DOLAR31,0713% 0.26
EURO33,6817% 0.08
STERLIN39,4326% 0.17
FRANG35,2847% 0.19
ALTIN2.034,00% 0,84
BITCOIN1.607.658-0.291

İlkadım Hayvan Pazarına İlk Kurbanlıklar Geldi

Anadolu’nun çeşitli illerinden kamyonlara yüklenen küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklar İlkadım Belediyesi Güzeldere Mahallesi Kurbanlık Hayvan Satış Yeri’nde görücüye çıkmaya başladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İlkadım Hayvan Pazarına İlk Kurbanlıklar Geldi

İlkadım Belediyesi’nin Güzeldere mevkiinde hayata geçirdiği modern hayvan pazarında, Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar gelmeye başladı. Pazara ilk kurbanlıklar Diyarbakır bölgesinden geldi. Kurban satış alanında yaklaşan Kurban Bayramı öncesinden besiciler 27 dönümlük alanda işgaliye ücreti karşılığında tahsis edilen parsellerde kendi imkanlarıyla çadırlarını bir bir kuruyor. Bölgenin en hareketli ve rağbet gören hayvan pazarlarında yerini alan kurbanlık satıcıları, vatandaşların kurbanlık almak için gelmesini beklemeye başladı. Birkaç gün içinde pazarın tamamının tüccar ve besicilerle dolması bekleniyor. Bu yılda kent yaşamını olumsuz etkileyen, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan derme çatma yerlerde kurbanlık hayvan satışına İlkadım ilçesinde izin verilmeyecek.

“Acil müdahale ekibimiz 24 saat alanda olacak”

Kurban satış alanında tüm ihtiyaçlara cevap verileceğini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Bu yıl acil vakalara anında müdahale etmek amacıyla 24 saat hizmet veren sağlık ve veterinerlik ekiplerimiz sahada olacak. İlçe halkımızı herhangi bir sıkıntı yaşadığında kurban satış yerlerindeki zabıta ekiplerimizden ve belediyemizden yardım alabilecekler. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı içerisinde kurbanlık alışverişlerini yapabilmeleri için biz gece gündüz hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

DCIM100MEDIADJI_0097.JPG

YORUM YAP