DOLAR31,3820% 0.45
EURO34,0727% 0.53
STERLIN39,7995% 0.53
FRANG35,5400% 0.56
ALTIN2.102,95% 2,44
BITCOIN1.983.8731.674

Özdemir’den Ramazan Bayramı mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Ramazan Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı. Özdemir; “Ramazan Bayramı’nın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinlenmesini diliyor. “dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Özdemir’den Ramazan Bayramı mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Ramazan Bayramı mesajında; “Gelişiyle gönüllerimize rahmet ve huzur getiren; af ve mağfiret kapılarının aralandığı, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in ardından Ramazan Bayramı’na kavuştuk. Pandemi nedeniyle her ne kadar geçmiş Ramazanların coşkusunu tam anlamıyla yaşayamasak da mübarek ayın manevi iklimini evlerimize taşıyıp sabır ve tevekkülle ibadetlerimizi yerine getirdik. Ramazan ayının bitmesinin üzüntüsünü yaşarken yeni bir bayrama kavuşmanın da buruk sevinci var içimizde. Bu sene daha dün dediğimiz bayramlar için eski bayramlar demenin hüznü var içimizde. İnşallah en kısa sürede bu belayı başımızdan def eder yine kucaklaşarak bayramlaştığımız bayramlara hep birlikte ulaşacağız. Bunun için bu bayram evde kalalım. Bayram boyunca tedbirler kapsamında belirtilen haller dışında sokağa çıkmayalım.” Dedi.

Havza’da bu yıl da belediye, sivil toplum kuruluşlarıyla, hayırseverlerin sosyal yardımlaşmanın ve dayanışmanın üst seviyede yaşandığı bir Ramazan yaşadığını belirten Havza Belediye Başkanı Özdemir; “İhtiyaç sahiplerinin elinden tutan, yetimlerin yüzünü güldüren tüm hemşerilerimden Allah razı olsun.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ülkemizde kısıtlamalar nedeni ile burukta olsa bayram coşkusunu yaşandığına değinerek; “Maalesef başta Kudüs olmak üzere mazlum coğrafyalarda yaşayan kardeşlerimiz zalimlerin zulümler ile ve daha bir çok sıkıntı ile mücadele ediyor. İsrail askerlerinin Peygamber Efendimizin miraca yükseldiği, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da yaptığı alçakça saldırılar tüm insanlığın vicdanını sızlatıyor. Kutsal mekanda ibadet eden insanlara saldıran, masum insanları evlerinden eden İsrail’e lanet olsun. Her zaman haklının, mazlumun ve mağdurun yanında olan ülkemiz ve milletimiz hak davasında sonuna kadar Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir. Rabbim bu mübarek günler hürmetine Kudüs’ün, Filistin’in özgür olduğu günleri görmeyi bizlere nasip etsin. Dualarımızda Filistinli kardeşlerimizi unutmayalım. Cenab-ı Allah, bu mübarek günler hürmetine Kudüs ve Mescidi Aksa’nın aslına rücu ettiği günleri nasip etsin İnşallah.” Dedi.

Başkan Özdemir; “Ramazan Bayramı’nın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinlenmesini diliyorum. Bu mübarek günlerin Kudüs’te ve İslam coğrafyasında zulümlerin bitmesine, dünyanın huzur yurdu haline gelmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Havzalı hemşerilerimin ve tüm ülkemizin Ramazan Bayramı’nı kutlarım. Hayırlı bayramlar.” Dedi.

YORUM YAP