DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mehmet Nuri Ersoy kimdir? Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy nereli, kaç yaşında?

10 Temmuz 2018 tarihinden beri Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapmakta olan Mehmet Nuri Ersoy kimdir merak ediliyor. 1968 yılında İstanbul’da doğan ve Alman Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Mehmet Nuri Ersoy kimdir, nereli, kaç yaşında merak ediliyor. İşte, Mehmet Nuri Ersoy siyasi hayatı ve ayrıntılı biyografisi ile hakkında tüm merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mehmet Nuri Ersoy kimdir? Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy nereli, kaç yaşında?

Mehmet Nuri Ersoy Kimdir ?

Mehmet Nuri Ersoy (1968; İstanbul), Türk turizmci ve bürokrat. 10 Temmuz 2018 tarihinden beri Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Hayatı
Aslen Antalya’nın İbradı ilçesinden olmakla birlikte, babası tüccar olan Ersoy; Orta öğrenimini İstanbul’daki Özel Alman Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesinde İngilizce İşletme bölümünü bitirdi. 1991 yılında ikiz kardeşi Murat ile birlikte “Ersoy Turistik Servisleri” adlı turizm firmasını kurdu. 1999 yılında “Voyage Hotels Group”, 2001 yılında “Didim Tur” ve 2004 yılında Atlasjet olarak bilinen havayolu şirketi AtlasGlobal’ı 2004 yılında şirket gruplarına kattı. ETSTUR ve MaxxRoyal otellerinin sahibidir.

10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine atandı.

YORUM YAP