DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı KA-DEF halı saha turnuvasında şampiyon Karayusufspor oldu

KA-DEF Gençlik Kolları (Kavak Dernekler Federasyonun) hazırladığı bu yıl ikincisi gerçekleşen halı saha turnuvasında şampiyonluğu göğüsleyen takım Karayusufspor oldu.Şampiyon takıma kupasını İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş takdim etti.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kıyasıya mücadelenin yaşandığı KA-DEF halı saha turnuvasında şampiyon Karayusufspor oldu

Canik Millet Bahçesi halı sahasında 22 takımın kıyasıya mücadele verdiği KA-DEF Gençlik Kolları Futbol Turnuvası coşkuyla sona erdi. İlginin yoğun olduğu turnuvada üçüncülük için sahada mücadele eden Azaklı-Mahmutlu maçını 5-3 skorla kazanan takım Mahmutluspor oldu. Gecenin final maçı için saha çıkan Süleymandağı ve Karayusuf futbol takımI seyircileri selamlayıp hakemin başlama düdüğü ile maça başladı. İlk yarıda rakip takım kalesinde gol bulan Karayusufspor bu üstünlüğünü ikinci yarıya da sürdürerek maçtan 1-0 galip ayrılarak kupanı sahibi oldu.

“Gençleri her alanda önemsiyor ve destekliyoruz”

Ödül töreni öncesi selamlama konuşması yapan KA-DEF Gençlik kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu,”İlçemizde köylerimizin bir araya geleceği böylesine bir halı saha turnuvası düzenlenmiyordu. Bizde gençlerimizin talebini göz önünde bulundurarak ilkini gerçekleştirdiğimiz turnuvamıza her yıl üstüne katarak geleneksel hale getirdik. Bu vesile ile gençlerimizi hem spora teşvik ettik hem de birlik ve beraberlik için bir ilk adım atmış olduk. Turnuvaya katılan tüm takımlara ve sporcu kardeşlerime, hakemlerimize ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli bir turnuva oldu. Bizde gençlerin bu mücadelesinde heyecanlarını beylikdüzü escort paylaştık. Şampiyon takımımızı ve katılan tüm takımları mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Gençleri her alanda önemsiyor ve destekliyoruz. Gençlerimize yönelik faaliyet ve organizasyonlarımız devam edecektir” diye konuştu.

“Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

Turnuvanın ödül takdim töreni öncesi konuşma yapan KA-DEF Başkanı Bayram Erişkin,Bir önceki turnuvamızda pandemi nedeniyle çok sıkıntılar çektik. Yeri geldi eleştiri oklarının hedefi olduk. Bizlerin bu sahada buluşmasında emeği olan o kadar insan varki hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.  İlerki yıllarda değişik etkinliklerle birlik ve berberliğimiz perçinleyeceğimiz programlarda inşallah bir araya geleceğiz” dedi. Erişgin konuşmasının ardında üçüncü olan Mahmutluspor oyuncularına kupalarını takdim etti.

“Böyle bir birliktelikte yer almaktan mutluyum”

Bu turnuvanın bir şampiyonu tabiki olacaktı ama bence her şeyden önce dostluğun kazandığı bir turnuva seyrettik diyen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci,” KA-DEF iş birliğinde yapılan bu organizasyonun çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gençlerimizin futbol oynayarak bir araya geldiği güzel bir etkinlik. Böyle bir çalışmanın içinde yer almaktan çok mutluyum” dedi.Başkan Deveci konuşmasını ardından ikinci olan Süleymandağıspor’a kupa ve 3bin TL’lik para çekini takdim etti.

“Spora gençlerimizi teşvik ediyoruz”

Gençlerin sadece sporda izleyici olmamaları hayatlarında sporun aktif bir yeri olması gerektiğini hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Bu tür sosyal faaliyetlerin arttırılması ve zenginleştirilmesi gençlerin spora özendirilmesi, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılıp sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözüne uygun olarak bir yaşantı seçmeleri konusunu önemli bir yer tutuğuna inanıyorum. Bu turnuvalarla halı sahaların kullanılmasına yönelik gençlerimizi teşvik ediyoruz. Günlerdir emek veren kıyasıya rekabet halinde oynayan takımlarımızdan turnuvada şampiyon olan Karayusufspor’a ve Süleymandağıspor’a ve dereceye giren takımları kutluyorum. Diğer tüm takımlarımıza da turnuvaya katıldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.Konuşmasını ardından Başkan Demirtaş,Şampiyon olan Karayusufspor kaptanına şampiyonluk kupasını ve 5 bin TL hediye çekini takdim etti.Turnuva boyunca centilmenlik hareketi ile ödüle layık görülen Emirlispor’a da ödülünü Başkan Demirtaş’ın elinden aldı.

“Turnuvaya katılımda ilgide yoğun oldu”

Gencinden yaşlısına katılımın yoğun olduğu turnuvaya İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, KA-DEF Genel Başkanı Bayram Erişgin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven,İYİ Parti Kavak İlçe Başkanı Ali Demirhan, Deva Partisi İl Başkanı Av. Kebire Birer, Deva İlkadım ilçe Başkanı Ender Çıkla, Sevdamız Samsun Platformu Başkanı Nuri Seven, Samsun Yazarlar Derneği” (SAY-DER) Başkanı Ahmet Seven, STK temsilciler ve futbol severler katılım sağladı.

Turnuva tüm takımların bir araya geldiği hatıra fotoğraf çekimi ile son buldu.

YORUM YAP