DOLAR 28,8760 % -0.2
EURO 31,5760 % -0.63
STERLIN 36,5293 % -0.57
FRANG 32,9896 % -0.37
ALTIN 1.891,72 % -0,51
BITCOIN 1.093.703 -1.14

Karaaslan: 19 Mayıs ruhu, istiklal mücadelemizi zafere taşımıştır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Karaaslan: 19 Mayıs ruhu, istiklal mücadelemizi zafere taşımıştır

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi, 

“102 yıl önce Tütün İskelesi’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını büyük heyecanla karşılayan bir şehrin, Samsun’un evlatları olarak bugün yine aynı coşkuyu ve gururu her birimiz yüreklerimizde hissediyoruz. 1919’da Samsun’da ortaya çıkan ruh, Anadolu’nun dört bir yanında milletimizin azmiyle birleşerek Cumhuriyetimizin İlanı’na giden yolu açmış ve istiklal mücadelemizi zafere taşımıştır.

Şanlı tarihinden aldığı ilhamla geleceğini inşa etme kararlılığını gösteren bir millet olarak 1919’u tarihi bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Samsun’umuz ise bu kutlu mücadelenin meşalesinin yakıldığı, ilk adım şehri olarak tarihteki yerini almıştır.

19 Mayıs; Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımını attığı müstesna bir tarihtir. Milletçe yazdığımız, inanarak çıktığımız yolda tarihe mührümüzü vurduğumuz destanlardandır. 19 Mayıs; bugün barış, huzur ve emniyet içinde yaşadığımız Türkiye’nin temellerinin atıldığı gündür.

Biliyoruz ki milletler, geçmişlerinden aldığı feyz ve tarihlerinden aldığı güçle geleceğe dair söz söyleyebilirler. Bu bilinçle ülkemiz, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ortaya koyduğu güçlü hedeflerle yarınlara emin adımlarla yürümektedir. Bir dönemi sona erdirip yeni bir dönemi başlatan Cumhuriyet’imizin İlanı’nın 100. yıl dönümü olan 2023, çağ kapatıp çağ açan İstanbul’un Fethi’nin 600. yıl dönümü olan 2053, Anadolu’nun ebedi yurdumuz olduğunun mührü 1071 Malazgirt Zaferi’nin 1000. yıl dönümü olan 2071’e en güçlü şekilde ulaşacağımıza, hedeflerimizi gerçekleştireceğimize inancımız tamdır.

Bugün gençlerimiz, omuzlarındaki mesuliyetin bilinciyle kendilerini her alanda geliştirirken ülkemizin kalkınması için gayretle çalışmaya, yenilikler üretmeye ve Türkiye’yi uluslararası platformda temsil etmeye devam etmektedir. Gençlerimizin, aziz şehitlerimizin mübarek kanlarıyla vatan kıldıkları bu topraklarda ilelebet hür yaşamamız için Milli Mücadele ruhuyla çalışmaya devam edeceklerine yürekten inanıyorum.  

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı en içten dileklerimle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.”

YORUM YAP