Bizimle iletişime geçin

Gündem

Kaya Aşçı: “Samsun büyük bir ivme kazandı”

Yayınlandı:

on

Kanal Nok Genel Yayın Yönetmeni Samet Gürcü, Samsunlular Platformu Kurucu Başkanı Kaya Aşçı’yla, İstanbul Güneşli’deki çalışma ofisinde bir araya geldi. SAMSUN BÜYÜK BİR İVME KAZANDI Samsunlular Platformu Kurucu Başkanı Kaya Aşçı, “Samsunlular için İstanbul’da koşturuyoruz. Biz Samsunluyuz, Bafralıyız ve memleketimiz dünyaya mal olmuş, bir güneşin doğuşu 19 Mayıs 1919 itibariyle gerçekten Samsunumuz çok büyük bir ivme kazanmıştır. Biz de ekmeğimizin peşine düşerek, İstanbul’a gurbete gelmişiz.

Burada 1 milyona yakın Samsunlularla beraberiz. 20 seneye yakın da bu sivil toplum kuruluşlarında görev alıyoruz. Artık biraz yorulduk ve gençlere bırakalım dedik. SAMKON Kurucu Başkanıyım bunu belirteyim. Baktık ki arkadaşlar 3-4 senedir hiçbir etkinlik yapmadılar, Samsun ile ilgili hiçbir düşünceye sahip olmadılar. Bazı siyasilerimiz, bürokratlarımız da, bunun daha güzel olması için ne yapabiliriz düşüncesiyle Ankara’da 2 yıl önce kurulmuş olan bir platformumuz vardı, ben de yönetimindeydim.

Biz bunu İstanbul’a dönem başkanlığı olarak getirelim dedik. Ben de dönem başkanlığını üstlendim” dedi. SUSAMIŞLIK SÖZ KONUSU Kaya Aşçı, “Dönem başkanlığını üstlenince burda ne yapabiliriz diye düşündüm. Bundan 1 ay önce, 4 günlük bir çalışmayla çok güzel bir şekilde Samsun’umuzun gurbetteki büyüklerini bir araya getirdik Levent’te.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, 8’e yakın belediye başkanı, ilçe başkanları, milletvekillerimizin katılımlarıyla birlik beraberlik oldu. Herkes dedi ki, “uzun zamandır olmayan birlik ve beraberlik sağlandı”. Burada bir susamışlık söz konusu. Bir eksiklik ardı, bunu tamamlamış olduk. ” diye konuştu. YILDIRIM, SAMSUN’UN SEVGİ VE SAYGISINI KAZANDI Aşçı, “İnşallah bundan sonra birlik ve beraberlik gecelerimiz devam edecek. Burada Samsunspor fanatiklerimiz var, Samsun’un eskiden gelen bir markası var, Samsunspor’umuz var.

Son yıllarda 2009-2011 yıllarında Erkut Tutu’nun yönetiminde ben de yönetim kurulundaydım. O dönemde ilk yıl düşmekten kurtulduk, ikinci yıl da şampiyon olduk. Ama bir talihsizlik oldu. Bundan sonrası bize ait diyen kişiler işi götüremediler ve Samsunspor tepetaklak oldu. Bugün 3.Lig’e kadar geldi. Yüksel Yıldırım ve Yılport Holding ortaya çıktı ve ben kabulleniyorum dedi. Hakikaten Samsun’umuzun sevgisini saygısını kazanmış biri oldu.” diye sözlerine ekledi.

HİÇBİR ŞEYDEN KAÇINMADIK Biz Samsun için elimizden geldiği kadarıyla hiç bir şeyden kaçınmadık diyen Aşçı, “Bunları STK’larla, federasyon olarak, derneklerle yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.” dedi. GENÇLER SAMSUN’UMUZU GÖRMELİ Samsunlulara mesaj veren Aşçı,”Memleketlerine sahip çıksınlar, toplantılara katılsınlar, birlik ve beraberliğimizi kenetlemek içi gücümüzü göstersinler. Samsun barajlarıyla, gölleriyle, kayak merkeziyle çok güzel bir şehir.

Gençlerimiz Samsun’a gidip bu güzellikleri görmeli. Ben başkanlığa dönmeseydim, yazın geçleri 20’şer kişi ile Samsun’un ilçelerine tur eşliğinde güzellikleri görsünler diye gönderecektik. Böyle bir çalışma yapmayı düşünüyorduk. Umarım platform olarak başarırız. Biz ova şehriyiz, tarım şehriyiz bu güzellikleri burada halkımıza sunacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şube’sinde görev değişikliği

Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şube’sinde istifa kararı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

İki yıldır Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şube Başkanı olan Salih Livaoğlu Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak atandı. Atanması üzerine Samsun’daki Başkanlık görevinden istifa etti.

Livaoğlu’nun istifasının üzerine Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şube Başkanı Çevre Mühendisi Hilmi Eker seçildi.

İstifasını sosyal medyadan duyuran Livaoğlu:

“İki yıldır büyük bir onurla, sürdürdüğüm Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şube Başkanlığı görevimden, Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak atanmam sebebiyle ayrılmış bulunmaktayım. M.M.G Samsun Şubesi yönetim kurulu kararı ile Şube Başkanlığına, yönetim kurulu üyesi, değerli kardeşim, dostum, Çevre Mühendisi Hilmi Eker seçilmiştir. Kendisine yeni görevinde ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.” Mesajını yayınladı.

Okumaya devam et

Gündem

Başkan Demirtaş; 20 Ocak 1989 Türk Futbolunun kara günüdür

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün 20 Ocak 1989’da Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesinde yaptığı kazada hayatını kaybeden futbolcuları 32.’inci yıldönümünde yayımladığı mesaj ile andı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

“1989 yılı Samsunspor tarihinin en kara günüdür”

Kazanın 32. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 20 Ocak 1989 günü yaşanan kazanın Samsunspor tarihinin en kara günü olduğu belirtti. Meydana gelen o elim ve üzücü kazada hayatını kaybeden Samsunsporlu oyuncularımızı ve emektarlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. 20 Ocak, Samsunsporumuzun tarihindeki en acı gün olarak hafızalarımıza kazındı. Kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan o elim kazanın 32’inci yılında, sadece Samsunsporumuza emek verenlerin değil, tüm spor camiasının ve futbol severlerin hafızasında yaşayacaktır.

“Saygıyla Anıyoruz”

Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Demirtaş, “ 20 Ocak 1989’da Süper Lig (o dönemki adıyla 1. Lig) müsabakası için Malatya’ya doğru hareket eden Samsunspor kafilesi, Samsun’un Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışmış ve Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Bu elim kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor;  saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Hasan Togar Samsun basını ile buluştu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlamak vesilesi ile Samsun basını ile buluştu.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Kutlukent Grand Premium Düğün Salonu’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensubuyla bir araya geldi.

Okumaya devam et

Trendler