DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Havza Rezerv Yapı Projesi için imzalar atıldı

Bir süre önce ihalesi tamamlanan, Havza’da sel ve taşkın riskine karşı Hacı Osman deresinin üstünün yıkılarak açılması ile ıslah edilmesi çalışmaları kapsamında hazırlanan 56 işyerinden oluşan Rezerv Yapı Projesi kapsamında yapılacak olan iş merkezinin yapım sözleşmesi yüklenici firma ile imzalandı. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ Türkiye Yüzyılı vizyonumuz kapsamında daha güvenli ve modern bir Havza için çalışıyoruz. ”dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havza Rezerv Yapı Projesi için imzalar atıldı

Afet riski taşıyan alanların dönüşümü amaçlı Rezerv Yapı Projesi kapsamında Havza Belediyesi tarafından kamulaştırma çalışmaları tamamlanan ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan 56 işyerinden oluşan yeni iş merkezinin yapım sözleşmesi Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Tevfik Akçay ile Yüklenici Firma Ce-Hak İnşaat Limited Şirketi Temel Akman tarafından imzalandı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yapmış olduğu açıklamada Havza için hayati bir önem arz eden Hacı Osman Deresinin üzerinin kapalı olmasından dolayı yaşanan sel ve taşkın riskine karşın üzerinin açılması amacı ile yürütülen çalışmalar neticesinde Havza Rezerv Yapı Projesi yapım sözleşmesi yüklenici firma ile imzalandığını ifade ederek; “Hacı Osman Deresi üzerinin kapatılmasının ardından dere üzerine yapılan işyerlerinin yıkılarak dere yatağının üstünün açılması için yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından yıkacak işyerlerinin taşınacağı ve rezerv yapı alanında yapılacak olan 56 adet işyerinden oluşan iş merkezi yapımı sözleşmesi yüklenici firma ile karşılıklı olarak imzalandı. İnşallah kısa süre içinde inşaat çalışmalarına başlanacak.” Dedi.

Başkan Özdemir yaklaşık 3 bin 500 metre kare alanda inşa edilecek olan iş merkezinin 2 blok halinde ve 3 bin 20 metrekare inşaat alanına sahip olacağını belirterek; “ Hükümet konağı binamızın yanında 56 adet iş yerinden oluşacak olan yeni iş merkezimiz inşaatına kısa sürede başlanacak. İşyerlerimizin tamamlanmasının ardından Havza için önem ve aciliyet arz eden Hacı Osman Deresinin üstünün açılması için hızlı bir şekilde yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarına başlayacağız.” Dedi.

1998 yılında ilçede yaşanan sel felaketini hatırlatan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ 1998’de meydana gelen sel felaketi sırasında bir kişi kalp krizinden hayatını kaybetmiş, iki kişi yaralanmış, yedi ev yıkılmış, 400 işyeri hasara uğramış ve araçlar zarar görmüştü. Bu ve benzeri felaketlerin yaşanmaması adına yürütmüş olduğumuz çalışmaların son aşamasına gelindi. İnşallah Hacı Osman Deresinin üstünün açılması ve ıslahının yapılması ile Havza artık her yağmurda korkulu rüya görmekten kurtulacak. Bu sayede Havzamız daha güvenli bir hale gelecektir. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz kapsamında daha güvenli ve modern bir Havza için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu projenin ilçemize kazandırılmasından ötürü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Afet riski taşıyan alanların dönüşümü amaçlı rezerv yapı projemiz hayırlı olsun.”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.