DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Havza’da okul idarecilerine trafik eğitimi verildi

Havza’da 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında hayata geçirilen “Trafik Dedektifleri” projesi dahilinde okul idarecilerine trafik eğitimi verildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havza’da okul idarecilerine trafik eğitimi verildi

2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen “Trafik Dedektifleri” projesi dahilinde okul idarecilerine trafik eğitimi verildi.

Havza Halk Eğitimi Merkezinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı iş birliğinde düzenlenen eğitimde Uzman Jandarma Çavuş Murat Kambur ve eğitmen polis memuru Osman Özmen tarafından katılımcılara öğrenci indirme bindirme kuralları, servislerin fazla öğrenci alınmaması, araçlarda emniyet kemeri bulundurulması ve kullanımı, okul taşıtlarında bulunması gereken şartlar, hız ve genel trafik kurallarına uyulması konularında eğitim verildi.

Eğitim öncesi Havza Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Turan Demir öğrencilerin güvenliği için çalışmalara ara verilmeden devam edileceğini belirterek“ Öğrencilerimizin trafik güvenliği hassas bir konu. Bu konunun tüm tarafları üzerine düşeni fazlası ile yapacak bundan şüphemiz yok. Yapılan eğitimler ile okul idarecilerimizin trafik güvenliği konusunda daha bilinçli olmasını hedefliyoruz. Trafik Dedektifleri projesi kapsamında yıl boyunca öğretmen ve öğrencilere yönelik eğitimlerimiz devam edecek.”dedi.

YORUM YAP