DOLAR32,8622% 0.11
EURO35,1894% -0.11
STERLIN41,6642% -0.13
FRANG36,8288% 0.01
ALTIN2.492,96% 0,13
BITCOIN64.798,01-0.584

İlkadım İletişim Merkezi Aylık 2 Bin 323 Çağrıyı Çözüme Kavuşturdu

İlkadım Belediyesi, yenilen İletişim Merkezi (İLKİM) aracılığıyla vatandaşların istek ve taleplerini alıyor. Merkeze gelen şikâyet ve istek arasında tebessüm ettiren ilginç talep ve sorular da bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İlkadım İletişim Merkezi Aylık 2 Bin 323 Çağrıyı Çözüme Kavuşturdu

İlkadım Belediyesi, belediye hizmetlerinin yerinde hızlı, isabetli, etkili ve verimli bir şekilde yapılması için hayata geçirdiği İletişim Merkezi ile 7/24 vatandaşların hizmetinde.

“Çözüm Merkezi yerini iletişim merkezine bıraktı”

Çözüm Merkezi yenilenen yeni yüzü İletişim Merkezi uygulamasıyla vatandaşlar tüm istek, talep, öneri ve şikayetlerini belediyeye ulaştırabiliyor. İletişim Merkezi sadece mesai saatlerinde değil günün her saatinde İlkadımlılara hizmet vermekte. İletişim merkezine Alo 444 55 01-444 19 19 Whatsapp 05051785501 hattının yanı sıra istek ve öneriler doğrudan yüz yüze görüşme destek masasına iletilebiliyor.

“Aylık 2 bin 323 başvuru”

Uygulamaya ilgi gösteren İlkadımlılar yaşadıkları probleme çözüm üretmek için yenilen İletişim Merkezine aylık ortalama 2 bin 323 başvuru gerçekleştirdi. Bu başvurulardan Telefonla 1152, Whatsapp 600, Email 212, İnternet Başvurusu 209, Vatandaşlardan gelen 106, Dilekçe 42, Web Sayfasında 2 başvuru oluşturuyor. Telefon üzerinde gelen şikayetlerin 798’si komşu şikayeti ile Zabıta Müdürlüğüne en az şikayet ise Kentsel Dönüşüm Müdürlüğüne alınan veriler arasında. Müdürlük bazında gelen başvuru taleplerini başında 1151 istek ile Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü 1067, Temizlik İşleri Müdürlüğü 935 ilk üç sırayı alıyor.İlçe sakinlerinin makul isteklerinin yanında dikkat çeken istekleri alan kayıt alan sistem yeni çağa ayak uyduruyor.

“Şaşırtan güldüren hatta pes dedirten talepler”

Merkeze ulaşan istek, şikayet ve talepler arasında dikkati çeken, tebessüm ettiren, hatta pes dedirten taleplerin bazıları şöyle:

Asansörde kaldım sizi mi aramam gerekiyor.

Kediyi dilendiriyorlar alınmasını talep ediyorum.

Otobüsün orta kapısı apartmanın giriş kapısında alınmasını istiyorum.

İlla başkanımı arayalım yani.

Yastık kılıfım alt komşumun balkonuna düştü konuşmuyorum, zabıta gönderin.

Başkanın sağ kolini bana bağla,

Temizlik şöförü hayallerimle birlikte beni de götürür mü?

Çanakkale’ye, Ankara’ya geziye götürüyorsunuz hacca ve umreye de götürün.

Canım çok sıkılıyor bu yüzden sizi aradım.

Evlenmek istiyorum, bana yardımcı olur musunuz?

“Vatandaşımızın memnuniyeti birinci önceliğimiz”

“Vatandaşlarımızın memnuniyeti bizlerin birinci önceliği diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”İletişim Merkezine telefon, sms, yüz yüze, e-mail, sosyal medya veya Whatsapp aracılığıyla gelen dilek, öneri ve şikayetler ilgili yerlere iletildikten sonra, işin rahat bir şekilde takip edilebilmesi için vatandaşlardan alınan cep telefonlarına SMS yoluyla takip numarası gönderiyoruz. Bu Merkez aracılığıyla ilgili yerlere iletilen dilek, öneri ve şikayetleri, ivedi bir şekilde sonuçlandırmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Son aşamada çözüm merkezine iletilen olumlu veya olumsuz geri dönüşleri bire bir vatandaşları arayarak sonuçlandırıyoruz.

Ayrıca Büyükşehir Belediyemizi ilgilendiren her türlü istek, talep ve şikâyetleri de hızlı bir şekilde Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimlerine iletiyoruz. Sonuç odaklı çalışma ile İletişim Merkezimiz ilçe sakinlerimizin her zaman yanında olacak” dedi.

YORUM YAP