DOLAR32,8433% 0.07
EURO35,2116% -0.04
STERLIN41,6529% -0.15
FRANG36,8271% 0.01
ALTIN2.492,28% 0,10
BITCOIN64.896,01-0.455

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samet Gürcü’nün sorularını yanıtladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samet Gürcü’nün sorularını yanıtladı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, canlı yayında Çay TV’de yayınlanan 55. Dakika programında Gazeteci Samet Gürcü’nün sorularını yanıtlayarak, çok önemli açıklamalarda bulundu. 2014 SEÇİMLERİ HAKKANİYET İÇERİSİNDE YAPILMADI 2014 seçimlerinin hakkaniyet içerisinde alındığı kanaatinde olmadığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “2014 seçimlerinde sandıklar tekrar sayılsaydı inanıyorum ki, ben Erdoğan Tok’tan daha fazla oy almışımdır. Kendi kimliğimiz gereği, ülkücüler doğrudan yana olmalıdır.

Ben kendimi bildim bileli ülkücü kimliği taşırım. Karşıdaki kişiye oy vermemek adına, partimden istifa ettim. Daha sonraki gelişmeler, halk ayaklandı, evimin önüne geldiler. Halkımız aday olmamız gerektiğini söylediğinde, ben de ‘Tamam taşkınlık olmasın aday olacağım’ dedim. Çok ayrıntıya girmek istemiyorum ama biz aday olmak istemezken, aday olmak zorunda kaldık.” diye konuştu. KARALAMA KAMPANYALARINA RAĞMEN ADAY OLDUM Yapılan karalama kampanyalarına rağmen aday olduğunu dile getiren Demirtaş, “Seçim kazanacağız diye her türlü karalama kampanyası yaptılar. Bütün bunlara rağmen, yine aday olduk. Şükürler olsun kafamızı yere eğecek hiçbir şey olmadı.

Bütün bunlara rağmen her iki kişiden birinin oyunu almak suretiyle beni seçti halkımız.” dedi. HİZMET ODAKLI ÇALIŞMAK GEREKİYOR Hizmet odaklı çalışarak doğru iş yapmak gerektiğinin altını çizen Demirtaş, “Adayken seçimi kazandığımda nasıl bir belediye ile karşılacağımı biliyordum. Ama tam anlamıyla bilmiyordum. Kulaktan duyma bilgiler vardı. Hizmet odaklı çalışmak gerekiyor. Doğru iş yapmak gerekiyor. Biz Erdoğan Bey’den belediyeyi devraldığımızda 264 milyon borçla devraldık. Devlette devamlılık esas. Çözüm odaklı buraya geldik.

Millet onu seçseydi zaten onu seçerdi, tercih etmedi bizi seçti. Bizim yapacağımız işlerle belediyeyi toparlayacağımıza inanıyor halk.” diye konuştu. PERSONEL MAAŞINI YARIM ALDIĞINDA BEN DE YARIM ALDIM Sıkı bir para politikaları izlediklerini belirten Demiraş, “Biz sorunların önüne geçmek için çok sıkı bir para politikası izledik. Personel maaşını yarım aldığında Ben kendi maaşımı da yarım aldım. Zaten personel maaşını alamadan ben alırsam bu hakkaniyetli bir politika olmaz.

Şuan için öyle bir sıkıntımız yok ama maaşları yarım verdiğimiz zamanlar da oldu istemeden. Bu durum belediyeyi de sarsıyor ister istemez. Personele maaşı yarım verdiğimiz dönemlerde ben aynı şeyi kendime de uyguluyorum tabiiki.” dedi. BEN İŞÇİ ÇIKARMASI YAPMADIM Necattin Demirtaş, “Ben 2009 seçimlerinde işçi çıkarması yapmadım. 2019 seçimlerinde belediye başkanı olunca işçi çıkarımı oldu ama şöyle oldu, baş köşede olan adamı aldık diğer tarafa, ‘ben burada çalışmam’ dedi. Kendisi işi bıraktı. Ama siyasi gerekçelerle işçi çıkarmadım.

Sen kendi istediğin yerde değil, çalışman gereken yerde çalışmalısın. Bu sebeple kendileri ayrılmak isteyenler oldu. Seçimlerde çalışan arkadaşlar da oldu. Ama mali tablolar ortada. Onları da işe alamıyoruz. Ben kimsenin ekmeği ile oynamam. Allah nasip ederse başkan oluyorsun, etmezse olmuyorsun. Nasip olacaksa, kişi oy verse de vermese de seçimi kazanıyorsun. Rızkı Allah verir. Ama verdiğimiz görevi yapmıyorsa, dışarıda 3-4 dil bilen üniversite mezunu olan iş bekleyen insan varken, ilkokul mezunu olan verilen görevi yapmıyorsa neden o kişiyle çalışalım?

Ama yapıyorsa tabiiki yola devam edeceğiz.” diye konuştu. ORTAK AMAÇ ÜLKEYİ KALKINDIRMAK Demirtaş, “Ben belediye başkanlığını önemsemiyorum. En büyük ödül, bu milletin tüm olumsuzluklara rağmen bizi buraya oturtması. Bu işin gurur verici tarafı, insanlar düşünce yapısı olarak sizinle aynı düşünceye sahip olmadığı halde, sizin burada olmanız gerektiğine inanarak size oy veriyor. Doğru olan da bu. Sizin gibi düşünmeyen insanların da farklı yollardan gidip ülkeyi kalkındırmak amacında olduğunu görüyorsunuz.” dedi.

ÖLÇÜN, TARTIN, BİÇİN, KENDİNİZ KARAR VERİN Gençlere tavsiyelerde bulunan Demirtaş, “Gençlerimize bir tavsiyede bulunmak istiyorum, fikriniz, zikriniz ne olursa olsun, ortak paydanız vatansa, sizin gibi düşünmeyen insanların da bu coğrafyada yaşamaya hakkı olduğunu asla unutmayınız. Aklınızla ölçün, tartın, biçin, kendiniz karar verin. Gençlerimiz aklını kimseye kiraya vermemeli. Her şeyin öncesinde sağlık var.

Sağlık gittiği zaman hiçbir şeyin önemi yok” diye konuştu. HERKESE EL UZATMAYA ÇALIŞIYORUZ İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, “Kimsesizlere özel bir projemiz var. Eğer bir şehirde bir kişi açlıktan ölüyorsa, o şehrin yöneticileri hırsızdır derler. İnşallah biz de yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize el uzatmaya çalışıyoruz. Dinlenme evlerimiz olacak. Sosyal belediyecilik adına Türkiye’ye önemli katkılarımız var.Çalışanlarımızın paralarını almaları da bizim için öncelikli tabiiki. Çalışanlarımızın maaşlarını da bir taraftan ödeyerek, halkımıza da yardım yapmaya devam edeceğiz.” diye sözlerine ekledi.DAHA AZ GÖSTER

YORUM YAP