Connect with us
30Agustos

Gündem

Kadın girişimcilerden, Samsu Börek’e teşekkür ziyareti

Samsun TSO çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, bünyesinde çalıştırdığı kadın personel sayısıyla farkındalık yaratarak, örnek olan Samsu Börek’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Published

on

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, Samsun’da 11 yıl önce faaliyete geçen ve bugün 6 şubeye ulaşan Samsun’un yerel markası Samsu Börek’i çevre yolunda yeni faaliyete geçen tesislerinde ziyaret ettiler. Samsu Börek Genel Müdürü Gıda Mühendisi Ümit Dedezade, işletme hakkında TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulunu bilgilendirdi.

Kadınların hayatına açılan bambaşka bir pencere

Samsu Börek olarak markalarının çıkış noktasının anne reçetesi su böreği olduğunu belirten Ümit Dedezade, “Ev ortamında küçük ölçekli başladığımız imalattan anne eli lezzetiyle pek çok ürün çeşidiyle devam eden üretimimizde yine annelerimizin hammadde seçimlerini kullanıyoruz. Bünyemizde şuan 240 personel bulunuyor. Çalışanlarımızın yüzde 80’ini ise kadınlar oluşturuyor. Bunun artırmak adına planlamalarımız var. İşletmemiz dışarıdan müşterilerimizin imalatı görebileceği şekilde dizayn ettik. Gıda kodeksinin tüm gerekliliklerinin titizlikle uygulanan işletmemizin imalatında sadece kadın personeller yer alıyor. Farklı departmanlarda da kadın istihdamını artırmak istiyoruz.

Çalışanlarımızın mesleki eğitimlerinden, sosyal güvencelerine kadar tüm haklarını büyük bir hassasiyetle koruyoruz. Kadınların enerjisini, özenini işimizin her bir departmanında yaymış bulunmaktayız. Bu markamızı farklılaştıran ve büyümemize ivme kazandıran en önemli unsurlardan bir tanesi. Personellerimizi bünyemizde eğitmekten, geliştirmekten, hayatlarına bambaşka pencereler açmaktan çok mutluyuz. Bugün altı şubemiz ile günlük imal edilen ürünlerimizi ilimizin her köşesine ulaştırabiliyoruz. Hedefimiz, yedinci şubesini yılbaşında açacağımız Samsu Börek’i, Samsun ve Türkiye’deki sektöründeki en güçlü markalardan biri yapmak. Tüm çalışmalarımız bu yönde”dedi.

Akyüz teşekkür etti

TOBB Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz ise, kadın istihdamına sağladıkları katkılarından dolayı Samsu Börek’e teşekkür etti. Kadın istihdamında Samsun’un Türkiye sıralamasında 25’inci sırada olduğunu hatırlatan Başkan Mihriban Akyüz, “Ülkemizde kadınları iş hayatında daha çok görmek adına ve onlara kariyer planlaması yapma imkanı sağlanan çalışmaları kıymetli buluyoruz. Biz de Kadın Girişimciler olarak, kadın istihdamı ve kariyer yapmaları için çaba sarf eden işletmeleri ziyaret ediyoruz. Siz sadece burada kadın istihdamı yaratmıyorsunuz. Aynı zamanda, kadınlarımızın tüm sosyal haklarından sosyal güvencelerine kadar da yerine getiren bir işletme olduğunuzu biliyoruz. Bu anlamda farkındalık yarattığınız için sizlere kadın girişimciler olarak çok teşekkür ediyoruz. İşletmenizin çok keyif verici bir başarı hikayesi var. Temennimiz bünyenizde daha çok kadın istihdamı yaratmanız. İnşallah, işletmeniz tüm herkese örnek olur” diye konuştu.

Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri ve Samsu Börek Yöneticileri, kadın kooperatifleri tarafından üretilen ürünlerin değerlendirilmesi, kadınların istihdamda daha fazla yer almaları adına görüş alışverişinde bulundu.

Gündem

Havza’da Temiz Eller İş Başında

Havza Gençlik Merkezi ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu işbirliği içerisinde 18 Eylül dünya temizlik günü adına bir etkinlik düzenledi.

Published

on

Etkinlik kapsamında Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri ile beraber okul çevre yollarında ve okul içerisinde temizlik çalışması yapıldı.

Gönüllülük esası ile işe girişen öğrenciler okulu ve çevresini tertemiz yaptılar.

 Okul Müdürü Hüseyin Yavuz okulların sadece öğretim için değil hayatın her alaınında eğitim için de var olduğunu belirterek; “Öğrencilerinin bu duyarlı davranışta baş rol oynamalarından gurur duydum.” Dedi.

Gençlik Merkezi Müdürü Mecit Keskin ise dünya temizlik gününde öğrencilere okullarını ve çevrelerini temiz tutma adına bilinç oluşturmaya çalıştıklarını ve bu konuda destek olan başta Okul Müdürü Hüseyin Yavuz, okul yönetimine ve okul beden eğitimi öğretmeni Mahmut Sarı’ya  teşekkürlerini iletti.

Continue Reading

Gündem

Oruç, pandeminin haftalık vaka durumu hakkında bilgi verdi

Samsun Valiliği İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç: “Vaka sayılarımız artıyor. Sayılardaki artış, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor. İlimizde aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Maalesef hastane yatışlarımızın ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu aşısını erteleyen bu vatandaşlarımız oluşturuyor. Özellikle tek ya da iki doz sinovac aşısını şubat, mart, nisan, mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden aşınızı mutlaka yaptırın”

Published

on

Samsun’da yürütülen aşı çalışmaları ve ilçelerin aşı oranları hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç şunları söyledi: 

“Samsun’da vaka sayılarımız artıyor. Sağlık Bakanlığımızın verilerine göre bu hafta insidans hızımız yüz binde 211,71 olarak gerçekleşti. Vaka sayılarımızdaki bu artış maalesef, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu yansımayı durdurmak için, Samsun Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın yakından takip ettiği bir süreçle aşı çalışmalarımızı yaygın bir şekilde yürütüyoruz. 

İlimizdeki vakaların neredeyse %90’ı delta varyantından oluşuyor. Delta varyantının etkisiyle hızlı bulaşan hastalık, aşısını erteleyen vatandaşlarımızın virüsün bulaşmasına zemin hazırlamasıyla birlikte daha da fazla insana bulaşıyor. 

Samsun’da aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Bunlar ikinci dozunu zamanı gelmesine rağmen yaptırmayan ve iki doz aşısını yaptırdıktan sonra üçüncü hatırlatma dozunu hakkı olduğu halde erteleyen kişilerinden oluşuyor.

Maalesef hastane yatışlarımız, yoğun bakım hastalarımız ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu da bu aşısını erteleyen vatandaşlarımız oluşturuyor. 

Özellikle tek ya da iki doz Sinovac aşısını Şubat, Mart, Nisan, Mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden ikinci doz ya da üçüncü hatırlatma doz aşınızı mutlaka yaptırın.  

Aşı sadece sizi korumaz. Hastalığı bir başkasına bulaştırma ihtimalinizi de azaltır. Bu nedenle hem kendi sağlığınız hem de çevrenizdekilere hastalığı bulaştırmamak için, lütfen ertelediğiniz aşısınız tamamlayın.

Birinci dozda %85 oranına ulaştık. Ancak ikinci dozda 18 yaş üstü hedef nüfusa göre %69 seviyesindeyiz. 

Vakalar artıyor. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor.

Okullarımızın ve iş yerlerimizin açık kalmasını istiyorsak, elimizdeki en güçlü silah olan aşıyı mutlaka daha da etkin kullanmalıyız. Bir doz aşı oldum bana yeter dememeliyiz. İki doz aşımızı yaptırmışsak hatırlatma dozuyla koruma kalkanını güçlendirmeliyiz. 

Artık bir bahanemiz yok. Aşımız var. Aşı noktalarımız aktif olarak sizleri bekliyor. Yeni bir vaka artışının ortaya çıkaracağı yasaklar tablosuyla karşılaşmamak için yapmamız gereken belli. 

Aşımızı yaptırmak.

Lütfen hiç vakit kaybetmeden evimize en yakın aşı merkezine başvurarak, mutlaka aşımızı yaptıralım. Rahatça Samsunsporumuzun maçını statta izleyelim, sosyal etkinliklerimize katılıp, seyahatlerimizi güven içinde yapalım. Maske, mesafe, el hijyeni kurallarına daha çok dikkat edelim. Yeniden koronanın hayatımıza hâkim olmasına izin vermeyelim.”

Continue Reading

Gündem

Saadet Partisi İl Yönetiminden Başkan Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Demirtaş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Salih Şen İlkadım’ın vizyon sahibi başkanı ile hizmet ritmini yakalayacağını ifade etti.

Published

on

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu nazik ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Sizin de daha önce belirttiğiniz şekilde, öznemizin İlkadım olması kaydıyla, her yerde her zaman sevgili hemşerilerimize faydası olacak her konuda istişare etmek için mutlaka bir araya gelebilmemizin uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Projeler hakkında bilgiler verdi”

Devam eden projelerden Kimsesizler Evi,Hasta ve Refakatçi Evi, İlkkule, İlkadım Kart hakkında Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen’e bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıktığı projelerde ilçe halkından da önemli destekler görüyoruz. İlçemize yatırım ve hizmet yolunda el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ise Başkan Necattin Demirtaş’a kendisine gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Trendler