DOLAR32,8622% 0.11
EURO35,1894% -0.11
STERLIN41,6642% -0.13
FRANG36,8288% 0.01
ALTIN2.492,96% 0,13
BITCOIN64.798,01-0.584

Samsun E-Dergi, 9. Sayısıyla İngilizce Dil Seçeneği İle Dünyaya Açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk video ve ses içerikli interaktif dergisi olan Samsun E-Dergi, 9. sayısını Türkçe-İngilizce olarak yayınladı. Sanat, tarih, kültür, turizm, edebiyat, sosyal yaşam ve spor gibi şehrin çeşitli özelliklerini tanıtmayı amaçlayan dergi, 117 sayfa içeriğiyle dikkat çekiyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Samsun E-Dergi, 9. Sayısıyla İngilizce Dil Seçeneği İle Dünyaya Açıldı

Yeni sayı, Türkçe-İngilizce dil seçeneği ile yayınlanarak ABD, Almanya, Azerbaycan, Hollanda, Fransa, Çin, İrlanda, İsveç gibi ülkelerdeki okuyuculara da ulaşmayı hedefliyor.

Samsun E-Dergi, turizm rotaları, edebiyat, sanat, havacılık, kültür, sağlık, tarih gibi farklı konularda ünlü isimlerden yapılan özel röportajlar ve ilgi çeken içeriklerle zenginleşiyor. Her sayıda farklı bir ilçenin tanıtıldığı derginin son sayısında ise 19 Mayıs ilçesi detaylı bir şekilde incelendi. İlçenin doğa, kültür ve turizm rotaları, görsel ve video içeriklerle birlikte okuyucularla paylaşıldı.

Samsun E-Dergi, ücretsiz olarak dijital ortamda yayınlanıyor ve www.samsunedergi.com adresi üzerinden herkes tarafından erişilebiliyor. Derginin yazılım altyapısı ve içerikleri Samsun Büyükşehir Belediyesi Basın Birimi tarafından hazırlanıyor. Ayrıca, derginin geçmiş sayılarında olduğu gibi, bu sayıda da yenilikçi bir yaklaşım benimsenerek ses ve görüntünün yanı sıra sanal gerçeklikle 360 derece video kullanılmış.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun E-Dergi’nin artık İngilizce dil seçeneği ile yayınlanmasının önemine vurgu yaparak, derginin her yaş grubundan okuyucuya hitap ettiğini belirtti. Başkan Demir, derginin içeriğinde ilgi çekici konuların yanı sıra Samsun’un turistik öneme sahip bölgelerinden biri olan 19 Mayıs ilçesine özel bir bölüm ayrıldığını ifade etti. Ayrıca, kentin her alanda yenilikçi yaklaşımlar benimsediğini ve son teknoloji uygulamaları kullandığını sözlerine ekledi.

YORUM YAP