DOLAR32,2092% 0.08
EURO34,9614% 0.26
STERLIN40,9808% 0.06
FRANG35,2244% 0.26
ALTIN2.427,81% -1,38
BITCOIN67.930,00-3.695

Kavak Belediye Meclisinden tarihi karar

Kavak Belediye Meclisi, Başkan İbrahim Sarıcaoğlu Başkanlığında yaptığı Mayıs ayı oturumunda 17 Mayıs’ın Kavaklılar Günü olarak kutlanması kararını aldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kavak Belediye Meclisinden tarihi karar

Mayıs Ayı Meclis Toplantısını bundan tam 87 yıl önce 17 Mayıs 1934 tarihinde TBMM’de Bakanlar Kurulu Kararı ile ilçe yapıldığı tarihte gerçekleştiren Kavak Belediye Meclisi, AK Parti, MHP ve İYİ Parti Gruplarının ortak teklifi ile bundan sonra her yıl 17 Mayıs’ın Kavaklılar Günü olarak kutlanması teklifini kabul etti.

Mecliste tüm üyelerin oy birliği ile alınan kararın ilçe için çok önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Aldığımız bu karar ilçemizin tanıtımı ve geleceğinde çok önemli rolü olacak. Bu çalışmanın ilk kıvılcımını yakan Kavaklı gazeteci arkadaşımız Şakir Demirci’ye de çok teşekkür ediyorum “ dedi.

Bundan sonra her yıl 17 Mayıs tarihinde  çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını anlatan Sarıcaoğlu, “ Bizim için bu anlamlı bir günde Mayıs Ayı Meclis Toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda AK Parti, MHP ve İYİ Parti Gruplarının ortak teklifi ile bundan sonra her yıl 17 Mayıs’ın Kavaklılar Günü olarak kabul edilmesi teklifi tüm Meclis Üyelerimizin oy birliği ile kabul edildi. Bundan sonra yapacağımız çeşitli etkinliklerle tarihimiz, kültürümüz ve geleneklerimizi gelecek kuşaklara aktarmamıza vesile olacak. Bundan sonra yapacağımız çalışmalar ile gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında bulunan tüm Kavaklılara ulaşarak onlarla olan bağlarımızı güçlendireceğiz. Tüm Meclis üyelerimizin oy birliği ile kabul ettiği ilçemiz tarihimize, kültürümüze, gelenek ve göreneklerimizi korumamıza ve gelecek nesillere aktarmamıza vesile olacak kararımız ilçemize, ülkemize ve tüm Kavaklılara hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

YORUM YAP