DOLAR32,1864% 0
EURO34,8594% -0.04
STERLIN40,8915% -0.16
FRANG35,2122% 0.22
ALTIN2.417,19% -1,81
BITCOIN67.026,00-3.504

Havza TSO Başkanı Acar’dan inşaat işçilerine yemek

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) devam eden inşaatlarda çalışan işçiler için yemek düzenledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havza TSO Başkanı Acar’dan inşaat işçilerine yemek

Havza OSB’de düzenlenen yemek programına Mülkiye Müfettişi Metin Yılmaz, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan, eski Havza belediye Bakanı Murat İkiz, iş insanları ve inşaat işçileri katıldı.

Yemek sonrası TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan OSB’de inşası devam eden tesislerde incelemeler yaparak devam eden tesislerde incelemelerde bulunarak Havza TSO Başkanı Erkan acar’dan bilgiler aldı.

Turan, TKDK Samsun İl Koordinatörlüğüne sunulan 8 milyon 500 bin lira proje tutarlı iki ayrı projeye, Avrupa Birliği IPARD programı kapsamında yaklaşık 4 milyon 600 bin lira hibe sağlandığını belirtti.

Acar da Havza OSB’nin Karadeniz’in en iyi OSB alanı adayı olduğuna işaret ederek, “TKDK’nin destekleri yatırımcılar için önemli imkanlar sağlamakta. Desteklerinden dolayı il koordinatörümüzün şahsında tüm TKDK personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Turan ve Acar daha sonra üretime geçen bir tesiste incelemelerde bulundu.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar program sonrası AA Muhabirine yapmış olduğu açıklamada yemek programının OSB’de devam eden inşaatlarda devam eden işçiler için düzenlendiğini ifade ederek; “ Burada yüzlerce kişiye iş imkanı sağlayacak fabrikaların inşaatlarında çalışan işçi kardeşlerimizin emeği çok büyük. Kardeşlerimiz ile ekmeğimizi bölüşmekten ve onlar ile beraber bir masada olmaktan onur duydum. Her geçen gün büyüyen OSB’miz için emek veren, alın teri döken inşat işçisi kardeşlerimize emekleri ve alın terleri için teşekkür ederim.”dedi.

YORUM YAP