DOLAR32,1864% 0
EURO34,8594% -0.04
STERLIN40,8915% -0.16
FRANG35,2122% 0.22
ALTIN2.417,19% -1,81
BITCOIN67.026,00-3.504

Havza tarımı masaya yatırıldı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir başkanlığındaki heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ziyaret ederek ilçe yapılacak ve yapılması planlanan tarımsal yatırımları görüştüler.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havza tarımı masaya yatırıldı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in makamında gerçekleştirilen ziyarette Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Oda Başkan Yardımcısı İlhami Uğuz ve Odanın Muhasip Üyesi Seyitahmet Ünal eşlik ettiler.

Ziyarette Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Havza Belediyesince kırsal kalkınmaya yönelik olarak yapılan çalışmalar ve hayata geçirilmesi planlanan tarımsal yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Samsun’da kırsal kalkınmanın sağlanması için çalışmalara devam edildiğini belirtti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havzanın kırsal alandaki kalkınması için tüm kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içinde olduklarını belirterek; “İlçemizde tarımsal üretim büyük önem arz etmekte. İnşallah Havza OSB’mizde kurulacak ve tarımsal ürün işleyen fabrikaların artması ile tarımsal üretimin önemi daha da artacak. Bu amaçla çiftçimize destek olacak çalışmalarımızı önemsiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e konukseverliğinden, hoş sohbetinden ve ilçemize vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan ise tarımsal kalkınmanın ve gelişmeni ilçe ekonomisini doğrudan etkileyeceğini belirterek; “Gayemiz ilçe çiftçimize fayda sağlayacak hizmetler yapmak. Bunun içinde başta Büyükşehir Belediyemiz olmak için tüm kurumlarımız ile ortak hareket etmemiz gerekir. Her zaman bizlerin yardımcısı ve destekçisi olan Büyükşehir Belediye Başkanımız  Sayın Mustafa Demir’e ve ekibine teşekkür ederim. ”dedi.

Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ise Havza Ziraat Odasının faaliyetleri hakkında Başkan Demir’e bilgiler aktararak; “ Bu güne kadar ilçemiz kırsal kalkınmasına vermiş oldukları ve bundan sonra verilecek olan desteklerden ötürü temsilcisi olduğum, çiftçilerim, oda yönetimim ve şahsım adına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e ve ekibine teşekkür ederim.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve beraberindekiler daha sonra Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Ali Korkmaz’ı ziyaret ederek bir süre görüştüler.

YORUM YAP