tarihindeki en acı gün olarak hafızalarımıza kazındı. Kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan o elim kazanın 32’inci yılında, sadece Samsunsporumuza emek verenlerin değil, tüm spor camiasının ve futbol severlerin hafızasında yaşayacaktır.

“Saygıyla Anıyoruz”

Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Demirtaş, “ 20 Ocak 1989’da Süper Lig (o dönemki adıyla 1. Lig) müsabakası için Malatya’ya doğru hareket eden Samsunspor kafilesi, Samsun’un Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışmış ve Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Bu elim kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor;  saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Hasan Togar Samsun basını ile buluştu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlamak vesilesi ile Samsun basını ile buluştu.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Kutlukent Grand Premium Düğün Salonu’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensubuyla bir araya geldi.

Okumaya devam et

Gündem

Son yolculuklarına iş arkadaşları uğurladı

Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü emekçilerini taşıyan servis aracının kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren Kenan Demir ve Halim Türk’ü törenle son yolculuğuna uğurlandı. Belediye hizmet binası önünde gerçekleştirilen törende Atakum Belediyesi emekçileri, kaybettikleri mesai arkadaşları ile vedalaştı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerini sabah mesaisine taşıyan servis aracının Mevlana Mahallesi Serhat Caddesi’nde kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren belediye emekçileri Kenan Demir ve Halim Türk son yolculuğuna uğurlandı. Atakum Belediyesi emekçileri, belediye hizmet binası önünde kılınan cenaze namazında mesai arkadaşları Kenan Demir için son görevlerini yerine getirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışma arkadaşları Demir’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutunu omuzlarında taşıdı. Kenan Demir’in cenazesi İlkadım Derecik Mezarlığı’nda toprağa verildi. Aynı kazada yaşamını yitiren Halim Türk’ün cenazesi ise kılınan cenaze namazının ardından Çarşamba Göğceli Mezarlığı’na defnedildi.

CENAZE TÖRENİNE GENİŞ KATILIM

Cenaze törenine; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, eşi Av. Gülay Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Cumhuriyet Halk Partisi Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Atakum Belediye Meclisi üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl ve İlçe örgütlerinin yöneticilerinin yanı sıra Atakum Belediyesi çalışanları katıldı.

Okumaya devam et

Trendler