DOLAR32,8425% 0.05
EURO35,1743% -0.16
STERLIN41,5836% -0.28
FRANG36,8324% 0
ALTIN2.492,37% 0,10
BITCOIN64.779,81-0.225

Samsun Büyükşehir Zabıtasından Yıl Sonu Denetim Çalışmaları: Fiyat Etiketi ve Ürün Kontrolleri Hızlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, yılın son günlerinde artan alışveriş yoğunluğu nedeniyle denetim çalışmalarını hızlandırdı. Zabıta ekipleri, marketler, manavlar ve benzeri işyerlerinde fiyat etiketi kontrolü, etiket fiyatı ile kasa ödemesi arasındaki uyumsuzlukları, ürünlerin son kullanma tarihlerini denetledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Samsun Büyükşehir Zabıtasından Yıl Sonu Denetim Çalışmaları: Fiyat Etiketi ve Ürün Kontrolleri Hızlandı

Son bir haftada 50 zabıta personeli ile 500 işyerinde gerçekleştirilen denetimlerde tespit edilen eksiklikler tutanak altına alınıp ilgili kurumlara bildiriliyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığı Özel Güvenlik ve Koordinasyon Şube Müdürü Cemil Köksal, yaptığı açıklamada, yoğunluk yaşanan çarşı ve pazarlarda vatandaşların rahat alışveriş yapabilmesi için kaldırımların işgal edilmemesi, seyyar faaliyetlerin sınırlandırılması ve dilencilik gibi rahatsız edici durumların önlenmesi amacıyla denetimlerin sürdüğünü belirtti. Köksal, “Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve huzurlu alışveriş yapabilmeleri için tüm imkanlarımızla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Denetim çalışmaları kapsamında tespit edilen eksikliklerin ilgili kurumlara iletilmesi, hem işyerlerinin düzenlenmesine katkı sağlayacak hem de vatandaşların güvenli alışveriş yapmalarına destek olacaktır.

YORUM YAP