DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Samsun Esnafının Çaresizliğine Son: İYİ Parti Adayı Tüfekci’nin Projeleri

İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, seçim kampanyası dahilinde, İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Turgay Ulusoy ve İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Saydam Bayram ile birlikte Eski Sanayi Sitesi’nde esnafı ziyaret ederken sorunlar ve çözümleri üzerine konuşarak 31 Mart Yerel Yönetim seçimleri için destek istedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Samsun Esnafının Çaresizliğine Son: İYİ Parti Adayı Tüfekci’nin Projeleri

Sadece sanayi bölgesinde değil bütün esnaf ve sanatkarların çok zor durumda olduğunun altını önemle çizen Tüfekci, farklı esnaf, sanatkar ve zanaat sahibi bütün meslek başlıklarında inanılmaz zorlu bir tablo olduğunu belirterek, “Samsun her alanda olduğu gibi ticari anlamda da felç geçirmiş durumda. İşin en kötü yanı ise bu durumun bir şekilde hasır altı edilmesi. Esnafa yokmuş gibi davranılması. Çok üzülerek görüyorum ki bunu da başarmışlar. Ortada esnaf diye bir şey kalmamış. Gerçekten yok etmişler. Ziyaretlerimiz esnasında, “bitmedik, tükendik” diyen bir esnafımız aslında her şeyi özetlemiş oldu. Bütün esnaflarımız aynı durumda. Samsun ve Samsunlu hiçbir zaman bu kadar kötü olmamış bu kadar kötü yönetilmemişti” diye konuştu.

ÇÖZÜMÜN ÇOK UZAĞINDALAR

Ekmeği için, ailesi için, mesleği için, onuru için yıllarını adamış başta sanayi esnafı olmak üzere büyük bir çöküş yaşandığını ifade eden, İmren Nilay Tüfekci, “23 yıldır yetkiyi elinde bulunduranların bu sesi, bu çağrıyı bu yıkımı ne görüyorlar ne de duyuyorlar. Nerede büyükşehir belediyesi? Neden esnafının yanında değil. Neden onlara arkasını dönmüşler. Tek bir yetkili bunca zaman neden esnaf için tek bir hamle yapmadı. Samsun da her şeye kaynak bulan belediyeler neden konu esnaf olunca sessizliğe gömülüyor. Çünkü akılları millette değil, makamlarında, saltanatlarında. Değerli esnafımız ve Samsunlu hemşehrilerimizin artık anlaması gerekiyor, bu yönetimi değiştirmedikçe işler daha kötüye gidiyor. Biz ne yaparsak yapalım nasılsa bize oy veriyorlar mantığını gelin 31 Mart’ta bitirelim” şeklinde konuştu.

PROJELER VE DESTEKLE GELİYORUZ

Esnaf için artık çözümü konuşmanın zamanı geldiğini vurgulayan İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, “Sanayi esnafımız başta olmak üzere en önemli projemiz belediyemizde Esnaf ve Ticaret Daire Başkanlığının oluşturulması olacak. Esnafımız asla yalnız bırakılmayacak. Haciz belasıyla uğraşan her esnafımız için bir fon oluşturacağız. Kira, kredi, banka borçları için ilgili birimler ile görüşülerek tampon havuz dediğimiz bir sistemi devreye koyarak bu konuda onlarlar birlikte olacağız. Esnafımız sıkıntılarına göre destek paketi alacak. Aileleri de bu desteğin içinde olacak. Okuyan çocuklarına eğitim desteği verilecek. Hasta olan yakınları öncelikli olarak hizmet alacak. Bizimle birlikte Esnaf ve Sanatkarlarımız kendilerini asla şimdi olduğu tek başına hissetmeyecek. Bu şehrin kaynakları 31 Mart itibariyle bu şehrin insanları için kullanılmaya başlayacak” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.