DOLAR32,5436% 0.04
EURO35,1244% 0.17
STERLIN41,5965% 0.26
FRANG36,8040% 0
ALTIN2.432,74% 0,01
BITCOIN64.941,99-0.377

Havza’da işsizliğe çare mesleki eğitim olacak

Havza’da mesleki eğitimin yaygınlaşması ve sanayicilerin yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılamak için çalışmalar devam ediyor. Havza Belediye Başkanı Özdemir; “Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde mesleki eğitimin önemi ayrı bir noktada.”dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havza’da işsizliğe çare mesleki eğitim olacak

Havza Organize Sanayi Bölgesinin ihtiyaç duyduğu ara elman ve gençlere meslek eğitim ile buluşturmak için başlatılan mesleki eğitim çalışmaları kapsamında Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar ile Havza Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Özgüngör Havza OSB’de üretime geçen ve endüstriyel fırın imalatı yapan fabrikayı ziyarete ederek incelemelerde bulundular.

Ziyarette Trend Makine Sahibi Fatih Akdil sanayilerde yetişmiş ara eleman ihtiyacının karşılanmasının önemli olduğunu belirterek; “Sanayici olarak yetişmiş ara eleman bizler için çok önemli. Bu konuda ilçemizdeki yürütülecek ve gençlerimizi meslek sahibi yapacak olan mesleki eğitim çalışmalarına destek olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız.” Dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise Havza TSO olarak hem sanayicilerin ara eleman ihtiyaçlarını karşılamak hem de iş arayan vasıfsız işçilerin meslek edinmeleri için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek; “Bu kapsamda Havza OSB’miz de yapılan mesleki eğitim merkezimiz önemli bir görev görecek. Burada sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu ara elemanların yetişmesi ve vasıfsız işsiz kardeşlerimizin meslek sahibi olmalarını sağlayacağız. Sanayimiz için yetişmiş ara elman konusu önemli bir konu. Bunun çözümü için tüm kurumlarımız ile işbirliği içindeyiz.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise mesleki eğitimin memleket meselesi olduğunu belirterek; “ Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde mesleki eğitimin önemi ayrı bir noktada. Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için sanayimizin güçlü olması, bunun içinde yetişmiş kalifiye elemanlara ihtiyacımız var. Havza Belediyesi olarak bu bilinç içerisinde önelcikle Havza OSB’mizin yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılamak ve işsiz gençlerimizi meslek sahibi yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Burada sanayicilerimiz, eğitimcilerimiz ve bizlere önemli roller düşüyor. Bu konunun iki tarafı olan sanayi ve eğitim ayaklarının ortak hareket etmeleri ülkemiz geleceği için çok önemli. Havza Belediyesi olarak ilçemizin, bölgemizin ve ülkemizin geleceğine destek olmak adına yapılacak her türlü çalışmanın içerisinde olacağız.” Dedi.

YORUM YAP