DOLAR32,5436% 0.04
EURO35,1244% 0.17
STERLIN41,5965% 0.26
FRANG36,8040% 0
ALTIN2.432,74% 0,01
BITCOIN64.941,99-0.377

Havzanın Efsane Başkanı Murat İkiz Ak Parti’den Aday Adayı

2023 genel seçimlerinde Ak Parti’den Samsun Milletvekilliği için aday adayı olacağını açıklayan önceki dönem Havza Belediye Başkanı Murat İkiz destek turlarına başladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havzanın Efsane Başkanı Murat İkiz Ak Parti’den Aday Adayı

Havza’da 2004 – 2009, 2009 – 2014 ve 2014 – 2019 dönemlerinde 15 yıl belediye başkanlığı yapan ve bu dönemlerde yapmış olduğu hizmetler ile Havzanın çehresini değiştirerek çevre ilçelerde yapmış olduğu işler ile örnek gösterilen ve takdir kazanan Murat İkiz tekrar aktif siyasete dönerek 2023 Genel Seçimlerinde Ak Parti’den aday adayı olacağını açıkladı.

Milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Murat İkiz ilk olarak uzun yıllar belediye başkanı olarak görev yaptığı Havza Belediyesini ziyaret ederek Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile görüştü.

Belediye Başkanı Özdemir’in makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Özdemir ve Murat İkiz bir süre sohbet ederek güncel konular hakkında istişarelerde bulundular.

Murat İkiz uzun yıllardır aktif siyasetin içerisinde olduğunu belirterek; “Yıllarca farklı partilerde siyaset yaptıktan sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti’yi kurması ile siyaset hayatımı Ak Partide sürdürdüm. Partimizin bir çok kademesinde görev aldıktan sonra 2004 yılında partimizin ve halkımızın teveccühleri Belediye Başkanı olarak 15 yıl görev yaptım. 3 dönem belediye başkanlığı görevinin ardından kısa bir süre dinlenme süreci geçirdim. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı Vizyonu çerçevesinde ülkemize, davamıza, partimize hizmet etmek ve milletimize hizmet için çıktığı bu yolda güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak adına AK Partimizden Samsun Milletvekili Aday Adayı olmaya karar verdim. Her zaman bu davaya hizmete hazır olduğumuzun bilinmesini isterim. Cumhur İttifakı inşallah yine, yeniden bu milletin davasını el üstünde tutarak ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam edecek.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise İkiz’e başarılar dileyerek; “Rabbim yar ve yardımcınız olsun. İnşallah bu seçimden de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti büyük bir zafer ile yoluna devam edecek. Tüm gayretimiz ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere gösterdiği hedefler için çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Murat İkiz daha sonra Ak Parti Havza İlçe Başkanlığını ziyaret ederek burada Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan ile görüştü.

İkiz’e hayırlı olsun dileklerini ileterek; “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Cumhur İttifakı olarak yeni bir zafer kazanacağımız 2023 genel seçimlerine hazırlıklarımız devam ediyor. Tüm kademelerimiz için seçimlerde oy oranlarımızı arttırmak için çalışmaktayız. Sayın Murat İkiz’e partimize ve halkımıza hizmet için çıktığı bu yolda başarılar dilerim.”dedi.

YORUM YAP