Bizimle iletişime geçin

Yerel Yönetim

Paylaşım Merkezi binlerce yurttaşa yardım eli uzattı

2020’de kentteki ihtiyaç sahiplerine 10 binden fazla gıda kolisi dağıtan Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, 12 mahallede gezici mağaza açtı, bin 745 kişiye giyim eşyası ulaştırdı, Samsun’un 13 ilçesine 3 bin 550 koli giyim yardımı gönderdi. 236 ailenin ev eşyası ihtiyacına yanıt veren Paylaşım Merkezi; Elazığ, Artvin, Giresun ve İzmir’de meydana gelen afetlerin ardından mağdur yurttaşlara da yardım eli uzattı.

Yayınlandı:

on

Atakum Belediyesi’nin sosyal dayanışma projelerinden biri olan Paylaşım Merkezi, kentteki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra Samsun ve Türkiye genelinde zor durumda kalan herkese ulaşıyor. Yardımseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında dayanışma köprüsü olan Paylaşım Merkezi, 10 binlerce kişiye iyilik eli uzattı. Samsunluların bağışladığı kullanılmayan kıyafetleri tasnif ederek Atakum’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Paylaşım Merkezi; Elazığ, Artvin, Giresun ve İzmir’de yaşanan doğal afetlerin ardından afetzedelere de yardım eli uzattı. Koronavirüs salgınının ardından Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin çağrısı ile Samsunlu yardımseverlerin da katkıları ile hazırlanan gıda kolileri, pandemi döneminde işsiz ve aşsız kalan yurttaşlara umut oldu. 2020 süresince kentteki ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi’nin gıda kolileri, 350 kilometrekare genişliğindeki ilçenin her noktasına ulaştı. Kentsel yerleşim alanlarının yanı sıra tüm kırsal mahallelere giderek zor durumdaki yurttaşlara yardım eli uzatan Paylaşım Merkezi ekipleri, temel gıda ürünlerini içeren 10 binden fazla koliyi ihtiyaç sahiplerine teslim etti. 

SAMSUN’UN 13 İLÇESİNE 3 BİN 550 KOLİ GİYİM YARDIMI

Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, 2020 yılında Samsunlu 218 yardımseverden giyim ürünleri, mobilya ve ev eşyaları içeren bağışlar aldı. Yardımseverlerin bağışladığı kıyafetleri tasnif ederek yeniden kullanıma sunan Paylaşım Merkezi, kentin 12 ayrı mahallesinde gezici mağaza açtı. Merkez aracılığıyla İhtiyaç sahibi bin 745 Atakumlu; yaş, cinsiyet, beden gibi özelliklere göre kullanıma hazır hale getirilen giyim eşyalarına ücretsiz şekilde sahip oldu. 2020 yılında Samsun’un Havza, Alaçam, Terme, Canik, İlkadım, Yakakent, Ondokuzmayıs, Bafra, Ayvacık, Tekkeköy, Kavak, Çarşamba ve Ladik ilçelerine de kıyafet desteğinde bulunan Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, 3 bin 550 koli giyim ürününün zor durumdaki yurttaşlara ulaştırılmasına aracılık etti. Yardımseverlerin bağışlamak istedikleri kullanılabilir durumdaki mobilya ve ev eşyalarını adreslerinden teslim alarak depolayan Paylaşım Merkezi, 2020 yılında ihtiyaç sahibi 236 aileye destek oldu. Stokta bulunan mobilya ve ev eşyaları, desteğe ihtiyaç duyan Atakumluların adreslerine teslim edildi.

ELAZIĞ, ARTVİN, GİRESUN VE İZMİR İLE AFET DAYANIŞMASI

Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, 2020’de Türkiye’nin farklı kentlerinde yaşanan afetlerin ardından zor durumda kalan yurttaşlara da yardım eli uzattı. Atakum Belediyesi’nin afetzedeler için düzenlediği yardım kampanyalarına yapılan dayanışma bağışları, Paylaşım Merkezi ekiplerince afet bölgelerine ulaştırıldı. Ocak ayında meydana gelen ve 41 yurttaşın yaşamını yitirdiği 6.5 büyüklüğündeki Elazığ depreminin ardından afet bölgesine 600 koli ısıtıcı, giyim ve gıda ürünleri taşıyan yardım TIR’ı gönderildi. Temmuz ayında Artvin Yusufeli Dokumacılar köyünde yaşanan ve çok sayıda yurttaşın evsiz kalmasına sebep olan yangın sonrasında kıyafet, yorgan, nevresim ve battaniye içeren yardım paketleri, Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi ekiplerince Dokumacılar’a ulaştırıldı. Yaklaşık 140 parça battaniye, yorgan, yastık ve nevresimden oluşan ev eşyalarının yanı sıra 107 koli kadın, erkek, genç, çocuk kıyafeti; atkı, bere, eşofman ve çanta yangın mağdurlarına teslim edildi. Ağustos ayında Giresun’da yaşanan ve 10 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan sel felaketinde de Atakum Belediyesi afetzedeleri yalnız bırakmadı. Bölgedeki acil ihtiyaçlara yanıt vermek üzere 10 ton içme suyu Giresun’un Doğankent ilçesine gönderildi. Ekim ayında Ege Denizi’nde meydana gelen ve 117 yurttaşın yaşamını yitirmesine sebep olan 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi, İzmir’e iki yardım TIR’ı gönderdi. 400 koli gıda ürünü, 500 koli kıyafet, 10 palet su, 100 paket bebek bezi, bin 132 adet bebek mamasından oluşan yardım malzemeleri İzmirli depremzedelere ulaştırıldı.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Yönetim

Pandemi mağduru hastalara özel hizmet

Samsun Büyükşehir Belediyesi, rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gitmek zorunda olan 62 yaşındaki Kafiye Demiröz’ü, Tekkeköy ilçesindeki evinden alıp, Gazi Devlet Hastanesi’ne götürdü. Tedavisinin ardından da tekrar evine bıraktı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, iki yıl önce uygulamaya koyduğu hasta nakil hizmeti vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliği kapsamında mavi şeritli ambulans olarak nitelendirilen hasta nakil aracı ile acil müdahale gerektiren durumlar dışında yaşlı, engelli, yatağa bağımlı, çocuk, hamile ve kronik hastalık sahiplerine hastanelere ulaşım hizmeti sunan belediye, özellikle pandemi döneminde hastaneye ulaşmada sıkıntı yaşayan hastaların yardımına koşuyor.

Doktor ya da sağlık kuruluşundan randevu alınmasının ardından çözüm merkezine müracaatları ile birlikte harekete geçen ekipler, kişileri evinden alarak randevu aldıkları hastanelere götürüyor. Tedavisi tamamlandıktan sonra ekipler, hastayı tekrar evine bırakıyor.

Bu kapsamda Tekkeköy ilçesi Kerpiçli Mahallesi’nde yaşayan ve yardım isteyecek kimsesi bulunmayan kronik hastalığı olan Kafiye Demiröz, İstanbul’da ikamet eden yeğeninden yardım istedi. Yaptıkları araştırmada Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin hasta nakil hizmetinden haberdar olan Demiröz, çözüm merkezini arayarak talepte bulundu. Yaşlı kadının talebiyle verilen adrese ulaşan ekipler, Demiröz’ü evinden alarak Gazi Devlet Hastanesi’ne ulaştırdı. Randevusuna yetişen hasta kadın, tedavi sonrasında da tekrar evine geri götürüldü. Hasta nakil hizmetinden yararlanan Kafiye Demiröz, belediye ekiplerine teşekkür etti.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

19 Mayıs Belediyesinden 19 Mayıs’a Özel Yarışma

Pandemi döneminde düzenlediği yarışmalarla evlerindeki öğrencileri yalnız bırakmayan 19 Mayıs Belediyesi yeni bir yarışma duyurusunda bulundu.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ilçede ikamet eden lise öğrencilerini kapsayan ve isteyen öğrencilerin ‘’ 19 Mayıs’’ konulu şiir yazıp-okuyup videosunu göndermesi, isteyen öğrencilerin ise ‘’ Atatürk ve Gençlik’’ konulu kompozisyon yazıp göndermesi ile düzenlenecek olan yarışmanın son başvuru tarihi 17.05.2021 saat:12.00 olarak belirlendi.

19 Mayıs Belediyesinin 0549 305 55 01 numaralı bip ve watsapp hattına gönderilecek olan şiir ve kompozisyonlarda derece yapan öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün oluşturulacağı komisyon ile belirlenecek. Yarışmada birinci ve ikincilere tablet, üçüncülere ise gram altın verilecek. Okullarından uzak kalan öğrencileri yalnız bırakmadıklarını belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 102. yılını koronavirüs gölgesi altında kutlamak zorundayız. Pandemi döneminde bayramları evlerinde kutlamak zorunda kalan öğrencilerimizi yalnız bırakmamak adına yarışmalarımıza devam ediyoruz. Cenab-ı Allah sağlıklı günlerde bayramlarımızı eski tadında kutlayacağımız günlere kavuşmamızı nasip etsin.’’dedi.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

Büyükşehir onları hiç yalnız bırakmadı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere her gün iki öğün sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor. Yemekler, ekipler tarafından kapı teslimi adreslere götürülüyor.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Samsun’da kapanma döneminde temel ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olmayan vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi destek veriyor. Sosyal ve ekonomik açıdan dar gelirli vatandaşlara yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, çalışmalarını sürdürüyor.

SICAK YEMEK SERVİSİ

Ramazan yardımlarına ilişkin kuru gıda kolilerini belirlenen adreslerin tamamına ulaştıran ekipler, fiziksel açıdan evinde yemek pişirecek durumu olmayan yaşlı, kimsesiz, engelli, bakıma muhtaç ailelere de sıcak yemek göndermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Huzurevi yemekhanesinde sağlık ve hijyen koşullarına dikkat edilerek hazırlanan iftarlık 4 çeşit yemek ile sahur kahvaltı paketleri, araçlarla adreslere teslim ediliyor.

YARDIMLAŞMAK DİNİMİZİN EMRİDİR

Sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, pandemi döneminde ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Yaşam koşullarına ilişkin gerçekleştirilen sosyal incelemeler neticesinde çok sayıda kişiye yardımların süreceğini belirten Başkan Demir, “Ramazan ayı öncesinde gıda yardımlarımızı ekiplerimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdı. Bu desteğimize ilaveten iftarda sıcak yemek, sahurda kahvaltı servisi yapıyoruz. Huzurevi yemekhanemizde gıda mühendislerimizin gözetiminde steril ortamda hazırladığımız yemekleri, vatandaşlarımızın evlerine kadar götürerek ikram ediyoruz. Paylaşmak ve yardımlaşmak dinimizin emridir. Biz de hemşehrilerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Trendler