DOLAR32,8344% 0.06
EURO35,2769% 0.08
STERLIN41,6615% -0.14
FRANG36,8387% 0.03
ALTIN2.491,52% 0,07
BITCOIN64.808,01-0.498

Havza’dan Ayancık’a yardım eli

Havza Belediyesi ve Havzalı fırıncılar tarafından yaşanan sel felaketi nedeni ile Sinop’un Ayancık yardım gönderildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havza’dan Ayancık’a yardım eli

Yaşanan sel nedeni büyük hasar alan Sinop’un Ayancık ilçesinde yaşayan vatandaşlara destek olmak amacı ile Havza Belediyesi ve Fırın İşletmecilerinin işbirliği ile ilçeye 3000 ekmek gönderildi.

Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt’un koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Havza Belediyesi ekipleri tarafından ilçede faaliyet gösteren fırınlardan  teslim alınan ekmekler Havza Belediyesine ait hizmet aracı ile selin vurduğu Ayancık’a gönderildi.

Fırıncı Bülent Yılmaz; “Belediyemiz öncülüğünde değerli meslektaşlarımızın da katkıları ile selden mağdur olan Ayancık’lı kardeşlerimize destek olmak bizlerin üzerine vazifedir. Talep gelmesi üzerine Havzalı fırıncılar olarak daha fazla sayıda ekmeği sel bölgesine göndermeye hazırız. Umarım bu desteğimiz kardeşlerimizin yarasına bir nebze merhem olur.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ Havza olarak selde mağdur olan Ayancık’lı hemşerilerimize destek olmak adına Belediyemiz ve Fırıncılarımız ile birlikte yardım elimizi kardeşlerimize uzatmak istedik. İlk etapta ilçemiz fırıncı esnaflarımız ile birlikte 3 bin adet ekmeği sel bölgesine gönderdik. Kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bizim toplumuzun vazgeçilmez değerleri. Havza olarak yardıma ihtiyacı olana yardım elimizi uzatmaktan hiçbir zaman geri durmadık, inşallah bundan sonrada geri durmayacağız. Selden mağdur olan kardeşlerimize yardım için yaptığımız çalışmaya destek veren tüm fırıncı esnafımıza teşekkür ediyorum. Havza olarak selden zarar gören tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.

YORUM YAP