DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mehmet Teyyare 55. Dakika’da konuştu

Kanal Nok ekranlarında yayınlanan 55. Dakika programına konuk olan AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Tayyare, önemli açıklamalar yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Mehmet Teyyare 55. Dakika’da konuştu

Kanal Nok ekranlarında yayınlanan 55. Dakika programında Gazeteci Samet Gürcü’nün konuğu AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mehmet Tayyare oldu.

Teyyare, programda çok önemli açıklamalarda bulundu.

Samet Gürcü’nün “AK Parti İl Başkanklığı için adaylığınızı açıkladınız. Adaylığınızı açıklarken 2023 hedeflerine 2002 ruhuyla ulaşacağınızı belirttiniz. Şuanda AK Parti 2002 ruhundan uzaklaştı mı?” sorusunu yanıtlayan Mehmet Teyyare, “AK Parti 2002 ruhundan tamemen uzaklaştı. Çünkü 2002’deki yola çıkış gayemiz şuanda maalesef yok denecek kadar az. 2001 yılının son çeyreğinde AK Parti’yi kurarken, bagajda kirli çamaşırı olanlar bu gayede yer almayacak diye, 50 kişilik yönetim kurulu olarak güzel gayelerle yola çıktık. Çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Büyük bir özveriyle yola çıktık. Kimsenin cesaret edemediği dönemde yola çıktık. Çok kısa bir zaman içinde teşkilatlarımızı oluşturarak, 30 Mart 2002 tarihinde yapmış olduğumuz meşhur Samsun Mitingi’nde 80 bin kişinin o alana toplanmasını sağladık. Çalışmalarımız ahenk içinde devam etti. 3 Kasım 2002 tarihinde yapılacak milletvekili seçimlerinde çok fazla gayret sarf etmedik. Çünkü milletin özlemini duyduğu liderin başkanlığında AK Parti kurulmuştu. Bizim çalışmalarımız da bütün Samsun tarafından kabul gördü ve çok çaba sarf etmeden iktidar olmayı başardık.

AK Parti’de milletvekilliği yapmış olan arkadaşlarımızdan şu anda AK Parti İl Başkanlığı için ismi geçenlerin hiçbirinin, AK Parti İl Başkanlığına aday olmak gibi bir arzularının olduğunu düşünmüyorum. Sadece biz aday olduk diye bizim önümüzü kesmek için isim cambazlığı, isim enflasyonu gibi ortaya atıldığını düşünüyorum. ‘Şu aday olacak, bu aay olacak’ şeklinde bir kafa karışıklığı yapmanın derdindeler. Çünkü İl başkanlığı için isimleri geçen milletvekili kardeşlerimizin biz de biliyoruz, onlar aslında aynı cenabın adamları. Doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulur misali, bizim söylemlerimiz bu kişileri rahatsız ediyor herhalde ki, karşıma ne kadar aday çıkarırlarsa, vazgeçerim diye mi düşünüyorlar bilmiyorum. Ama biz samimi duygularla, davamızın selameti için yola çıktık. Bu şekilde bir kaç kişinin idare ettiği bir AK Parti yerine, 50 kişinin hatta 100 kişinin idare edeceği, yöneteceği bir AK Parti’ye ihtiyaç olduğunu, her kesime ulaşmamız gerektiğine inandığımız için, yönetim şeklini beğenmediğimiz için bu duruma karşı açıklamalarımız biraz sert.

YORUM YAP