DOLAR32,2179% -0.05
EURO35,0095% 0.12
STERLIN41,0977% 0.05
FRANG35,2227% 0.02
ALTIN2.428,17% 0,40
BITCOIN68.565,89-0.773

Kadın girişimcilerden, Samsu Börek’e teşekkür ziyareti

Samsun TSO çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, bünyesinde çalıştırdığı kadın personel sayısıyla farkındalık yaratarak, örnek olan Samsu Börek’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kadın girişimcilerden, Samsu Börek’e teşekkür ziyareti

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, Samsun’da 11 yıl önce faaliyete geçen ve bugün 6 şubeye ulaşan Samsun’un yerel markası Samsu Börek’i çevre yolunda yeni faaliyete geçen tesislerinde ziyaret ettiler. Samsu Börek Genel Müdürü Gıda Mühendisi Ümit Dedezade, işletme hakkında TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulunu bilgilendirdi.

Kadınların hayatına açılan bambaşka bir pencere

Samsu Börek olarak markalarının çıkış noktasının anne reçetesi su böreği olduğunu belirten Ümit Dedezade, “Ev ortamında küçük ölçekli başladığımız imalattan anne eli lezzetiyle pek çok ürün çeşidiyle devam eden üretimimizde yine annelerimizin hammadde seçimlerini kullanıyoruz. Bünyemizde şuan 240 personel bulunuyor. Çalışanlarımızın yüzde 80’ini ise kadınlar oluşturuyor. Bunun artırmak adına planlamalarımız var. İşletmemiz dışarıdan müşterilerimizin imalatı görebileceği şekilde dizayn ettik. Gıda kodeksinin tüm gerekliliklerinin titizlikle uygulanan işletmemizin imalatında sadece kadın personeller yer alıyor. Farklı departmanlarda da kadın istihdamını artırmak istiyoruz.

Çalışanlarımızın mesleki eğitimlerinden, sosyal güvencelerine kadar tüm haklarını büyük bir hassasiyetle koruyoruz. Kadınların enerjisini, özenini işimizin her bir departmanında yaymış bulunmaktayız. Bu markamızı farklılaştıran ve büyümemize ivme kazandıran en önemli unsurlardan bir tanesi. Personellerimizi bünyemizde eğitmekten, geliştirmekten, hayatlarına bambaşka pencereler açmaktan çok mutluyuz. Bugün altı şubemiz ile günlük imal edilen ürünlerimizi ilimizin her köşesine ulaştırabiliyoruz. Hedefimiz, yedinci şubesini yılbaşında açacağımız Samsu Börek’i, Samsun ve Türkiye’deki sektöründeki en güçlü markalardan biri yapmak. Tüm çalışmalarımız bu yönde”dedi.

Akyüz teşekkür etti

TOBB Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz ise, kadın istihdamına sağladıkları katkılarından dolayı Samsu Börek’e teşekkür etti. Kadın istihdamında Samsun’un Türkiye sıralamasında 25’inci sırada olduğunu hatırlatan Başkan Mihriban Akyüz, “Ülkemizde kadınları iş hayatında daha çok görmek adına ve onlara kariyer planlaması yapma imkanı sağlanan çalışmaları kıymetli buluyoruz. Biz de Kadın Girişimciler olarak, kadın istihdamı ve kariyer yapmaları için çaba sarf eden işletmeleri ziyaret ediyoruz. Siz sadece burada kadın istihdamı yaratmıyorsunuz. Aynı zamanda, kadınlarımızın tüm sosyal haklarından sosyal güvencelerine kadar da yerine getiren bir işletme olduğunuzu biliyoruz. Bu anlamda farkındalık yarattığınız için sizlere kadın girişimciler olarak çok teşekkür ediyoruz. İşletmenizin çok keyif verici bir başarı hikayesi var. Temennimiz bünyenizde daha çok kadın istihdamı yaratmanız. İnşallah, işletmeniz tüm herkese örnek olur” diye konuştu.

Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri ve Samsu Börek Yöneticileri, kadın kooperatifleri tarafından üretilen ürünlerin değerlendirilmesi, kadınların istihdamda daha fazla yer almaları adına görüş alışverişinde bulundu.

YORUM YAP