Connect with us
30Agustos

Gündem

Öğrencilerden Başkan Doğan’a teşekkür ziyareti

Çarşamba Belediyesi Spor Akademisi Hazırlık Kurslarında eğitim alarak Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu kazanan 10 öğrenci, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ı makamında ziyaret ederek vermiş olduğu katkılardan dolayı Başkan Doğan’a teşekkür etti.

Published

on

Çarşamba Belediyesi Hazırlık Kurslarında eğitim alarak (BESYO) kazanan 7’si erkek, 3’ü kadın toplam 10 öğrenci, aileleriyle birlikte Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ı makamında ziyaret etti. Başkan Doğan, öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduğunu belirterek, “Gençlerimizin hedeflerine ulaşma yolunda onlara destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Başarılarıyla her zaman gurur duyduk ve duyacağız. Kurslarımızın bu manada etkisini görmek de bizleri ayrıca sevindiriyor” dedi. 

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba Belediyesi Spor Akademisi Hazırlık Kurslarımız ile POMEM, Bekçilik, Subaylık, BESYO gibi alanlar için çalışan gençlerimize uzman antrenör kadromuz ile parkurlara hazırlanma imkanı sunduk. Öğrencilerimiz hayallerine ulaşmak için çok çalıştı. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu kazanıp hedeflerine bir nebze daha yaklaşan gençlerimiz, bizleri ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler. Bizler için en büyük teşekkür, onların başarılarını görmek. Başarılarıyla bizleri onurlandıran, kendileri için hedeflerine biraz daha yaklaşan tüm kardeşlerime ben teşekkür ederim. Azimle çalışarak hayal ettikleri yerlere ulaşırlar inşallah” şeklinde konuştu.

Başkan Doğan’a teşekkür

Çarşamba Belediyesi Spor Akademisi Hazırlık Kurslarında çalışmalarını tamamlayarak BESYO’yu kazanan öğrencilerden Zafer Demirbilek ve Sevinç Aygün, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu kazandıkları için çok mutlu olduklarını belirterek Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’a açmış oldukları hazırlık kursu için teşekkür ettiler.

5 aydır Spor Akademisi Hazırlık Kurslarında BESYO için çalıştığını ifade eden Zafer Demirbilek, “5 aydır belediyenin yapmış olduğu kurslarda BESYO’ya hazırlanıyorum. Verimli bir kurs süreci geçirdik. Başkanımız sayın Halit Doğan, hocalarımız çok destek oldular. Hepsine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hazırlık Kursu öğrencilerinden Sevinç Aygün, “Belediyenin kursu gerçekten verimliydi, hocalarımızla çok iyi anlaştık. Bu sene kurslarda BESYO’ya hazırlandım. Antrenman süreci bizim çok güzel geçti. Sonunda güzel bir başarı elde ettik. Çarşamba Belediye Başkanımız Halit Doğan’a böyle ücretsiz bir kurs açtığı için teşekkür ederim. Bizler için gösterdikleri çabayı boşa çıkartmayıp üniversiteyi kazandık. Her şey için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Çarşamba Belediyesi tarafından açılmış olan Spor Akademisi Hazırlık Kurslarında; Gümrük Muhafaza, Polis Meslek Yüksek Okulu, Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Bekçilik için kurslar ve kurs kayıtları devam ediyor.

Gündem

Havza’da Temiz Eller İş Başında

Havza Gençlik Merkezi ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu işbirliği içerisinde 18 Eylül dünya temizlik günü adına bir etkinlik düzenledi.

Published

on

Etkinlik kapsamında Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri ile beraber okul çevre yollarında ve okul içerisinde temizlik çalışması yapıldı.

Gönüllülük esası ile işe girişen öğrenciler okulu ve çevresini tertemiz yaptılar.

 Okul Müdürü Hüseyin Yavuz okulların sadece öğretim için değil hayatın her alaınında eğitim için de var olduğunu belirterek; “Öğrencilerinin bu duyarlı davranışta baş rol oynamalarından gurur duydum.” Dedi.

Gençlik Merkezi Müdürü Mecit Keskin ise dünya temizlik gününde öğrencilere okullarını ve çevrelerini temiz tutma adına bilinç oluşturmaya çalıştıklarını ve bu konuda destek olan başta Okul Müdürü Hüseyin Yavuz, okul yönetimine ve okul beden eğitimi öğretmeni Mahmut Sarı’ya  teşekkürlerini iletti.

Continue Reading

Gündem

Oruç, pandeminin haftalık vaka durumu hakkında bilgi verdi

Samsun Valiliği İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç: “Vaka sayılarımız artıyor. Sayılardaki artış, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor. İlimizde aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Maalesef hastane yatışlarımızın ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu aşısını erteleyen bu vatandaşlarımız oluşturuyor. Özellikle tek ya da iki doz sinovac aşısını şubat, mart, nisan, mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden aşınızı mutlaka yaptırın”

Published

on

Samsun’da yürütülen aşı çalışmaları ve ilçelerin aşı oranları hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç şunları söyledi: 

“Samsun’da vaka sayılarımız artıyor. Sağlık Bakanlığımızın verilerine göre bu hafta insidans hızımız yüz binde 211,71 olarak gerçekleşti. Vaka sayılarımızdaki bu artış maalesef, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu yansımayı durdurmak için, Samsun Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın yakından takip ettiği bir süreçle aşı çalışmalarımızı yaygın bir şekilde yürütüyoruz. 

İlimizdeki vakaların neredeyse %90’ı delta varyantından oluşuyor. Delta varyantının etkisiyle hızlı bulaşan hastalık, aşısını erteleyen vatandaşlarımızın virüsün bulaşmasına zemin hazırlamasıyla birlikte daha da fazla insana bulaşıyor. 

Samsun’da aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Bunlar ikinci dozunu zamanı gelmesine rağmen yaptırmayan ve iki doz aşısını yaptırdıktan sonra üçüncü hatırlatma dozunu hakkı olduğu halde erteleyen kişilerinden oluşuyor.

Maalesef hastane yatışlarımız, yoğun bakım hastalarımız ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu da bu aşısını erteleyen vatandaşlarımız oluşturuyor. 

Özellikle tek ya da iki doz Sinovac aşısını Şubat, Mart, Nisan, Mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden ikinci doz ya da üçüncü hatırlatma doz aşınızı mutlaka yaptırın.  

Aşı sadece sizi korumaz. Hastalığı bir başkasına bulaştırma ihtimalinizi de azaltır. Bu nedenle hem kendi sağlığınız hem de çevrenizdekilere hastalığı bulaştırmamak için, lütfen ertelediğiniz aşısınız tamamlayın.

Birinci dozda %85 oranına ulaştık. Ancak ikinci dozda 18 yaş üstü hedef nüfusa göre %69 seviyesindeyiz. 

Vakalar artıyor. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor.

Okullarımızın ve iş yerlerimizin açık kalmasını istiyorsak, elimizdeki en güçlü silah olan aşıyı mutlaka daha da etkin kullanmalıyız. Bir doz aşı oldum bana yeter dememeliyiz. İki doz aşımızı yaptırmışsak hatırlatma dozuyla koruma kalkanını güçlendirmeliyiz. 

Artık bir bahanemiz yok. Aşımız var. Aşı noktalarımız aktif olarak sizleri bekliyor. Yeni bir vaka artışının ortaya çıkaracağı yasaklar tablosuyla karşılaşmamak için yapmamız gereken belli. 

Aşımızı yaptırmak.

Lütfen hiç vakit kaybetmeden evimize en yakın aşı merkezine başvurarak, mutlaka aşımızı yaptıralım. Rahatça Samsunsporumuzun maçını statta izleyelim, sosyal etkinliklerimize katılıp, seyahatlerimizi güven içinde yapalım. Maske, mesafe, el hijyeni kurallarına daha çok dikkat edelim. Yeniden koronanın hayatımıza hâkim olmasına izin vermeyelim.”

Continue Reading

Gündem

Saadet Partisi İl Yönetiminden Başkan Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Demirtaş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Salih Şen İlkadım’ın vizyon sahibi başkanı ile hizmet ritmini yakalayacağını ifade etti.

Published

on

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu nazik ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Sizin de daha önce belirttiğiniz şekilde, öznemizin İlkadım olması kaydıyla, her yerde her zaman sevgili hemşerilerimize faydası olacak her konuda istişare etmek için mutlaka bir araya gelebilmemizin uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Projeler hakkında bilgiler verdi”

Devam eden projelerden Kimsesizler Evi,Hasta ve Refakatçi Evi, İlkkule, İlkadım Kart hakkında Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen’e bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıktığı projelerde ilçe halkından da önemli destekler görüyoruz. İlçemize yatırım ve hizmet yolunda el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ise Başkan Necattin Demirtaş’a kendisine gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Trendler