DOLAR31,0618% 0.2
EURO33,6791% 0.02
STERLIN39,4522% 0.17
FRANG35,2775% 0.15
ALTIN2.034,31% 0,86
BITCOIN1.611.539-0.244

Havza OSB’de 500 kişi istihdam edilecek yatırım için geri sayım

Havza Organize Sanayi Bölgesinde 500 kişi istihdam edecek olan Coenda Medikal Firması yetkilisi Müfit Erden başkanlığındaki heyet Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havza OSB’de 500 kişi istihdam edilecek yatırım için geri sayım

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’ın makamında gerçekleşen ziyarette Firma Yetkisi Erden ve beraberindekiler Kaymakam Nayman ve Belediye Başkanı Özdemir’e yapılacak yatırım hakkında bilgiler verdiler.

Firma Yetkilisi Müfit Erden Havza OSB’de 60 bin metrekare alan içerisinde 36 metrekare kapalı üretim alanına sahip bir üretim tesisi kuracaklarını belirterek; “Medikal tekstil ve teçhizat üretimi yapacak olan firmamızda tam kapasite üretime geçildiğinde 500 kişi istihdam edeceğiz. İnşallah Temmuz ayı içerisinde inşasına başlayacağımız yatırımı en kısa sürede tamamlayarak üretime geçmeyi hedeflemekteyiz.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise hayata geçirilecek yatırım ile Havza OSB’de istihdam sayının artacağını belirterek; “ İlçemizin geleceği olan OSB’mizde her geçen gün istihdam edilen ve edilecek kişi sayısı artıyor. Bundan dolayı oldukça mutluyuz. Havza Belediyesi olarak diğer kurumlarımız ile birlikte ilçemizde mesleki eğitim kurslarımızın açılması ve bu sayede yetişmiş ara eleman ihtiyacını karşılamak için çalışmalarımız yoğunlaştırdık.”dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ise öncelikle yatırımcılara teşekkür ederek; “ Havza OSB ilçemizin gözbebeği. İkmal yollarına yakınlığı ile yatırımcıların gözdesi olan Havza OSB kendisine yatırımcı çekmeye devam ediyor. Alan genişleme çalışmaları tamamlandığında Havza OSB daha fazla yatırımcı ile daha fazla kişiye iş imkanı sağlayacak. Bizlerde bu bilinç ile çalışmalarımıza yön vermekteyiz. İnşallah kısa süre sonra inşası başlayacak yatırımımız ilçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun.”dedi.

YORUM YAP